• wolfsburg tarafından yapılan resmi açıklamaya göre sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiş futbolcu.tahminim daha fazla avrupa turu yapmayıp ülkemize geri dönecek ama bu takım fenerbahçe mi olur başka takım mı bekleyip görmek gerek.

wolfsburg tarafından yapılmış açıklama: https://www.vfl-wolfsburg.de/…rtragsaufloesung.html
  • beşiktaş kaçırmaz, alır. zaten samet aybaba yeni dedi "yerli bir santrafor" alacağız diye.
  • manchester ile bir alıp veremediği olan oyuncudur.

transfermarkt verilerine göre, adamın kariyeri boyunca, toplamda en çok gol attığı takım manchester united *; karşısında oynarken en çok asist yaptığı takım ise manchester city *.

manchester'da yaşasam, adamı şehir sınırlarından içeriye sokmam. derdin ne olm, durup durup manchester takımlarına patladın?

şaka bi' yana, bir türk futbolsever olarak hoşuma gitmiş bir istatistiktir. sezar'ın hakkı sezar'a.
  • çok büyük haksızlıkara maruz kalmış delikanlıdır. insanlar her zaman hayatlarında yanlış tercihler yapabilirler. tuncay idealleri uğruna yurt dışına gitmiş ve başarısız olmuştur. kaldı ki başarızlık da neye göre kime göre diye ikiye ayrılabilen bir kavramsa belki de çok başarılı da olmuş olabilir. dil öğrenmiştir, para kazanmıştır falan fistan.

sonuç olarak son zamanlarda türk futbolunun yetiştirdiği en büyük yıldız lardan biridir.

bizim (türk milleti olarak) en büyük gerizekalılıklarımızdan biri olan "düşene bir tekme de sen vur" bir insanın açığını bulmaya gör, başlıkları altındaki giydirmelerimizden fazlası ile nasibini almıştır tuncay. hata ve yanlışa yer yok , ağzının suları aka aka ben demiştim ve bak gördün mü çakalları hemen türeyiverirler.

tuncayın kime ne zararı olmuş bilemedim. çok koyu fenerbahçeliyim fenerde hala bir futbolcu candan, yürekten oynadığında "tuncay gibi" deriz. milli takımda çek cumhuriyeti maçında maçı tek başına aldı desem kim ne diyebilir.

kısacası adamın hasıdır cesur yürek en iyisini hakeder nezlimde.
  • bence kariyerinde esas hatayı middlesbrough a giderken değil, oradan stoke city ye geçtiğinde yapmış olan futbolcu.

balık hafızalı bir toplum olduğumuz için, öncelikle biraz hatırlatma. tuncay, avrupa'ya gitmeyi uzun zamandır kafasına koymuştu. ingilizce dersleri alıyor, hatta attığı gollerden sonra "come on" diye sevinecek kadar kendini bu hayale kaptırıyordu. alex ile beraber neredeyse tek başına getirdiği 100. yıl şampiyonluğu sonrasında aziz yıldırım kendisine kaptanlık verip önüne de açık çek koymasına rağmen, kariyer hayalinden vazgeçmeyerek boro'ya gitti, bence çok da iyi yaptı. bir insanın yaşayabileceği en kötü hislerden biri ukte'dir. ve tuncay bizde kalsaydı avrupa sevdası içinde hep bir ukte olarak kalacaktı.

yine bir hatırlatma, tuncay boro'da başarısız olmadı. iki sezonda toplam 20 civarı gol attı, 10+ asist yaptı. bence boro ayarında bir takım için bu sayılar gayet başarılı. "ingiltere yerine ispanya'ya gitseydi" diyenler olabilir, eyvallah ama sonuçta la liga, premier league in karizmasınının yanına yaklaşamaz. boro gibi zayıf bir takımda performansıyla parladı, ve de takım küme düşünce bir anda orta halli premier league takımlarının transfer gözdesi haline geldi.

işte bence esas hata burada oldu. stoke city gibi, futbolu fizik ağırlıklı oynayan, teknik kapasitesi yüksek oyuncu sayısı bir elin parmaklarını bulmayan bir takıma gitti. tabi tuncay gibi fiziği zayıf bir adamı tony pulis ne halt etmeye istedi, o da muamma. stoke'un oyun tarzı tuncay'a tamamen tersti, muhtemelen kendisinin de hataları oldu (bkz: sigara) ve sonunda formdan düştü, formayı kaptırdı. sonra wolfsburg ve bolton wanderers maceraları ise neredeyse başlamadan bitti.

şimdi ister istemez hakkında fenerbahçe haberleri çıkacak ama bana göre tuncay artık üst düzey süper lig takımları ayarında bile değil. futbolu çok geriledi. antep, kayseri, eskişehir, sivas ayarında takımlar kendisine talip olur diye düşünüyorum, ama fenerbahçe'ye dönebileceğine pek ihtimal vermiyorum.

ama ne olursa olsun o bizim kırmızı yanaklımızdır, tuncayımızdır!
  • giderken kapıyı sert kapatmış ama üzerinde başka takım forması görmeye dayanamayacağım futbolcu.
    edit: gelsin lan .
  • bir fenerbahçeli olarak ne yaşanmış olursa olsun takımda görmek isteyeceğim biridir. tamam zamanında kaptanlık, efsanelik teklif edildi ama ideallerinin peşinden koşmak istedi. yanlış tercihler yapması kendini buraya getirdi. tuncay ne olursa olsun fenerbahçe'nin bir değeridir ve kapımız ona her şartta açık olmalıdır. gelsin, oynamasa bile ruhuyla takımı coştursun.
  • boğucu ve bol ödevimin olduğu bir günde, beşiktaş ile sakaryaspor arasındaki türkiye kupası maçında soldan yaptığı bindirmeyle gol atmıştı beşiktaş'a. sakaryaspor o zamanlar ikinci ligde olduğu için o golle haberdar olabilmiştim kendisinden. bir de o yıllarda büyük takıma gol atan oyuncu birkaç günlüğüne yıldız ilan edilirdi. sonra öyle böyle takip ettim, derken fenerbahçe'ye düştü yolu.

geldiği sezon, fenerbahçe kızılyıldız'la açılış maçı yapmıştı. 4-5 kişilik bir güruh halinde arabada maça giderken babamın kötü hissiyatı nedeniyle soluğu hastanede aldık. ailecek tansiyonla o zaman tanıştık. babam sigarayı o gün bıraktı. biz yine de 2 akraba maça gitti. oyuncular lazerler, ışık gösterileriyle sahaya tek tek çağrıldı. ariel ortega sezonun bombasıydı. kızılyıldız'a 6 attık, 2 yedik. tuncay o gün localardan birindeydi maratonda. maç bitti, çıkarken tuncay locadan sahaya bakıyordu hala. önümüzdeki bir yaşlı amca, tuncay'a döndü ve "tuncay çok yeteneklisin. bak şımarırsan a... .... oğlum!" diye bağırdı. tuncay "sen merak etme abi." dedi mülayim bir şekilde.

sonra tuncay bize yeteneklerini gösterdi ve gerçekten de hiç şımarmadı. takım, oyun içinde ne zaman düşse tuncay çıkıp ateşledi herkesi. derbilerde heyecandan karnımıza kramplar girerken, "lan yok gol atamayacağız herhalde" diye düşünürken, tuncay öyle ya da böyle o maçlarda gol attı.

ben gidince kendisine küsenlerden değilim. stoke city'den ayrılana kadar onu hep takip ettim. fenerbahçe formasından başka bir formayla görürsem üzülürüm. çünkü taraftarım, o da taraftar... ortak bir tutkumuz var. fenerbahçe'ye hiçbir katkı sağlamayabilir. ama yedek kulübesinde de olsa onu görmek beni maçı kazanmış kadar rahatlatacaktır. çünkü tuncay öyle bir adamdır. ne zaman oyun sıkışsa, bir şeyler yapıp maçı alır. ne kadar dibe vurursa vursun, çaptan ne kadar düşerse düşsün öyle kalacak...
  • hatalarıyla, doğrularıyla fenerbahçe'li tuncay olarak kalacaktır. ayrıca her fenerbahçe'linin isterik kıyaslama adamıdır.

'şu gs maçınca tuncay olacaktı ki'
    'tuncay gibi hırslı adam lazım'
    'tuncay gibi koşan yok ki'
    'tuncay gibi koşuyor lan'

gibi söylemleri çoğu fenerbahçeli kullanıyor. en azından ben kullanıyorum genç, seni bilmem. dönmesini isterim.
  • topu dürtmeyi bile (bakın pas demedim dürtme dedim) zor beceren tc pasaportlu oyuncuların milyon eurolardan ağzını açtığı bir ligde fenerbahçe ve galatasaray hariç her takımda banko oynayabilecek kapasitede bir oyuncudur. daha 4-5 sene önce milli takım kadrosu tuncay+10 kişi olarak yazılıyordu, bu kadar da iyi bir oyuncuydu. takımını ateşler, umutsuzluğun başgösterdiği dakikalarda sahneye çıkar, takımını oynatır. uzun lafın kısası; parasız transferler yapmak isteyen beşiktaş için bulunmaz tc pasaportlu kumaştır, mutlaka alınmalıdır. ayrıca bu ayarda bir oyuncunun anadolunun asansör takımlarına gitmesine gönlüm razı olmaz.
hesabın var mı? giriş yap