• gelmiş geçmiş en iyi icat olan radyonun internet bağlantısıyla dünyanın her yerindeki istasyonlarını dinleme imkanı sağlayan, iyi bir hoparlör bağlanıp arkada sürekli açık durması gereken site.
    'fonunda bir radyo çalmayan ev, ev değildir abidin'den yola çıkarak vatana millete dünyaya son derece hayırlı olmuş bir şey tunein.
    teknoloji artık tunein'i küçük bir radyo görünümüne sığdırma seviyesine gelmeli ki biz de evimizde onun kanallarını değiştire değiştire dünya radyolarını evimize taşıma zevkine erişelim.
    ve iddia ediyorum: fransız ve ispanyol radyoları en güzelleri. bir kaç şukela radyo istasyonu:

1- cocktelera blues- mutteşem bir ispanyol radyosu, yemek yaparken/ ders çalışırken enerji dolmak için arkada açılacak kıpır kıpır blues şarkıları.

2- big cactus country radio- masaya piti piti vura vura tempo tutturacak country şarkılarından oluşan aradaki konuşmalara ''ne diyo lan acaba?'' diye fransız kalınan fransız radyosu.

3- the sweet sixties- koltukta yayılarak eşlik edilesi 60'lar müziğini barındıran amerikan radyosu.

4- beethoven radio- okuma yaparken açılası, huzur bulunası fransız radyosu. arada karizmatik sesli bir adam araya girip mozart radyonun reklamını oldukça sempatik bir şekilde yapar: ''mozart'ın para sorunları vardı. mozart radyonun da öyle. bize yardım etmek için bla bla..''

5- texas radio 101- az buçuk red dirt dinleyesiniz geldiğinde açılacak amerikan radyosu.

6- viva el mariachi- dinlerken kafanızda bir hasır şapkayla meksika sokaklarında yalınayak dolandıran, ispanyolcanın seksiliğini şarkılarla kanıtlayan meksika radyosu.

7- arada bir kulak asarım, çok gürültü yapmasın, ordan 50 gr. easy listening uzat şefim, ses olsun ortalıkta derseniz de bizim joy fm iyi gider.

8- dreamboats & petticoats- oldies şarkılardan (50'ler) oluşan endorfin deposu bir ingiliz radyosu.

9- la instrumental - ne çok kopkop ne de çok bayık şarkılardan oluşan tam kıvamında enstrümantal kolombiya radyosu.

10- always elvis radio- 7/24 the king'i dinlemeyi sağlayan danimarka radyosu.

11- con alma de blues- sürekli blues, hep blues, bol bol mızıka ve gitar, hayata fon yapılası arjantin radyosu.

12- lounge fm acoustic- 7234618651 saat açık kalsa da kafa sikmeyen, şukela akustik coverlarla, king of convenience ve nicesiyle hafif müzik ile kulak pasını alan ukrayna radyosu.

13- radio blues music 4 ever- listedeki diğer iki blues radyosundan farklı olarak, slow blues şarkılarına da yer veren, sabahlarken ''ulen ne tatlı istasyonsun be!'' demekte beis görülmeyecek bi' amerikan radyosu.

keşiflerle listeyi arada bir uzatmak üzere, bu konuda söyleyeceklerim şimdilik bu kadar sevgili radyo severler.
  • geçenlerde btk'ya bilgi edinme hakkı çerçevesinde bir dilekçe yazıp tunein'e engellendiği için erişemediğimi ve bu engellemenin hangi gerekçe ile yapıldığını sordum. birkaç gün sonra cevap verdiler. cevapta kendileri tarafından tunein'e herhangi bir engelleme kararı ve engelleme işlemi yapılmadığını belirttiler. kendi sitelerinden sitelerin sorgulanabildiğini falan söylediler ordan da sorgulattım hakikaten btk kaynaklı değil. sonra az daha araştırdım nerden olabilir diye.

araştırırken engellemenin istanbul cumhuriyet başsavcılığı fikri ve sınai haklar soruşturma bürosu adında bir yerin kararıyla engellendiğini gördüm. anlayacağınız bazı yayıncı yahut sanatçı kesimini rahatsız etmiş ve şikayet etmişler.

lafı hiç uzatmadan, eğip bükmeden dosdoğru yazacağım. böyle bir servisten rahatsızlık duyup şikayet edip engellettiren açık ve net orospu çocuğudur. teknolojiyi ve online servislerin gerçekliğini kabul edemeyip her boku kendi kontrolünde olan yollardan tüketilmesini isteyen, bu yönde zorlama işler yapanlar orospu çocuğudur, kullanıcı, tüketici, vatandaş düşmanı şerefsizin önde gidenidir.

böyle şerefsizliklere yabancı değiliz gerçi. biri tutar kendi telefonu satılsın diye yabancı markalara ekstra külfet getirttirir, birisi ithal alkole yaptırım uygulattırır, kimi kendinden çok daha iyi hizmet veren otel bulma servislerine taş koydurtturur. bu kendine yayıncı yahut sanatçı diyen bazı beş para etmez mal sürüsü de gider kendi kanallarından dinlenmiyor da tunein üzerinden radyo dinliyorlar diye gidip şikayet edip kapattırır. amını ruhunu siktiğimin götleri. sonra küfür etti, bilmem ne etti oluyoruz. şerefsiz gibi iş yapma da etmeyelim.
  • iddia ediyorum android dünyasında tartışmasız en iyi programdır. ben bu kadar sorunsuz, bu kadar müthiş tasarımlı ve bu kadar yararlı program görmedim arkadaş
  • eskişehir ayazının bedeni çevrelediği şu gecelerde, insanın içini ısıtan güzide radio. amazon appstore sayesinde, pro sürümünü ücretsiz indirmemle keyfim katlanmış oldu.

dinlediğim ve keşfettiğim güzel istasyonları şöyle yazayım, belki dinlemek isteyen çıkar;

radyo mood - indie, alternatif ve modern müzikler çalan internet radyosu, favori istasyonum. parça seçimi konusunda en başarılılardan.

radyo odtü - bilen biliyor zaten, bazen ufak tefek saçmalasalar da odtü iyidir iyi.

radyo a - anadolu üniversitesinin istasyonu, kaliteli seçimleri var. daha az sınav esprisi yapsalar ve aynı introları sürekli girmeseler dinleyicilerini mutlu edecekler aslında.

radyo voyage - keltoş efendiden çıkan tek hayırlı hede. türüne ülkede rastlamak kolay değil. ambient ve dünya müziği konusunda ilk seçiminiz olmalı.

sourberry - sözlüğün istasyonu. kesinlikle şans verin.

açık radyo - keyifli ve önemli konuların konuşulduğu kanal, hoştur.

radyo ilef - ankara üniversitesinin radyosuymuş, iyi bir alternatif.

radyo hacettepe - isminden belli zaten, genelde rock çalıyorlar arada pop'la sosluyorlar.

joy fm - türkçe sözlü hafif batı müziği sevenlere..

radyo eksen - kan kaybetmeye devam etse de, gençliğimiz onlarla geçti iş görürler.

ntv spor radyo - açıklattırmayın olm bunu da.

ntv radyo - yandaş mandaş haber işte. diktatörün sesini duyunca kapatın direk, gerilmeyin keyifleneyim derken.

virgin radio ve pal station - popisi olanların seveceği türden, genelde kafa açıcı çerezlik işte.

yabancılardan;

triple j - avusturalya'nın devlet radyosu. alternatif müzik sevenleri tavlayabilirler.

psychedelik ambient - fransız menşeili, başarılı bir psychedelic istasyonu.

space dreams - uykudan önce mutlaka dinlenmesi gereken, palo alto menşeili radyo.

soma fm* - san francisco'dan seslenen ve oldukça tanınan soma fm'in, derinlere götüren bölümü. *

128 kpbs'lik sınırsız paketimde, gün boyu orta - üst kalite seviyesinde takılmadan müzik deneyimi yaşıyorum.

keşfettikçe güncellerim, uygulama gerçekten verimli çalışıyor.

edit: radyo 3 için veri akışı yok hatası alıyorum, yardımcı olabilecekler yeşillendirse ne güzel olur.

edit 2: yeni istasyonlar eklendi.

edit 3: radyo 3 veri akışı hatasıyla ilgili hoba şöyle yazdı;

'trt kullandığı bir özel kod ile radyolarının veri akışlarının (stream) başka cihazlarda gömülü olarak kullanılmasına izin vermiyor. bu yüzden trt radyoları diğer radyolar gibi tunein içinden dinlenemiyor. ama görüşmeler devam ediyor, sanırım kısa süre içinde çözümlenecek.'

bilgilendirdiği için kendisine teşekkür ediyorum.
  • sabah açılmadığını görünce dehşete kapılıp dudaklarımı kemirerek "bunu da mı yasakladınız orozbu çocukları" şeklinde galiz bir küfür savurduğum güzide radyo portalı. dns girince açıldı ve şu an çok mutluyum.
  • benim gibi ne iş yaparsanız yapın kısık sesle de olsa radyo dinleyenlerdenseniz, gelmiş geçmiş en güzel radyo uygulamasıdır. o kadar çok istasyon var ki, birini dinlerken diğerlerinde ya daha güzel bişeyler çalıyorsa diye kuşkuya düşüyorum. bazen abartıyorum kendimi japon radyo kanallarında buluyorum.
  • son yıllarda en çok sevdiğim aplikasyon. öyle ki para verip pro'sunu aldım. bu durumdan da çok memnunum. herifler o cüzi miktarı hak ediyor kardeşim.

her platformda (ios, android, windows) sorunsuz çalışmasıyla gönlümü fethederken, iş yerimdeki internet kısıtlamaları yüzünden ise hafta içi 10'dan 5'e kadar kullanamamla üzmüştür beni. tabi üzen tunin değil, koduğum şirket politikası... yok arkadaş, her bir şey açık, bir radyolar kapalı. (aynı olay radio pro hq için de geçerliydi zira...)

yine de başımızın tacıdır. en çok dinlediğim radyo jazzradio.com'du mesela, onu bile içinde bulundurmasıyla artık bundan başka bir radyo birogramı kullanmaz oldum. ayrıca post-rock, indie (slowcore, sadcore, hatta funeral doom yer yer) ve aklınıza gelebilecek her tür alt türünü barındırmasıyla on ikiden vurmuştur kalbimi. sub pop kanalı bile var yahu. bildiğin the album leaf, cassandra's weird, sun kil moon falan çalıyor... gel de dinleme. gelde dinleme. gel'de dinleme.
  • sabah sabah gönderdiği maille şaşırtmış program. new york'un en sıkı dinleyicilerden biri olmuşum, teşekkür ediyorlar. yıllardır programın ücretli versiyonunu para vermeden kullanmış, dağıtmışım.
    üstüne kotalı free versiyonunu bel altından vura vura hadım ettiğim talihsiz bir vpn programının sınırsız hale gelmiş kotasıyla dünyanın müziğini dinlemişim.
    sonucunda tebrikler new york ahalisinden permission denilmiş.
    her zaman.
  • sayesinde ülkenin radyo frekansı bile sadece trt fm çeken bir ilçesinde, ülkede ve dünyada ki çoğu radyo frekansını tek tıkla dinleten aplikasyon.
  • gercekten rezillik ve son derece geri kafali bir uygulama sonucu engellenen programdir.boyle bir programin turkiye'de engellendigini turkiye'ye gelince farkettim. denecek cok fazla soze gerek yok. vatandas icin ne yararliysa kapatan bir zihniyetin urunu , medeniyet disi bir karar.
hesabın var mı? giriş yap