şükela:  tümü | bugün
 • tbmm'nin 25. ve 26. döneminde chp'den seçilen manisa milletvekilidir. manisa'daki 9 milletvekili arasındaki tek kadın milletvekili olmakla beraber mecliste kadın mücadelesine önem veren vekillerin başında gelmektedir.

  aslen dersimli olan tur yıldız biçer aynı zamanda da doktordur.

  bir insanın ailesi neden kızlarına 'tur' ismini koyar, bu da ayrı bir merak konusudur.

  milletvekili olarak göreve başladığı 7 haziran seçimleri sonrasında yapmış olduğu ilk açıklamalara göz atmak isteyenler için : [http://www.manisakulishaber.com/…ra-soz-verdi/8117/ http://www.manisakulishaber.com/…ra-soz-verdi/8117/]
 • chp manisa şehzadeler ilçe başkanlığına mescit açılmasına itirazındaki ilkesel duruşuyla yerden göğe kadar haklıdır. mescidin orada bulunmasının; tamamen bir inanç hiyerarşisi yaratarak mutlak üstünlüğe oturan son derece sembolik bir anlamı vardır. chp'nin varoluş gerekçelerinden birisi zaten dini iktidar alanına sokma çabalarını bertaraf ederek, din-devlet ilişkisinde herkese eşit ve nötr bir anlayışın kazandırılmasıdır. fakat akp'nin son yıllarda estirdiği havanın chp gibi partilerin bile genel merkezden, il ve ilçe başkanlıklarına kadar tüm siyasi kodlarıyla oynamasına neden olması oldukça trajiktir.

  biçer itiraz gerekçesini facebook'ta şu ifadelerle açıklamış: "14 yıllık akp iktidarı döneminde yaşayarak öğrenmiş bulunuyoruz ki laiklik hava kadar, su kadar önemli bir olgudur. laiklik olmadığı zaman ülkenin baskın siyasal atmosferini oluşturan sünni devlet yapısı; siyasal ve toplumsal baskının devamını da mümkün kılacaktır. biz; chp olarak, iktidarın merkezi devlet aygıtlarından biri değiliz. eşit yurttaşlığın, din ve vicdan özgürlüğünün, laikliğin teminatı olan bir partiyiz. oysa mescid,sünni islamcılığın, hanefi mezhepciliğinin payandasıdır. diğer tüm inanışları parti içinde 'ikincileştirmeye' dönük bir araçtır."
 • “ağaoğlu’nun türkiye’yi temsilinden utanç duyuyorum. ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. insanlıktan çalmanın anlamı yok. insanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz”

  http://www.diken.com.tr/…glu-hakkinda-suc-duyurusu/
 • muhabirlik yaptı kadın resmen.

  (bkz: 17 haziran 2017 manisa asker zehirlenmesi)

  çok yaşasın.
 • manisa'daki asker zehirlenmeleri sonucu kendini parçalamış, vekillik görevini layığıyla yapan mükemmel insan.
 • olmasaydı, kalkıp hastaneye gitmeseydi, sosyal medya yayını yapmasaydı, biraz zor öğrenirdik manisa'da olup biteni.

  sağolsun..
 • vekillikle her tür kaymak imkanından faydalandığı atatürk'ün partisinde, atatürkçülere hakaret eden nankör kadın. bir ırkçı, bir ayrımcı arıyorsa geçmişe, hemşehrisi seyit rıza denen haine bakması yeterli.

  http://i.hizliresim.com/299amo.jpg
 • kişisel popülerliği için twitterda yaptığı algı yönetimine son vermesi gereken kişidir. sosyalist dünya görüşüne sahip bir insan dahi olsam kendisinin alt metninde “ben daha çok tanınayım” teması barınan algı yönetimi girişimlerine tahammül edemiyorum.