şükela:  tümü | bugün
 • ergenekon operasyonu'na konu olan organizasyonla ilgili ilk belgelerin bürosunda yapılan bir baskında ele geçtiği söylenen gazeteci: http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=297210

  kendisiyle ilgili detaylı bir değerlendirme: http://www.acikistihbarat.com/…erler.asp?haber=7457
 • yepyeni bir ünlü..
  karşılıklı ifadeler ortalıkta dolaşıyor..sonra bunlar pişti oluyor..yalanlandı denilenlerse yalan gibi sunulmuyor..
  hadi hayırlısı..
  http://www.milliyet.com.tr/…=503995&date=11.03.2008
 • "tuncay güney kimdir?
  imam hatip lisesi mezunu olan tuncay güney, ismailağa dergahına yerleştirilmiş fethullah gülen tarikatına dahil edilerek, 1989 – 1991 yılları arasında gülen’in özel kaleminde görev yapmıştır.

  tuncay güney abd istihbarat örgütü cia’ya bağlı new york institutes isimli kuruluşta çalışmaktadır. bu kuruluşun telif hakları, “lifeziyon inc” adlı internet şirketine aittir. anılan şirketin “http://www.instituteus.com/…urkish/about_us_tr.php/” bağlantılı internet sitesinde tuncay güney’in fotoğrafının yanında “editor in chief” (genel yayın yönetmeni) yazılıdır.

  tuncay güney’in bu sitede yazdığı makaleler cia ve mossad bağlantılarını ortaya koymaktadır.

  makalelerinden bir başlık : “ermeniler türkler tarafından baltalarla öldürüldü”.

  bir başka başlık : “ evanjelizm kutsal kitaba yönelmektir… müslüman topluluklar yıllarca isa-mesih’e iman edenlere karşı asılsız iddialar ortaya attılar. bu yüz yılda da saçma sapan iddialar devam ediyor. kutsal kitabı okusalar iddia sahiplerinin suçlamalarının haksız olduğunu görecekler”

  tuncay güney imzalı 5 mayıs 2006 tarihli ”sabatay sevi ve kuzu bayramı” başlıklı makalede siyonizm’e müthiş övgüler yer alıyor. makaleden kısa bir bölüm :

  “ büyük israel sevdasından hiçbir zaman vazgeçmedi… yeni israel kurulurken destek ve diplomatik yardımlarını esirgemediler…rabay-sabatay sevi hareketi birkaç ailenin tekelinde gizli bir örgütlenme gibi gösterilmeye çalışılıyor. imanlılar sion’un ışık askerleri iken karanlığın ordusu gibi tanıtılmaya çalışılıyor…kutlu olsun bahar-kuzu ve sabatay’ın doğum günü”.

  savcı zekeriya öz’ün şüphelilere sorduğu uydurma ergenekon belgelerin sahibi ermeni, hristiyan ve siyonizm sevdalısı! bu kişi, görüldüğü gibi müslüman düşmanı ve türk düşmanıdır. savcı öz’e hayırlı olsun! "

  (bkz: forward mail)
 • ilginç biri. imam okulundan mezun olduğu söyleniyor. ismailağa tarikatından yolu geçmiş. fethullah cemaati ile yolu kesişmiş. stv'de program yapmış. şimdi de haham olduğu iddia ediliyor.

  http://www.yonfm.com.tr/…nhaber.php?hab=21510&kat=1
 • (bkz: ergenekon)
 • süper bir kombinasyona imza atmış şahıs: imam hatip lisesi mezunu, talkshowcu**, kanada'daki oda arkadaşı mossad ajanlığından 15 yıla mahkum olmuş* haham.

  - "elhamdülillah ben müslüman değilim."
 • rıza zelyut tarafından ulusal kanal'da, canlı yayında şöyle anlatılan şahıs:

  - akşam gazetesi'ne, o tarihte fethullah gülen'le olan yakınlığı nedeniyle ve gülen'in ricası üzerine patron mehmet ali ılıcak tarafından getirilmiş.

  - ilk vukuatı şu olmuş: mesut yılmaz ve abdullah çatlı'nın beraber göründüğü bir fotoğraf bir dyp milletvekili tarafından -sanırım- 20.000 dolar'a- alınıp, özer çiller'e verilmiş. özer çiller, bunun gerçek olup olmadığının kontrol edilmesi için, akşam gazetesi'ne göndermiş. orada elden ele dolaşmış ve sonunda photoshop olduğu kanaatine varılıp, fotoğraf çiller'e iade edilmiş. fotoğrafın kaynağının araştırılması sonucunda tuncay güney'e ulaşılmış. küçük çapta bir fırtına çıkmış, ama tuncay güney akşam'daki yerini korumuş.

  - ikinci vukuatı: tuncay güney, yönetime gidip, kuzey ırak'ta iyi ilişkileri olduğunu öne sürüp, talabani ile bir röportaj için para istemiş. yolculuk ve gerekirse orada sağa sola yedirmesi için para verilmiş. dönüp geldiğinde, bir röportaj ve talabani'nin bir topluluk içinde göründüğü ve tuncay güney'in uzaklarda bir yerde göründüğü tek bir kare fotoğraf sunmuş. röportajın masa başında yazılmış ve düzmece olduğuna karar verilmiş. tuncay güney yine akşam'daki yerini korumuş.

  - üçüncü vukuatı: akşam gazetesi arşivinden, abdullah çatlı'nın düğünde dans eden bir fotoğrafının "aşırılıp" başka bir gazeteye satılması. sanırım, bu bardağı taşıran son damla olmuş.

  fatih altaylı'nın kanal 1 anahaber'de verdiği bilgiler ise şu şekilde: 2001 yılında tutuklanmasının asıl sebebi, change denilen otomobil yolsuzluğu imiş. bu konuyla ilgili sorgulanması esnasında, kendi talebiyle ergenekon adlı bir örgütle ilgili bir dosya sunuyor. bu dosya araştırılıyor ve takipsizlik kararı veriliyor. kendi soruşturmasında ise, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor ve yurtdışı yasağı konuluyor. bu yasak hala mevcutken, bir şekilde yurtdışına kaçıyor. samanyolu'na program çekmek hangi ara olmuş, onu sanırım bilemiyoruz.