• elimizdeki biraz birikmişle ev sahibi olalım diye belediyenin arsa sahibi olduğu, kooperatifini kurduğu, denetimini yaptığı, tunç soyer'in bizzat 1 sene önce gelip sözde temelini attığı murano projesine üye olduk. ödeme planındaki toplam rakamın %60'ını ödememize rağmen daha çivi çakılmadı. soruyoruz neden hiç bir ilerleme yok diye, 'yok zemin etüdü raporu bekliyoruz yok istinat duvarı düşünüyoruz' diye diye 1,5 sene geçti hala tık yok. parayı nasıl değerlendiriyorsunuz mal alıyor musunuz veya dolar/euro/faizde tutuyor musunuz diyoruz işte bir kısmına tuğla aldık, kalanı hesapta duruyor diyorlar. rakamın yüzde 60'ını ödemişim ben, inşaat maaliyetinin yüzde 5'i bile olmayan tuğla aldık diye bizi kandırıyorlar. karşımızda muhattap yok. resmen belediye güvencesinde dolandırılıyoruz. başkan zaten gidici, bu saatten sonra umrunda olacağını sanmıyorum.

yazık bize böyle rezillik yaşatan başkan'a, yazık chp zihniyetine.

01.04.2024 edit: bu girdiyi yazalı 4 ay oldu, hala çivi çakılmadı. ödenen rakam anlaşılan tutarın %80'ine ulaştı. hâla 'bugün başlayacağız, yarın başlayacağız' diye insanları kandırmaya devam ediyorlar.
  • bok kokan ve leş trafiğe sahip bir şehrin sorunlarını çözmek yerine gece gündüz sığınmacı savunan belediye başkanı.
  • senelerdir sevilen, takdir edilen istanbul ve ankara belediye başkanları cumhurbaşkanlığına aday olmaları için halk olarak perişan olduk, ortalık ayağa kalktı, ittifak dağılma noktasına kadar geldi. son kertede bulunan cb yardımcılığı çözümüyle şimdilik rahat bir nefes aldık. diğer yandan bu 2 şehirden sonra gelen en büyük şehrin belediye başkanının adı dahi geçmedi herhangi bir yerde, tüm partililerin katıldığı aday belirleme toplantıları fotoğraflarında bile pek görmedim kendisini.

yahu çok daha küçük bir şehir olan eskişehir belediye başkanı 176 yaşındaki yılmaz büyükerşen için bile bir ara acaba dendiği (kendisini çok severim sayarım), tanju özcan gibi ilhan kesici gibi bazı komik isimlerin cılız bir şekilde de olsa dile getirildiği yerde tunç soyer'in bu denli isminin ve cisminin bile geçmemesi nereden baksan kendisi adına büyük bir başarısızlık.

izmir'de konfor alanına sırt dayayıp, durumu idare ediyor imajı önceki belediye başkanlarına da yapışıyordu fakat bunun aksini göstermek için bir şeyler yap başkan, böyle düşünenleri yaptıklarınla utandır diyeceğim de nerdeee 4 sene geçti zaten vakit de kalmadı bunun için, yeni dönem adaylığını bile hedefliyor görüntüsü göremiyorum.

tarafsız gözle baktığımda önceki başkanlara göre daha iyi bir belediyecilik de görmüş değilim. hepsini alt alta koyduğumda kendisine oy veren bir seçmen olarak kendisinden hiç memnun değilim.
  • kendisine tavsiyem asfalt yola yama nasıl yapılır isminde bir kitap alıp okuması ve izbeton çalışanlarına dağıtmasıdır.

romalılar 2500 yıl önce yapıyordu, siz de onlardan 2500 yıl sonra başarabilirsiniz. neden olmasın...

tanım: belediyeci
  • "bunlar trol atakları. sivrisinek meselesi de biraz trol atağı" diye zırvalayan izmir'den bihaber belediye başkanı.

(video)

izmir'de bu yıl yalnızca sivsinek değil, yakarca, hamamböceği ve örümcek sorunu da var. sinek kovucu sıkmadan balkonda oturmak mümkün değil.

ama tunç soyer, sivrisinek sorunundan şikayet eden biz izmirlileri trollükle suçluyor.

ilki, 15 günde bitmeye yaklaştığı için ikincisini aldığım sinek kovucuyu götüme sokmak için mi evde bulunduruyorum, trol tunç?

(görsel - yağsız formül defans)

hem sivrisinekten şikayet edenleri trol diye aşağılıyor, hem de sivrisinekle mücadele ettiğini duyuruyor. ki binlerce kişi semt, mahalle ve sokak adı vererek aynı sorundan şikayet edip yorum yapmış.

(twitter)

ama vasıfsız tembel tunç'a göre hepimiz, tüm izmirliler trolüz.

utanmaz!
  • izmir kadifekale’yi bilen bilir. hdp’lilerin ve suriyelilerin kol kola yaşadığı, müthiş manzaralı ve çok iyi konumuyla izmir’in en gözde yerlerinden biri. tamamı gecekondu. tunç soyer gelmeden önce eski belediye başkanı aziz kocaoğlu, burayı rehabilite ediyordu. gecekonduları yıkıp park yapıyordu. o hastalıklı nüfusu izmir’in kalbinden atmak için görevde olduğu sürece çok çaba sarfetti, çok proje geliştirdi ve uygulamaya koydu.

gecekonduların bir kısmını yıktı ve yerine ağaç dikti. proje her şeyiyle hazır ve yasal olarak da altyapısı oluşturulmuştu.

peki bu tunç soyer denen adam gelince ne yaptı. projeyi iptal etti. bir de üstüne gitti orada yerel halk pazarı kurdu her hafta. sanki ordakiler yerelmiş gibi :d gitmeyen varsa gitsin. her duvarda biji apo, pkk vs birsürü yazı. ortalıkta türkçe konuşan yok. birbirlerine giren suriyeliler ve kürtler. izmir’in açık ara en güzel konumlarından biri ancak en iğrenç topluluğu.

tunç soyer vizyonu budur işte. izmir’e hem izmir milliyetçisi hem de türk milliyetçisi bir belediye başkanı gerekiyor. gidip hdp’lilere, suriyelilere yerel halk pazarı kuracak bir adam değil.

umarım aday olmaz. umarım (hiç beklentim olmamasına rağmen) milliyetçi, atatürkçü kökenli bir belediye başkanı aday gösterilir. izmir’de chp’nin hdp desteğine ihtiyacı yok.

eskiden izmir bir kurtuluş şehri olarak görülürdü. gittiğinizde havası, kokusu sizi büyülerdi. atatürk türkiye’sini hissederdiniz. şimdi gittiğinizde çoğu yerde kendinizi sıradan bir türkiye metropolünde hissediyorsunuz. tunç soyer ile birlikte izmir’in büyüsü kayboldu. umarım geri getirilebilir.
  • ekrem imamoğlu ve mansur yavaş'ın götünden ter akarken 10 paket keyif sigarası yakan izmir belediye başkanıdır.
  • belediye başkanı olduğu izmir'in yolları çukurlarla, hendeklerle dolu ama kendisi durmadan kürtlere anadilde eğitim vs açıklama yapan kişi.

izmir'le ilgilenmesi gerekirken, devletin başının bile girmediği konulara giriyor, hayırdır?
  • izmir'in sorgulamadan yoksun gerizekalı seçmenine layık bir belediye başkanıdır. yıllardır burada belediye hizmetlerinin kötü olduğu söylenir durur. sebebi ise aptal seçmendir.

konya'da körü körüne akp'ye oy veren seçmen ne kadar aptalsa, izmir'de gözü kapalı chp'ye basan seçmen o kadar aptaldır. ikisi de trolldür. takım tutar gibi parti tutarlar.

dolayısıyla sızlanmaya hakları yoktur. bir de bunlar aydın, medeni olduğunu iddia eder*

en fazla akp'li davarların makyajlı halisiniz fazlası değilsiniz. hadi buyrun belediye başkanınıza sallamaya devam edin.
  • doğma büyüme izmirli’yim. 30 yıldır bu şehirde yaşıyorum. 16 sene balçova’da, 14 senedir güzelbahçe’de ikamet ediyorum. ofisim alsancak’ta, işim sebebiyle haftada 2-3 kere bayraklı’dayım. haftasonları ara ara karşıyaka’ya giderim. bu siktiğimin aktrolleri her yere “izmir bok kokuyor” yazmaktan bıkmadı, neresi bok kokuyor be amına koduklarım? en son ben 5-6 yaşındayken körfez kokardı, bunlar kendi kokularını mı anlatıp kafa sikiyor buralarda?
hesabın var mı? giriş yap