şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1947 kars doğumludur. liseye kadar kars’ta okumuştur. ankara ticari ilimler akademisi mezunudur. 1968’den 1994 yılına kadar türkiye’nin çeşitli illerinde halkbank müdürlükleri yapmıştır.

    kars halkbank müdürü iken 1994 yerel seçimlerinde herkesin birbirini tanıdığı kars'ta halkın talebiyle görevini bırakmış ve belediye başkanlığına aday gösterilmiştir. döneme göre çok yüksek oy alarak milliyetçi hareket partisi’nden kars belediye başkanı seçilmiştir.

    belediye başkanlığı görev süresi bittikten sonra, kars’tan ayrılmayan tek siyasetçi olmasından dolayı karslılar kendisini çok tutar.

    milliyetçi hareket partisi’nin genel politikalarını eleştirerek terörle mücadelenin yoğunlaştığı süreçte vatan partisi’ne üye olmuştur ve kars il başkanlığına getirilmiştir. vatan partisi merkez karar kurulu üyeliğine kadar yükselmiştir.
  • kars'ı terketmeyen başkan olarak tanınmaktadır. kendisi korumalar ve lüks arabalarla değil halkla iç içe yürüyerek dolaşmaktadır. karslıların düğününden cenazesine her daim yanında olmuştur. bundan dolayı karslılarda yeri ayrıdır.
  • 31 mart yerel seçimlerinde karslıların ısrarıyla yeniden belediye başkan adayı olmuştur. kars konusunda en tecrübeli isimlerden birisidir. kazanacağına kesin gözüyle bakılmaktadır.