şükela:  tümü | bugün
 • doğalgaz olmayan evlerde ocak ve şofbenlerde kullanılan, tüp şeklindeki basınçlı teneke içinde saklanan akışkana verilen isim.
 • (bkz: aygaz)
  (bkz: ipragaz)
  (bkz: milangaz)
 • günümüzde daha çok lpg diye adlandırılan şey.
 • 12 kg'lık olanı 35,5 ytl olmu$..
  (2 kg'lık piknik tüpü de 6,6 ytl olmu$)

  sleepy, be$ikta$ halk pazarı'ndan bildiriyor..
 • 1 lira, 2 lira bazen 5 lira fark etmez. sürekli zam gelir. durdurulamayan bir fiyat yükselişi vardır yıllardır.
  son olarak az önce aradım sipariş için. 67 lira.
 • 12 kg'lık olanının 66 tl olduğu bugün gözlenmiştir (yer istanbul).
 • tüp ya da tüpgazın aslı lpg (liquefied petroleum gas) yani sıvılaştırılmış petrol gazıdır. propen, propan, büten ve bütanın sıvı haldeki karışımları ilk önce 1860'larda taşınabilir yakıt kaynağı olarak sanayide ve evlerde kullanılmak amacıyla üretildi. evlerde kullanımı dolum tesislerinden silindir biçimli tüplerle piyasaya sürülmesiyle başlamıştır.
  7 haziran 1974'te piyasada yaşanan tüpgaz sıkıntısı nedeniyle hükümet ithal ettiği 20.000 tüpü piyasaya dağıttı. 10 haziranda hükümet bp ve mobil'e 15 gün içinde petrol ithal etmedikleri takdirde ataş rafinerisini millileştireceğini açıkladı. 14 haziranda bp ve mobil bayilere fueloil ve likit gaz ikmalini durdurdu. hükümet ipraş ve aliağa rafinerilerinden güney ve güneydoğuya likit gaz gönderdi. 15 haziranda, 270 gün içinde ataş'ın millileştirileceği iki şirkete resmen bildirildi. 16 haziranda mobil bazı sanayi kuruluşlarına fueloil vermeyeceğini açıkladı. 17 haziranda bp ve mobil hükümetin isteklerini kabul etti. bu arada hükümet kıbrıs harekatı süresince (15 temmuz-16 ağustos 1974) ataş'a enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı'nca el konulduğunu açıkladı. 20 eylülde piyasada margarin, sıvı yağ, filtreli sigara, ilaç ve tüpgaz bulunamıyordu. 25 ekimde fueloile 10 ayda 12. kez zam yapıldı. 1 kasımda piyasada tüpgaz darlığı sürüyordu. 26 aralıkta şirketler hükümetin bildirdiği fiyattan petrol ithal etmeyeceklerini bildirdiler. 12 nisan 1975'te demirel hükümeti güvenoyu almıştı. 30 nisanda şirketlerin ithal petrole zam isteği kabul edildi. bp'ye siirt'te petrol arama izni verildi. 1976'da tüpgaza zam yapılarak bayi kârları yeniden belirlendi. 1978'de fueloil yokluğu nedeniyle işyerlerinde montla oturuluyor, 79 nisanında döviz yokluğu nedeniyle halen tüpgaz alınamıyordu.
  aygaz 1961'de, ipragaz 1962'de kurulmuştu.
 • ünsal ünlü'nun yandas gazetecilere taktigi lakap.
 • 12 kg'lık olan fiyatı an itibariyle 180 lira olan ürün

  asıl gol buradan geliyor

hesabın var mı? giriş yap