şükela:  tümü | bugün
 • renkli renkli plastik mutfak alet edevatı satan bir marka.
 • çok pratik eklentilerle donattıkları plastik ürünleri maliyetlerinin epey bir üstünde satan amerikan şirketi. kendilerine orifllame gibi, ev hanımlarından oluşan bir satış sistemi kurmuşlar, günler, çaylar, ev ziyaretleri vasıtasıyla işi götürmektedirler. pahalı olmasının yanısıra ürünleri gerçekten çok işe yarar.
 • pratik ve sevimli plastik mutfak gereçi markası... özellikle rendesi harika...

  ayrıca x men 2'de magneto'nun hapsedildiği plastik hapishanenin de hammaddesi...
 • girisimci clark tupper'in bulusu ve son yillarda artik hakki yenmeyen brownie wise'in pazarlama dehasi sayesinde hala sozlukte bahsini ettigimiz, amanin aman domates lekeleri nasil cikar diye endise ettigimiz sey. tupperware'in 1950lerde bulundugunu, bu yillarin birbirine altin gunu misali misafirlige giden ama artik harcama yetisi kazanmis kadinlarin zirvede oldugu bir donem oldugunu hatirlatiriz. donem bilgilerimize tupperwarelerin ilk piyasaya ciktigi zamanlarda "garklayan kapak"li olarak pazarlandgini ekleyelim.

  iste efendim brownie wise hanim, boyle bir tanimin kutlesel medya ile hedefine ulasamayacagini, ama insanlarin mahrem bilgilerini degis tokus etmekten zevk aldigi ev toplantilarinda anlatilabilcegini dusunmus. ayni hanim aslinda evden ve zincir pazarlama tekniklerinin de temelini atar olmus. (daha dogrusu direk pazarlamayi* hakkaten icat eden stanley ev urunleri sirketiymis amma velakin bu hanim once orada pisip, bu teknigin muesselesmesini saglamismis) yani amwayci, rainbowcu, kapinizi calan ansiklopedici ile karsilasirsaniz, ve kafanizin sikilmesini istemiyorsaniz bu yazdiklarimi kontra atak olarak kullanasiniz diye yaziyorum.

  konuyu cok zimparalamak gerekirse, bilimum dergiye kapak olan bu hanim donemin bir tur martha stewart'i bile diyebiliriz, ben yine de kendisini eva peron olarak ruyalarima sokup, kabustan uyandigimda hic ise yaramayan sanilan tupperware surahiyi kafama dikecegim.

  brownie wise'a ne olmus derseniz, iyi bir mucit ama profesyonel olmayan bir yonetici olan mr. tupper onun starlasmasini ve kendi markasinin onune cikmasini cekememis ve hanim efendiyi kovmustur. bu hanim da baska dogrudan satis firmalarinin kaynagi olmus, ozellikle evden kozmetik pazarlama isine danismanlik yapar olmustur.
 • zeytinyagligi gercekten de akitmaz, elleriniz batmaz, faydali bir eser.
  kramerbile saklama kaplarini kullaniyo*
 • ingilizce bilenlerin "tappırveyr", almancası olanların ise "tuppe vare" olarak telaffuz ettıklerı markadır kendısı. ayrıca (bkz: cici mutfak el aleti)
 • annemin ısrarla almaya çalıştığı, sağlıksız olan plastik hammaddesinden yapılan ve sağlıklı olduğu iddia edilen saklama kapları. yiyeceğin kadar al koy dolabına.

  dolap alıyon tapırveyır çıkıyo, tapırveyır alcan yarın kimbilir ne çıkıcak?

  (bkz: bunun bir sonu yok mu)
 • salatacı adındaki salata suyu çıkarıcı santrifüj zımbırtısı ve peynir saklama kabı ile muhteşem bir buluş.
 • monkey island serisinin bir bölümünde çantamizdaki* nesnelerden biridir ayni zamanda..
 • kataloğunda çevirilen her sayfada "yuhh!! bu fiyatlar ne!!!" nidalarına sebep olan plastikçi firma. bildiğiniz plastik kap kaçaktan farksızmış gibi görünen ama kullananlarca her derde deva, amanın da amanın diye tanımlanan bir ürün silsilesi...