şükela:  tümü | bugün
  • dünya genelinde kendi müziğinizi online paylaşım platformlarında yayımlama imkanı sağlayan amerikan menşei distribütör şirketi. eğer bağımsız bir müzisyenseniz ve şarkılarınız kimseye bağlı olmadan spotify, itunes, apple music, deezer, amazon vb. müzik platformlarında bulunsun istiyorsanız, yıllığı 50 dolara üye olarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. şarkılarınız satın alınıp, dinlendikçe de telif kazanabilirsiniz.

    ödemeleri amerika dışındaki ülkelerde yaşayan kullanıcılarına paypal veya çek yolu ile yapıyorlar. paypal hali hazırda ülkemizden çekildiği için de çek ile ödemelerinizi almaktan başka çareniz yok. bunun içinse minimum 100 dolar kazanmanız şart.
  • ben de 25 saat müzik diyorum. çok ilgililer ve çok iyi iş çıkarıyorlar.

    not: ücretsiz olduğu yazılmış, ilk 3 ay promosyon dönemiymiş ve ücretsizmiş, şimdi dağıtım ücreti talep ediyorlar ama ücretler gayet makul. epeydir araştırdığım bir konuydu (albümümü yayınlamak için) buradan daha makul, telefonla iletişim kurabildiğim ve tüm sorularıma detaylı yanıtlar alabildiğim başka bir yere rastlayamadım. bir de tunecore, cdbaby ve benzeri yerlerden albümünüzü yayınladığınızda, 1 yıl sonra yenileme ücreti veriyorsunuz. burada öyle bir ücret de söz konusu değilmiş, yalnızca bir kere vermiş olduğunuz ücretle isterseniz albümünüz ömrünüz boyunca ilgili dijital platformlarda kalıyor.