şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tuna kiremitçi'nin arkadaşları pamela, özge fışkın, gonca vuslateri, öykü gürman, gülçin ergül,jehan barbur,gökçe bahadır, sena şener,gülay ve yıldız tilbe ile yaptığı düetlerden oluşan, ve belki de benim de son zamanlarda en yakın arkadaşım olan albüm.

  &pamela - uçmak istiyorsan
  &özge fışkın - bana sebepsin
  &gonca vuslateri - sana dair
  &öykü gürman - iyi şeyler
  &gülçin ergül - hayatının hatası
  &jehan barbur - bu aşk burada biter
  &sena şener - birden geldin aklıma
  &yıldız tilbe - yine sevebilirim
 • tuna kiremitçi bana niye itici gelir bilmiyorum. kitaplarınıda okumadım ama bilmiyorum bi iticilik var. ama albüm şahane. ben önce albüm olduğunu anlamadan şarkıları bir bir fark edip indirmiştim. sağlam şarkılar var. bu arada tuna kiremitçi ve "kız arkadaşları" olmalıydı albüm adı çünkü düet vokallerin hepsi bayan. bu adamın hiç erkek kankası yokmu acaba :p neyse dinleyin güzel şarkılar var.

  en favorilerim;;;;
  &özge fışkın - bana sebepsin / &gonca vuslateri - sana dair / ve tabiki &öykü gürman - iyi şeyler
 • tuna kiremitci'nin oldukça başarılı olduğu proje. söz-müzikle kalmayip üzerine bir de performans ekleyerek çıtayı yükseltmiş. sanatci/yetenekli insanlar birden fazla alanda çalışma yapabiliyor ve ben buna gıpta ediyorum.

  favorim yıldız tilbe ile olan düeti, onu da şöyle buyuralim: https://youtu.be/j8ojxywku18
 • öncelikle şunu söylemeliyim, albümdeki bütün kadınlar ayrı ayrı efsane olabilecek performanslar sergilemiş. güzel bir albüm olmuş ama biraz karışık gibi. belli bir tarz bulamadım ben. gerçi böyle bir kaygısı da yok anladığım kadarıyla. hemen her şarkıda başka bir enstrümanı öne çıkarmış ve duyduğunuz ilk notadan itibaren şarkının moduna girebiliyorsunuz. ayrıca sözler de muazzam. mesela sana dair adlı şarkıda şöyle bir dörtlük var.

  "mucize gerek bize, gidecek bir başka düş
  bir düş ki korkmamış zamanın karşısında
  ve bir çağ gerek bize, ve bir çağ bundan özgür
  öyle çok şey var ki bak sana dair"

  çok güzel olmuş, çok sevdim bunu. gonca vuslateri'yi pek takip etmem ama şahane iş çıkarmış. diğer yandan iyi şeyler o kadar da iyi olmamış. albümün geneline yakışmamış.

  onun haricinde yıldız tilbe ile düet yaptığını duyunca bi' sevindim. ama beklentimin altında kaldı. bence yine sevebilirim yıldız tilbe'nin söyleyeceği bir şarkı değil. zira kendisi için biraz yüzeysel kaldığını düşünüyorum. neyse ki jehancığım barbur harikalar yaratmış (buradan açınız). gülay ile yaptığı düette bir an bülent ortaçgil dinliyorum hissine kapıldım. nasıl şükela bir şarkı olmuş "zalime alim olsan ne fayda, bir damla yoksa aşktan kendi ruhunda".

  ama benim favorim bana sebepsin.

  netice itibarı ile son iki saatimi şenlendirmiş albümdür. tuna kiremitçi ve arkadaşlarına teşekkür ediyor, iyi geceler diliyorum!
 • tuna şansını artık şiir albümlerinde denesin.

  nerede şu sana dair
  nerede bu çatallaşan ses
 • bana "iyi ki tuna kiremitçi'nin arkadaşı değilim" dedirten bir albüm, yanlış anlama olmasın, albümü dinlemedim henüz. lakin öyle bir iticiliği var ki kendisinin, pamela'ya, yıldız tilbe'ye, jehan barbur'a rağmen albümü dinleyemiyorum.

  bu önyargımı aşmalıyım biliyorum, lakin sevmedim ve sevemeyeceğim. dolayısıyla yaptığı işlere de sıcak bakamıyorum.
 • "bu adamın hiç erkek arkadaşı yok mu" dedirten düet serisi. hepsi ayrı ayrı güzel, insanın içine işleyen şarkılar olmuş.
 • yılların eskitemediği sana dair' i nasıl eskitiriz diye düşünüp başarmışlar. aferin.
 • bir insan benzerlerine oranla dünyaya bu kadar az eser bırakıp tam tersine o kadar fazla ekmeğini nasıl yer'in örneği bir sanat gayretlisinin yeni projesi.

  mensubu olduğu balon marjinal kliğin diğer üyesi gönca ile yaptığı düette tunabey sana dair'in o alıştığımız halini hafızalardan kazımak amacıyla şarkının adeta amına koymuştur, gönca ne kadar düzgün icra edeceğim diye ısrar edip diyaframıyla kavga etmişse, tunabey o kadar şarkı benim şarkım benim size noluyo lan istediğim gibi söylerim demiştir.
 • uzun süredir dinlemekten bu kadar zevk aldığım bir türkçe albüm olmamıştı. içime tam sinmeyen, daha iyi olabilirdi dediğim bir iki şarkı olsa da genelinde gayet iyi.
  albümdeki şarkılardan en sevdiklerim dinleme sıklığıma göre sırayla; yine sevebilirim, birden geldin aklıma, bana sebepsin, uçmak istiyorsan, bu aşk burada biter.