şükela:  tümü | bugün
 • muhabirlik yaptı kadın resmen.

  (bkz: 17 haziran 2017 manisa asker zehirlenmesi)

  çok yaşasın.
 • tbmm'nin 25. ve 26. döneminde chp'den seçilen manisa milletvekilidir. manisa'daki 9 milletvekili arasındaki tek kadın milletvekili olmakla beraber mecliste kadın mücadelesine önem veren vekillerin başında gelmektedir.

  aslen dersimli olan tur yıldız biçer aynı zamanda da doktordur.

  bir insanın ailesi neden kızlarına 'tur' ismini koyar, bu da ayrı bir merak konusudur.

  milletvekili olarak göreve başladığı 7 haziran seçimleri sonrasında yapmış olduğu ilk açıklamalara göz atmak isteyenler için : [http://www.manisakulishaber.com/…ra-soz-verdi/8117/ http://www.manisakulishaber.com/…ra-soz-verdi/8117/]
 • manisa'daki asker zehirlenmeleri sonucu kendini parçalamış, vekillik görevini layığıyla yapan mükemmel insan.
 • an itibariyle parti meclis adayı olmuştur.. fikrimce chp'de daha etkin görevler almasi, karar mercisinde bulunmasi tüm parti, tüm ülke adina müthiş olacaktir. zira yildiz hanim vicdanlidir, yildiz hanim derdini anlatamayanin derdini anlatmaya binbir heves barindirir, zira yildiz hanim mutlulugun ancak herkesin mutlulugu ile mümkün olabilecegini düşünenlerdendir..
 • olmasaydı, kalkıp hastaneye gitmeseydi, sosyal medya yayını yapmasaydı, biraz zor öğrenirdik manisa'da olup biteni.

  sağolsun..
 • manisa askeri birliklerdeki zehirlenme olayların takipçisi milletvekili. aslanlar gibi takip ediyor. kınalı kuzulara sahip çıkalım. kurtlara yedirmeyelim demektedir. yemekler kokmuş etlerden yapılmıştı diyen erlerinin bizi dönünce dövecekler sözleri yürek burktu.
 • “ağaoğlu’nun türkiye’yi temsilinden utanç duyuyorum. ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. insanlıktan çalmanın anlamı yok. insanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz”

  http://www.diken.com.tr/…glu-hakkinda-suc-duyurusu/
 • chp manisa şehzadeler ilçe başkanlığına mescit açılmasına itirazındaki ilkesel duruşuyla yerden göğe kadar haklıdır. mescidin orada bulunmasının; tamamen bir inanç hiyerarşisi yaratarak mutlak üstünlüğe oturan son derece sembolik bir anlamı vardır. chp'nin varoluş gerekçelerinden birisi zaten dini iktidar alanına sokma çabalarını bertaraf ederek, din-devlet ilişkisinde herkese eşit ve nötr bir anlayışın kazandırılmasıdır. fakat akp'nin son yıllarda estirdiği havanın chp gibi partilerin bile genel merkezden, il ve ilçe başkanlıklarına kadar tüm siyasi kodlarıyla oynamasına neden olması oldukça trajiktir.

  biçer itiraz gerekçesini facebook'ta şu ifadelerle açıklamış: "14 yıllık akp iktidarı döneminde yaşayarak öğrenmiş bulunuyoruz ki laiklik hava kadar, su kadar önemli bir olgudur. laiklik olmadığı zaman ülkenin baskın siyasal atmosferini oluşturan sünni devlet yapısı; siyasal ve toplumsal baskının devamını da mümkün kılacaktır. biz; chp olarak, iktidarın merkezi devlet aygıtlarından biri değiliz. eşit yurttaşlığın, din ve vicdan özgürlüğünün, laikliğin teminatı olan bir partiyiz. oysa mescid,sünni islamcılığın, hanefi mezhepciliğinin payandasıdır. diğer tüm inanışları parti içinde 'ikincileştirmeye' dönük bir araçtır."