şükela:  tümü | bugün
 • izmir'de sinema kralı olarak adlandırılan yavuz camlıca ve kardesi bülent camlıca öldürülmüştü. yavuz camlıca öldürüldükten sonra bülent çamlıca kendini korumaya almış, bodyguardlar tutmuş basın açıklamaları yapmıştı, korktuğunu belirtmişti. sonra o adamı da vurdular. küçük bir kardeşleri kalmıştı hayatta, tuncay camlıca.

  haliyle tuncay camlıca da aynı açıklamaları yaptı. 3. sayfada baş yeri aldı bu haber. bir kaç ay önceydi.. bugun tuncay camlica'nin arabasinin kursunlandigi haberi cikti gazetelerde, online haber sitelerinde. korumalarina, dikkatli ve tetikte olmasina rağmen. polis korumasindaymis tuncay camlica..siyah bir mercedesten ateş açılmış.

  ilk bakışta klasik bir 3. sayfa haberi olarak gözükse de, hayatın ne kadar acımasız, korku dolu ve ölümü bekleyerek geçtiğinde; hayat olmaktan çıktığını gösteriyor. çünkü tuncay çamlıca açıklama olarak " korkuyorum " demiş. bu adamı vuracaklar, çayımızı yudumlarken bir iki saniye göz gezdirip sayfayı çevireceğiz, zaten elden yapıcak bir şey gelmez. ama kaderin farklı yerlerde farklı zamanlarda yaptığı cilveleri görünce insan üzülüyor ve çaresizce izliyor.

  ayrica polis korumasindaki birine atılan gözdağı kurşunu, korkusuzluğun ve acımasızlığın ne boyutlara geldiğini gösteriyor. çok yaşa kurtlar sofrası..

  edit : entry nin kötülenmesi topuktan vurulacagıma mı ibarettir?
  egitim şart mıdır?
 • günler geçtikçe yüksek tirajlı gazetelerin çeşitli sayfalarında haberler, röportajlar yer alıyor çamlıca ailesi, yaşananlar, sinema salonlarına olanlarla ilgili. konuyla ilgili tüm bilgileri arşivlerden bulmak mümkün. yarım saatlik bir araştırma sonucu, yaşamın sanki her yerde değil de sadece güzel ülkemizde pamuk ipliğine bağlı olduğunu seziyorum. üçüncü büyük şehrimiz de diğer hepsi gibi vahşi batıya dönüyor, döndürülüyor. belki de tüm şehirlerin göz bebeğiyken mafyanın, kan davalarının ve anarşinin kucağına düşüyor hepimiz izlerken. umarım çamlıca ailesinin katliamı biter, ve diğer karanlık olaylara örnek teşkil eder..