şükela:  tümü | bugün
  • bayrampaşa cezevinin aynı ismi taşıyan karşı caddesindeki 3 senemi geçirdiğim lise
  • http://www.tunalisesi.com/ - mezun olduğum, hem karşılıksız hem karşılıklı aşkı aynı anda yaşadığım lise
  • serdar adında şaşı bir müdür yardımcısına sahip okul. spor dalında büyük başarılara imza atmıştır. 2001 yılında gitmeye başladığım okulla şimdiki hali arasında büyük fark vardır, idari kadro sermayeyi genellikle tadilat çalışmalarına yüklemektedir,her daim kırılmış bir fayans, boyanmış bir korkuluk, sıvası yenilenmiş bir duvar görülebilir.ayrıca mimari yapısı nedeniyle, en üst katta görev yapan nöb. öğretmen en alt katta koridordaki öğrenciyi görebilmektedir. sülüman adında pek rüşvetsever bir kapı görevlisi vardır.çevresinde her daim iki adet sivil polis dolaşır.öğrencilerin dersten kaçınca sığınacağı yerler; a.ipekçi cad. üzerindeki çay bahçesi, sabri akpınar parkı, saray cafe-bilardo, park lokantası ve dürümcü ahmet abidir.
  • okudugum yıllar itibariyle body ekrem adında bir ingilizce ogretmenine sahip okul.ayrıca cok kral ortamı vardır. tv dvd teyip imkanlarına sahiptir. ole ki sinifta elektrikli barbeküde mangal yapma olanagi bulmuşuzdur.idari yonetimde cok paragözdür. kaçılası güzel bir cevresi ,parklari cicekleri bocekleri,ps cafeleri,koftecileri ve gima marketiyle hoştur okulum ve cevresi.
  • 2012-2013 öğretim yılından itibaren anadolu sağlık meslek lisesi olmuştur.
  • kavgaları ile meşhur liseydi zamanında. bayrampaşa anadolu lisesi öğrencileri ile periyodik olarak kavga ederlerdi buranın öğrencileri. mesele genelde kızlar yüzündendi tabi. yan bakma da hit sebeplerdendi kavga için. çok kişi telef olmuş, birçok fight club bayrampaşa üyesi isimsiz kahraman geride sevenlerini bırakmıştır bu yüzden.
  • evime 2 dakika yürüme mesafesindeki lise. uyduruk bir lisedir, her tarafı bayrampaşa kokuyor. son olarak iki sene önce, vefa lisesi'nde iken pek saygı duyduğum müdür yardımcımız nurettin turan'ın buraya müdür olduğunu öğrendim ve ziyarete gittim. bir vefa'yı düşündüm, bir de tuna'ya baktım. iyi ki vefa'ya gidip bugünümü şekillendiren yıllarımı bu tırt okulda harcamamışım diye düşündüm.
  • en kötü yanı öğretmen kadrosu idi. 4 yıl burada okudum ve 4 yıl boyunca çok kabalık ve değişken olan öğretmen kadrosuna rağmen çok az iyi hoca tanıdım. hocaları yermek yerine o az olan değerli hocalarını belirtmek isterim.

mustafa doğan - coğrafya öğretmeni
    şeref baykan - coğrafya öğretmeni
    yaşar gül - tarih öğretmeni
    dilek cengiz - türk dili ve edebiyatı
    tamer sevim - felsefe öğretmeni
    okşan kuşdemir - müdür yardımcısı
    ve eski müdürümüz nureddin turan.

okulun çevresi gelişmiş ve gelişmeye açıktır. okuldan çıkıp farklı seçenekler sunan güzel bir bölge var -sanayii kısmı hariç-. diğer güzel yanları içerdeki kızlar. semtten dolayı göçmen kız kaynıyor ve bir çoğu gerçekten güzel. diğer güzel yanı kantin. mükemmel hizmet budur diyebilirim. allah hepsinden tek tek razı olsun. 4 yıl boyunca bir gün boyunca bile bu nedir abi ya dedirtmediler. güler yüzlü kantin çalışanlarına selam olsun.

bakalım şimdi sağlık lisesi olduktan sonra ne değişimler olacak. eskisinden daha iyi olacağı kesin.
  • mustafa doğan ve yaşar gül en kafa hocalarıydı.
    özellikle yaşar gül'ün tarih dersinde anlattığı derede savaşa giderken boğulan türk lideri hangisi hatırlamıyorum net tavrı yaşlarda çok iyiydi "bu adam türk beyi yüzmeyi bilmeme şansı var mı? hadi var diyelim bu adam gerizekalı mı yüzme bilmiyorken dereye girsin? ( kitabı göstererek ) bunu yazanı gerçekten tebrik ediyorum hayal dünyası müthişmiş" dedi ve orada aldı bizi derse.
    hele coğrafyacı şemsettin hoca vardı efsanelerden.
    yerkatmanlarını anlatırken bir öğrenci sırtında "aha beyle cımıyıklı lavlar plakaları ittiriyor" şekli anlatışı.
    sınıf öğretmenimiz funda ekici. sadece öğretmenlik olarak değil insan yetiştirme derdinde olan öğretmenlerdi.

not : 2005'te mezun oldum.
  • 2005-2009 yılları arasında okuduğum ve dünyaya bir daha gelsem yine okumak isteyeceğim tek lise. bizim tabirimizle tuna koleji.

müdüründen, öğretmenlerine, öğrencilerinden, görevli tüm personeline kadar herkes mükemmeldi. çok abiler, çok ablalar, çok dostlar ve kardeşler edindim. hayatımın en önemli dönüm noktasında hayata bağladı ve beni ben yaptı hepsi. aranızda buraları okuyanınız olursa hepinizi çok seviyorum lan!