şükela:  tümü | bugün
  • 2019 izmir bb baskani.
  • ekrem imamoğlu ve mansur yavaş'ın götünden ter akarken 10 paket keyif sigarası yakan izmir belediye başkanıdır.
  • kültürlü, çalışkan, vizyon sahibi seferihisar belediye başkanı. çok güzel işler yapıyor. ileride izmir belediye başkanı olsa süper olur bence
  • belediye başkanı olduğu izmir'in yolları çukurlarla, hendeklerle dolu ama kendisi durmadan kürtlere anadilde eğitim vs açıklama yapan kişi.

izmir'le ilgilenmesi gerekirken, devletin başının bile girmediği konulara giriyor, hayırdır?
  • (#86095261) mesaji yazan koyu ak partili kisiye bir cift lafim var. tunc soyer'in babasi fetullah gulen'e ceza veren tek hakimdi. eger samimiysen mhp'nin kurucusu alpaslan turkes icin de iki laf et. adam 1960 ihtilinde radyodan muhtura okudu. hani adnan menderes'in asildigi ihtilal var ya iste o ihtilalin muhturasini su an cumhur ittifakinda birlikte oldugunuz partinin kurucusu okudu. ayrica bu adamin iki oglu da ak partiden millet vekili oldular.
    hani bir tarafin yiyorsa onlara da iki laf cak.
  • normal bir insana benzeyen politikacı daha önce hiç görmemiştim.
    aynı bizim gibi bağırmadan akıllı akıllı konuşuyor.
    izmir büyükşehir'e başkan olsa çok güzel olur da bahsettiğim özellikleri yüzünden aday olamaz.
  • umarım izmir'in iş yapmayan, chp'nin kaymağını yiyen şovmen belediye başkanlarına benzemez. biraz da izmir'in arka sokaklarına da hizmet götürür.

-buca'ya metro sözü verilmeli.
    -karabağlar yolu pert alt geçitler yapılmalı
    -otogara halkapınar'dan raylı entegre kurulmalı.
    -alt yapı sorunu giderilmeli.
    -halkın nefes alabileceği inciraltı kent ormanı gibi alternatif yerler yapılmalı.
    - kazılan yerler hemen kapatılmalı bıktık izmir çukurlarından.
    -şehir tiyatroları acilen hayata geçirilmeli 3 milyon adamın yaşadığı yerde tek devlet tiyatrosu olur mu.

bunlar acil sorunlar umarım bu sese kulak verilmeli.
    bunları da yapamıyorsanız o koltukta oturmayın kardeşim.
  • mhp’lilerin saldirmak yerine karsinina aday koyarak tepkilerini koyabilecekleri 45 gun sonrasinin mustakbel izmir buyuksehir belediye baskanidir.

ha! sizin turkmen beyi’niz adana ve manisa ili karsiliginda neredeyse tum turkiye’den partiyi cekmisti degil mi? yazik size! bir adayiniz olsaydi da ummetcilere oy vermek zorunda kalmasaydiniz. tabi bunu cok umursuyor musunuz orasi da ayri.
  • şu an kripto odası'nda güçlü mete ve candaş tolga ışık'ın konuğu. açıkçası merak edip de vaatlerini, taahhütlerini okumamış ya da dinlememiştim daha önce. söyledikleri kısa kısa şöyle:

- atıklardan elektrik üretecek bir santral ile çöp sorunu çözülecek
    - çiğli tramvayı, üçyol-buca ve halkapınar-otogar raylı sistemleri ankara'dan imza bekliyor. kefalet / garanti imzası değil de bürokratik sürecin tamamlanması için gerekli imzalar tamamlanınca bu projeler hayata geçirilecek.
    - körfez'deki ulaşım oranı %2. yeni iskeleler ve hatlarla pay %12'ye kadar çıkarılacak.
    - baykuş seferleri tekrar başlayacak.
    - gübre kooperatifi gibi maliyetleri aşağı çeken uygulamalara öncelik verilecek. tarımsal üretim desteklenmeye devam edilecek, izmir kooperatifleşmenin başkenti olacak.
    - izmir'de genç işsizliği çok yüksek, %13 gibi bir oranla türkiye'de ilk sırada. son 10 yılda artan biçimde de beyaz yaka göçü veriyor istihdam devletin çözmesi gereken bir sorundur ama çeşitli uygulamalarla (tarımsal üretimin desteklenmesi, yatırım kolaylıkları ile beyaz yaka için cazibe merkezi haline getirilmesi vb.) izmir özelinde çalışmalar yapılacak.
    - ipek yolu ve akdeniz kentleri birliği projeleri ile hem turizm, hem de iş olanakları arttırlacak. çin'in öncülük ettiği ipek yolu projesi'nden en iyi yararlanan yunanistan'da pire olmuş.
    - üniversiteler açısından olanaklar fazla, dolayısıyla bir teknokent / teknopark yapılması daha kolay. ayrıca kültür-sanat açısından cazibe merkezi haline getirilebilir. film platolarına uygun yerler var.
    - expo için yeni girişim yapılacak.
    - izmir, ismini bir amazon kraliçesinden alıyor. kadınlar tarih boyunca izmir'de önde olmuş, vali hasan paşa'nın ekmek zammını bile geri aldırmış bundan 200 yıl önce. 2-5 yaş arası çocuğu olan ve eşi mahkum, ölmüş vb. kadınlar için kreş olanağı ve çamaşırhanede çalışmaları sağlanmış masal evi'nde. hem belediye açacak bu tip çamaşırhane, dikiş atölyesi vb. yerleri, hem de bir araya gelen 10-15 kadının talep etmesi durumunda eğitim verilecek, olanaklar sağlanacak.
    - gastronomi konusunda çalışmalar yapılacak, yemek ve ürün tescilleri, pazarlamaları yapılacak.
    - izmir limanı devlet işbirliğiyle yenilenecek, kapasitesi arttırılıp büyük tonajlı gemilerin girmesi sağlanacak. tanıtım çalışmaları arttırılacak.

toplamda 165 proje varmış, mega proje ya da çılgın proje diye adlandırılabilecek bir proje yok diyor soyer. projeler birbirine bağlı, küçük küçük projeler ama hepsi birlikte bir dönüşüm sağlayacak. çocuklara dağıtılan süt ile 134.000 haneye ulaşılmış, bunu 250.000'e çıkartacaklar. buna benzer projelerle yerli üretimi desteklemek, kırdan kente göçü engellemek, tüketiciye ucuz ve kaliteli ürün sunmak mümkün oluyor. bunu elden gelen her alana yayma sözü veriyor soyer.
  • şeçimin uzerinden bugün itibariyle 87 gün geçmiş ve ben herhangi bir icraat göremedim henüz. ilk 100 gün vaatlerine baktım tekrardan, trafikle ilgili bazı noktalarda trafiği alta alacağını söylemiş, yağmur suları, içme suları ile ilgili düzenlemeler olacak demiş, buca metrosunun temeli atılacak demiş, bozuk yol kalmayacak, kanalizasyon çalışmaları olacak vs demiş ilk 100 günde. 13 gün kala, skor 0 (sıfır)

twiterdan baktım, belki kaçırdığım bir icraat vardır diye. harmandalı projesini gördüm. 100 gün sonra devreye girecekmiş. onun dışında , bol bol şu toplantıya gittim, şununla buluştum, 90 tane arı kovanı verdik, 250 küçük baş hayvan verdik çiftiye .. şu şehirle kardeş şehir olduk vs..

sayın tunç soyer, burası 4 milyonluk bir metropol. bir sürü sorun var burada. kendinize en az oy veren ufacık köye gideceğinize lütfen vaktinizi ciddi projeler için ayırın. size tavsiyem, bir gün izban ile havalanına kadar gidin, dışarıyı izleyin dikkatle. nasıl bir şehir olduğunu görün izmirin. bizim sosyal projelerden çok reel sorunlarla ilgilenen yapısal projelere ihtiyacımız var. siz den istediğimiz izmirin, trafik, altyapı,koku, çevre düzenlemeleri, körfez, kirlilik gibi sorunlarıyla ilgilenin. kafa patlatın bu işlere, sevgi pıtırcığı olmayın. "aşkla izmir" diye reklam panolarını doldurup gereksiz para harcamayın. bu şehir 4 milyonluk bir varoşa dönmüş durumda. köy demiyorum çünkü bizim köylerimiz daha güzel. yapamayacaksanız da bırakın bu işi, reklam işine girin zira 87 gündür sadece reklam yapıyorsunuz.