şükela:  tümü | bugün soru sor
  • odası kavunumsu kokan öğretim üyesi. erasmusçulara odasında ders verir. yakın zamanda evlenmiştir. yakın zamandada baba olması muhtemeldir.
  • dün trt haber ekranlarında ayrıntı isimli siyaset programında suriye'deki yabancı savaşçılar konusunu tartışan sakarya üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü öğretim üyesi kaliteli doçent.
  • trump'un seçimleri neden kazandığına dair şu ana kadar yapılan tüm analizlerin efendisini yapmıştır. popülist sığ analizlerin arasında bizlere nefes aldırmıştır.

    trump: imkansız zaferin anatomisi

    "kendimize şunu itiraf edelim: avrupa’dan abd’ye en gelişmiş-demokratik ülkeler dâhil, seçmen oy verme davranışı gittikçe rasyonellikten uzaklaşıyor. seçmenin mevcut adayların pozisyon ve ideolojilerini sorgulayıp tartışarak ve önerilen her seçim vaadini ölçüp tartarak oy verdiği mitini bırakmanın zamanı çoktan geldi. demokrasi, ekonomik ve sosyal eşitsizliğe çare üretmek zorunda. aksi takdirde, kaygıları, talepleri yok sayılan hatta küçümsenen ve türlü mahrumiyetlerin pençesinde yalnız bırakılan seçmen, rasyonelliği bir kenara bırakıyor ve siyaseti bir intikam aracı olarak kullanıyor."
  • akademik yetkinlikten yoksun, en büyük yeteneği dönem adamı olmak olan akademisyensi.