şükela:  tümü | bugün
 • ruhumuz duymadan gerçekleşen olaydır.
  sözde ermeni soykırımına karşı tez oluşturmak için kurulan talat paşa komitesi başkanı ali erdinç'in gazeteci saygı öztürk'e verdiği bilgiye göre tunceli'nin nazımiye ilçesi'ne bağlı aşağıdoluca köyü'nün pembelik baraj gölü'nün kıyısında inşa edilen anıtın açılışı 26 nisan 2016'da yapılmış.
  anıtta : ermeni soykırımını lanetliyoruz. armenak bakırcıyan'ı anıyoruz ve hrant'ı anıyoruz. 100'üncü yılında ermeni soykırımı devam ediyor.”
  sözleri yer alıyor.
  anıt üzerinde asala ve pkk'lı teröristlerden armenak bakırcıyan, manuel demir, nubar yanıkyan, kevork çavuş, monte melkonyan, antranik uzunyan'ın da isimleri var.
  monte melkonyan asala'nın cinayetlerinden dolayı fransa'da tutuklanan katil teröristlerden biri.
  (bkz: akp döneminde olmuştur)
  bilmeyenler için asala terör örgütü özellikle 80'li yıllarda türk diplomatları hedef alan uluslararası saldırılar yapmış, bu saldırılarda türkiye'nin 42 diplomatı ile 4 yabancı uyruklu kişi hayatını kaybetmiş, 299 kisi de yaralanmıştı.
  asala'nın kanlı eylemleri arasında ankara esenboğa ve paris orly havalimanı katliamı da vardı.

  kaynak:http://www.sozcu.com.tr/…it-mezar-diktiler-1531858/
 • akkılların henüz uğrayıp "cehapee, heedeepee" diye ötmediği başlık.
 • zamanında işgalci rusların yeşilköy'e diktiği anıt gibi dinamitle patlatılması gereken anıttır.

  (bkz: ayastefanos rus abidesi)
 • atatürk heykellerine ve bilimum sanat eserlerine saldıran çomarların ne yapacağını merak ettiğim olaydır.

  ecdadınızı katleden teröristin anıtını dikmişler. ne duruyorsun, götün yiyorsa gitsene tunceli'ye.
 • hrant dink'in öldürülmesiyle başlayan pek çok ülkenin sözde ermeni soykırımını tanımasıyla devam eden sürecin yeni bir halkası olarak akp döneminde olması manidardır.
  kars'ta mehmet aksoy'un tasarladığı ve ermenistan'daki sözde soykırım anıtına cevap niteligindeki devasa insanlık anıtını ucube, diye yıktırtan sayın cumhurbaşkanımızın, türk diplomatları katleden terörist adlarıyla lekelenen bir iğrençliğin vatan topraklarında barındırılmasına ses çıkarmaması düşündürücü.
 • akılsız embesiller tarafından kışkırtıcı şekilde lanse edilen olaydır. lafa bak "ecdadınızı katleden teröristin anıtını dikmişler. ne duruyorsun, götün yiyorsa gitsene tunceli'ye". senin ecdadın kim tosun? tunceli'ye gidemeyen kim?

  bu arada, hrant dink'i de şöyle pis düşüncelerinize alet etmeyin. "soykırım" hakkında düşüncelerini hepimiz biliyoruz rahmetlinin.
 • (bkz: #64369569)
 • terörist olan monte melkonyan'dır.
  asala teröristidir.
  kavram kargaşası ve algı operasyonu yapan hrant dink adını o katil teröristle birlikte anıta ekleyen bölücü terörist seviciler.
 • şimdi birileri ne alaka diyerek saldırıya geçerler ama doğrular değişmez. günümüz iktidarının memlekete ne kadar hakim olduğunun bir diğer göstergesidir. yıllarca yol verdikleri tüm terör oluşumları(pkk, fetö vs.) şimdi kabak gibi götlerini açıyor. bundan zarar gören de hep halkımız oluyor ne hikmetse karlı çıkan ise mağdur ayağına hep iktidar ve temsilcileri.

  o anıtı oraya dikeni, buna göz yumanı da bu mına koduğumun anıtıyla beraber patlatıp seyredeceksin...