şükela:  tümü | bugün
 • yanilmiyorsam kendisi bir robert kolej mezunudur.
 • kendisi an itibariyle koç üniversitesinde "bir anti sosyal politika olarak toki ve kentsel dönüşüm projeleri" başlıklı sunumu yapmaktadır.
 • social change and development adlı dersinde direkt sosyolojik, politik ve ekonomik tahlillere dalmayıp anlatacağı konunun tarihsel temellendirmesini yapmasıyla takdirimi kazanmıştır. her ne kadar ders boyunca politik ekonomi yaklaşımına sadık kalsa da -ki bunu açıkça dile getirir- 'hayatın içinden' örnekler vererek birazcık da olsa sosyal ve kültürel tarihe de göz kırpmayı ihmal etmez. fazlasıyla üstten ve teorik bir yaklaşımdan kaçınır kendisi. bu tutumu kafası sosyal bilimlerin metodolojisi, nasıl ortaya çıktığı, ne işe yaradığı/yaramadığı vs... gibi sorularla kafası oldukça karışık ikinci sınıf öğrencilerine ilaç gibi gelir.

  kanımca bu dersin tek eksiği notlandırmasının vize ve final sınavları üzerinden yapılmasıdır. küçük çaplı bir araştırma projesi, reaction paper'lar veyahut kapsamlı soruları olan take home midterm ve final gibi alternatifler üzerinden not verilseydi çok çok daha iyi olabilirdi.
 • 2012 haziranında koç üniversitesinde düzenlenen türkiye sosyal politikalarını tartışıyor adlı konferansta kentsel dönüşüm ile ilgili yaptığı konuşmaya buradan ulaşılabilir
 • ders işleyişi, öğrenciye yaklaşımıyla boğaziçi ahalisinin gönlünde taht kurmuş sosyoloji hocasıdır. tahminimce sikimsonik bir eğitim sisteminden çıkmış; a,b,c,d,e şıklarına sıkışmış taze beyinlerin neyi alıp neyi alamayacağının son derece farkındadır ve her şeyi ona göre anlatmaya çalışır. kürsüde ara ara türkiye'yle ilgili konulardan bahsederken akademi rasyonalitesinden sıyrılıp duygusal fikirlerini ortaya döker ki insan ister istemez bir tık daha ortadan konuşmasını ister.

  boş günlere denk geldiğinde dersi yanlanılasıdır.

  edit: yıl oldu 2017 ben hala boş zamanlarımda dersini yanlıyorum...
 • tanim: bogazici'nin (hatta bence turkiye'nin) en kaliteli sosyal bilimcilerinden biridir.
  kendisinden ders alip da hayran kalmayan bir ogrenci tanimadim. sosyal bilimden muhendislige bir cok kisi bayila bayila dersini alir.

  genelde urban sociology ve economic sociology konulari uzerinda calisir.
  turkiye'de ozellikle kentsel donusum alaninda ilk ve belki de en kaliteli calismalari yazmistir. makaleleri genelde alaninin iyi dergilerinde yayinlanir ve bu alanda bilinen taninan bir isimdir.