şükela:  tümü | bugün
  • ilk defa bugün dinlediğim, güçlü bir sesi olan, sevmediğim tarzda türkü söylemesine rağmen, piyasa sanatçılarından farklı, kıyıda köşede kalmış bir çok değişik türküyü söyleyen, kanımca iyi bir arşiv ve repertuvar çalışması yapmış başarılı sanatçı.taktir ettim.
  • şuradaki acaip şovun parçasıdır, iyidir;
    https://www.youtube.com/watch?v=_qq-aoknag4
  • babasının oğludur, beraber yaptıkları yadigar adlı albümleri baş ucu için özel derlenmiştir.
  • trt arşiv serisinden harika bir albümü vardır. babası kadar olmasa da sesi çok güzeldir ve genelde pek duyulmamış türküleri yorumlayarak gönlümü fethetmiştir.
  • trt müzik'te mihman adında bir program hazırlamakta ve sunmakta. (bkz: 49002567)
  • kayla adında bir albüm hazırlığında sanırım, fakat şu teaser haricinde albüme dair hiçbir bilgiye rastlanamamakta.
  • seksenlerde amatör ses yarışmasına girdiğinde ne babası jüriye bakın bu benim oğlum demiştir ne de kendi babasından bahsetmiştir. çok kimsenin bilmediği uzun havaları söyledikten sonra ismini sorarlar, tuncay kemertaş deyince tonmeister odasına çağrırlar. senin mükerrem kemertaş'la alakan var mı tanır mısın diye sorunca da babam olur der. bildiğim kadarıyla da üniversitede biyoloji okumuştur.

yalnız bişey itiraf etmem lazım, ben bu adamın konuşma sesini çok seksi buluyorum.