1. oyuncu. 1936 dogumlu. en son o da beni seviyor'da masal anlatirken goruldu. (ayrica sozlukte olmayisiyla beni sasim sasim sasirtmis bir baslik, bu saskinlikla yazilmis ivir zivir bir entry)
  2. berlin film festivalinde bir israil filmi olan kuzunun gülümseyişiyle en iyi erkek oyuncu gümüş ayı ödülünü almıştır. on iki saat süren, dünyanın en ünlü tiyatro oyunlarından mahabarattada peter brook ile oynamıştır. gül hasan kendisinin yazıp yönettiği ve oynadığı bir filmdir. yılmaz güneyin en eski dostlarındandır ve birlikte en fazla çalıştığı aktördür. umut'ta hamal hasan, duvarda iyi gardiyan ali emmi, sürüde vesikanların lideri hamo ağa ve karakterlerin adını hatırlamadığım, çirkin kral, hudutların kanunu, ben öldükçe yaşarım, haracıma dokunma, konyakçı, krallar kralı, sayılı kabadayılar, sokakta kan vardı, üçünüzü de mıhlarım gibi yılmaz güney filmlerinde oynamıştır.
    bereketli topraklar üzerinde filminde kürt zeyneldir. son dönemlerde, ışıklar sönmesin, hoşçakal yarın, tabutta rövaşata, şellale, o da beni seviyor filmlerinde oynamıştır.
    nazım hikmetin şeyh bedrettin destanı şiirini oyunlaştırmış ve hala sahneye koymaktadır. ytinbağı adlı bir otel açarak kendini istanbulun dışına atmıştır.
  3. yılmaz guneyle de fılmlerde oynayan,yeteneklı bır oyuncu.suru fılmının en basarılı ısımlerınden.