şükela:  tümü | bugün soru sor
 • not: başlığa sığdırmakbiçin 8 takla attim ama insallah derdim anlaşilmıştır.
  demek istedigim; tuncay özkan izmirden aday gösterilirse muharrem ince bağımsız aday olsun.

  tuncay özkanin izmir büyükşehir için adaylığı ciddi ciddi dile getirilmis durumda. bu kisinin adayliginin, izmiri kaybetmenin tek yolu oldugunun da herkes farkinda.
  üstelik iyi partinin de izmirden aday gostermeyecek olmasi chp secmeni icin durumu daha da vahim hale getiriyor. sandiga gitmeme rekoru kırılabilir ve aradan akp çıkabilir.
  izmir akp ve chp arasinda bir belediyecelik derbisi degildir. izmir bir psikolijik savastir. ve bu savas demokratlar tarafindan kaybedilirse gerisi corap söküğü gibi gelir.
  tuncay özkanin aday gösterilmesi durumunda, izmiri bağımsız olarak kazanabilecek tek aday olan muharrem ince taşın altına elini koymalidir.
 • +1 ile desteklediğim adaylıktır.
 • desteklediğim öneri.
  izmir'de chp rozetli bir ceket aday gösterilse başkan seçilir. tıpkı iç anadolu illerine akp rozetli bir ceket konsa olacağı gibi.
  muharrem ince bağımsız aday olursa şansı var. ama onun dışında hiç kimse chp'ye rağmen izmir'de seçilemez.
 • ince bağımsız aday olursa, akp aradan sıyrılabilir. muharrem ince, durduk yere izmir'e bağımsız aday olmak gibi bir salaklık yapmaz tahminimce.

  seküler oyların bölünmesi, seçmenin bir kısmının adayı beğenmeyip sandığa gitmemesinden daha mantıklı değildir şu siyasi ortamda. benim bildiğim chp seçmeni aday kim olursa olsun yine sandığa koşacaktır.