şükela:  tümü | bugün
 • tunceli'de meydana gelmiş hadisedir. ota boka sayfalarca entry giren sevgili yazarların mevzu doğuda bir ilin alevler içinde yanması olunca susmaları gayet açıklanamaz bir durumdur.

  olayın ciddiyetine varan arkadaşların bu konuda sessiz kalmamasını rica ediyorum bu bir kac saattir olan bir durum değil, ne yazık ki birkaç gündür süren bu yangına hala bir müdehalede bulunulmamaktadır.bunun sebebi gayet açıktır o topraklarda yaşayan insanların bu eziyeti çekmesi hak mıdır ?
 • * fatih mehmet maçoglu'ndan acil çağrı.
  #dersimyanıyor
  susma ses ol! https://t.co/z1gis0xvcr
  https://twitter.com/…oglu/status/896013297035743234

  twit dün akşam üzeri 5 civarında atılmış. ancak internetten bakıldığında 2 gün önce yangının çıktığı görülüyor.

  ** http://www.ntv.com.tr/…j_cmw/rkar4-bqgeqvuuayn_zxig
  " maçoğlu, bugün sabah saatlerinde yaylagünü köyü yakınlarında çıkan yangını söndürmek için giden vatandaşlarla birlikte müdahale etmeye çalıştıklarını aktardı."

  *** http://gazetekarinca.com/…kil-goruntuleri-paylasti/

  "dersim’in 4 ilçesinde 9 temmuz’da başlayan orman yangınları sürüyor.

  ovacık, nazimiye, pülümür ve hozat ilçelerinde devam eden yangınların askeri operasyonlar nedeniyle atılan havan toplarından çıktığı belirtiliyor.

  tunceli valiliği tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada yangınlarla ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımların başka yerlere ait olduğu belirtilmiş ve “haberler asılsız” denilmişti."

  orman yangının bir diğer yönü de , terörist ve askeri gücün çekişmesinin bedelini sadece insanlara değil ormana ve ormanı evi bellemiş hayvanlara da ödetmektir.
 • yangın söndürme helikopteri yok.
  çevre illerden gelen destek yok.
  medyada haberi yok.
  sadece bölge halkının kendi çabası var. sayısız endemik türe sahiplik eden coğrafya yanıyor.
  antalya'daki ciğerlerimiz de buradakiler dalak mı?
  (bkz: #70135261)

  edit: herif endemik tür dememe takılmış. gülelim demiş. çok komikmiş gibi. yazdıklarımda herhangi bir görüşü savunma veya eleştirme amacı yok. nedense adam oraya çekmeye çalışmış. kendi ülkesindeki ilden bihaber ergenin sızlanmasına takılacak değilim de sinek küçüktür ama mide bulandırır.
 • nedense çok ilgi çekmemiş bir yangın. onun yerine tunceli mi dersim mi konusuna takılmış insanlar. herkes birbirine küfür ediyor falan, ağaçlar yanıyormuş kime ne. sanki doğudaki ağaçlar batıya oksijen sağlamıyor gibi. ayrıca:
  #70136261
 • #dersimyanıyor hastag'iyle gündem yapılmaya çalışılan, ülkenin doğusunda en çok ormana sahip ildeki yangındır. üstteki entry'de dendiği gibi isim takıntısı yüzünden kimsenin destek vermeye yanaşmadığı bir orman yangını. umarım en kısa sürede söndürülür.

  şöyle de bir şey var yanan ağaçlar yerine binlercesini dikecek kültür seviyesine sahip bi ildir ayrıca. yeşili ve doğayı kutsal sayarlar.
 • günlerdir süren ve insanlarin "yoh olum oranin adi tuncelidir, dersim degil" diye zirladigi ama söndürmek icin hic bir caba sarfetmedigi yangin. madem oranin adi tunceli ve türkiye'nin topragi, gündeme getir su yangini da bir seyler yapsinlar be arkadas!

  benim icin adinin ne oldugu onemli degil, sadece yanan agaclar onemli.
 • valilikten gelen açıklama: http://www.hurriyet.com.tr/…man-yanginlari-40547438

  "asılsız haberler ve ilimize ait olmayan yangın fotoğraflarının kullanıldığı görülmüştür. ilimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir. bu kapsamda ilimiz hozat-aliboğazı, merkez-kutuderesi ile munzur vadisi-bali deresi mevkilerinde son bir hafta içerisinde güvenlik kuvvetlerimizce terör örgütlerine yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında şiddetli çatışmalar yaşanmış, çatışmalar sonucu meydana gelen orman yangınları, örtü yangını şeklinde olup, orman alt tabakasında bulunan kurumuş otların yanması sonucu meydana gelmiştir. ilimiz hozat-aliboğazı mevkiinde meydana gelen orman yangını orman işletme müdürlüğümüz yangın ekipleri tarafından söndürülmüştür. merkez- kutuderesi ile munzur vadisi- bali deresi mevkilerinde meydana gelen örtü yangınlarına ise devam eden operasyonlar nedeniyle müdahale edilememiş olup, operasyonlar sonucunda gerekli müdahale yapılacaktır."
 • terör bölgesi bu bazı kahpeler yangını söndürmeye gidenlere de saldırır. teröre destek veren köylüler düşünsün k.i.b. bye.
 • zaten kendi ormanını yakarak "terörist" arayacak hale geldiysen orayı kendi toprağın olarak görmüyorsundur aslında.

  edit: terör örgütleri ormanlık alanda saklandıkları için yanmasında beis yokmuş. aklıma süper bir fikir geldi: toprak alamayacaklarından emin olmak için bütün ülkeye atom bombası atalım?
 • sayısız endemik tür mü? gülün lan hep bir ağızdan. ayrıca ankarada yangın söndürürmüş gibi gidip terör bölgesinde yangın söndüremezsin. o civarda bekleyen endemik tür oç vardır birkaç tane. yani yanmasının ve söndülmemesinin sebebi orada bulunan o endemik orospu çocuklarıdır. kimse bıdı bıdı etmesin 8-10 tane çalı çirpi yanacak diye hiç bir vatan evladının ne kendisinin ne ailesinin canının yanmasına gerek yoktur. ayrıca o piç endemiklerin orada barınıp çoğalmasına izin vermeseydi bazı yerel halk ne bu yangın olurdu ne biz bunu konuşuyor olurduk. siktirin gidin başka yerde zırlayın siktimin örgütçüleri sizi