şükela:  tümü | bugün
  • chp nin izmir buca belediyesindeki skandallarından sonra chp yi bırakmıştım. ne kadar doğru bir karar yaptığımı bu adama bakarak daha iyi anlıyorum.
  • başkan şu elektrik direklerini kaldır artık. sok şunları yerin altına...
    millet aya çıktı, biz balkondan, camdan, direk manzaralı, kablo manzaraları izlemeye devam ediyoruz.
  • gelmiş geçmiş en kötü izmir büyükşehir belediye başkanı.

aktrollerden farkınız seçim zamanı akp'ye değil chp'ye oy basmanız.
  • bir chp'li olarak beni "kürtlerin anadilinde kamusal hizmet isteğini ankara’nın insafına bırakamayız." açıklamasıyla fazlasıyla üzmüştür. umarım bu saçma düşünce yapısından bir an önce vazgeçer.
  • sayesinde izmirdeki tüm sülalem sonraki secimde iyi parti ye oy vermeye karar verdi!

yetti gari bu chpden izmirin içine ettiler konu başlıkları aile toplantılarının vazgeçilmezi
  • bir kaç hafta önce durduk yere bir anda eski okul servisinden bozma (tamamen bilinçli tasarruf gözükme maksatlı) bir minibüsle seyyar makam diye birşey çıkarıp dolaşıyordu ki bunu 2-3 poz vererek çektirdiği fotodan gördük yani sahadan değil.

neyse o gün bügündür ne bu seyyar araçtan nede seyyar tayyardan haber yok
    nereye gitti bu çılgın seyyar makam uygulaması be başgan.
    o günlük reklam bittimi ne *
  • bisikletten arta kalan zamanlarda belediye başkanlığı yapan yüce şahıs.

tunceli’nin gözbebeği.
  • sosyalist başkan yahu.
    tüm metro istasyonlarını reklamlarla donatmış. yetmez metronun ve izbanın içine de reklam koymalı bence.

ayriyeten; araç ve plaka sahibi 1-2 dolmuşçu tanıdığım var. kendilerinden şu lafı duydum; 'tunç soyer'le görüştük, ocak'ta 90 dakikayı kaldıracakmış, bizim de kart sistemine geçmemizi istiyor.'

dolmuşlar kart sistemine geçer geçmez beni ilgilendirmiyor ama 90 dakikayı kaldırmak tam bir rezalet olur. tüm türkiye'ye örnek olması gereken bir uygulamayı çöpe atmak kabul edilebilir bir şey değil. ayriyeten izmirliye toplu taşımada ek yük getirir. sabah ve akşam belli saatlerde toplu taşımayı yarı fiyata indiren tunç soyer'in bu hamlesi çelişki yaratacak türden olacaktır. yol yakınken geri dönsün başkan.
    yoksa 2023'te aday gösterilebileceğini zannetmiyorum. 90 dakika izmir'in namusudur.
  • ne yapıp etsin izmir'de sağlam bir asfaltlama kampanyası başlatsın.

işim gereği ülkenin neredeyse her yerini gezdim, geziyorum, şehiriçi yolları en bozuk yer açık ara izmir olabilir... araba mı kullanıyoruz, ata mı biniyoruz belli değil.
  • kendisi bir büyükşehir belediye başkanı gibi değil bir stk başkanı gibi davranmakta ciddi etnik milliyetçilik (kürt) yapmaktadır. ciddi anlamda tehlikeli, 'bir yerlerden' desteklenen siyasi kariyeri adım adım izlenilmesi gereken birisidir.
    izmir'deki tüm chp belediyelerinde çalışan personelin akrabalık ilişkilerinin araştırılmasına, mahkum ve engelli personel kadrolarının kimler tarafından nasıl insanlar ile doldurulduğuna, sahil kesiminde yapılan yolsuzluklara ve eşe dosta peşkeş çekilen ihalelere, artan nüfusa rağmen yıllardır bir türlü kapasitesi arttırılmayan yollara ve dolayısı ile izmir trafiğine, 2019 yılında hala daha elektrik ve su kesintisi yaşanan semtlere, otobüs hatlarının yetersizliğine ve toplu ulaşımın bilhassa mavi yaka için işkence haline gelmesi durumlarına göz atmasını rica ediyorum eğer sergi açılışı ve diğer 'kültürel' çalışmalardan fırsat bulabilirse.

ha pardon ya izmir abi, laiklik ve chp falan, kordon'da bira içmek...