şükela:  tümü | bugün
  • 1966 yılında kurulan, o tarihten bu güne kadar turizm sektöründe tur operatörü acente olarak çalışan, en eski seyahat acentelerinden biri...
    genelde yurt dışı turları düzenler bunlar...
    şu günlerde en çok rusya, çin, uzak doğu, hindistan kayak turu amaçlı romanya, slovenya turları var...
  • en eski seyahat acentalarindan biri olsa da, yolculuga cikilacak gun pasaportlari kaybeden, kirk kisilik grubun basina liderlik edecek, tercume yapacak, birinin basina bir sey gelse muhatap olabilecegi bir rehber koymayan, insanlari bambaska bir alfabenin konusuldugu uzak diyarlarda magdur eden, koyun surusu gibi ucaga koyup gonderen ama parasini pesin sekilde alan acenta.
  • her ne kadar ilgili bir acenta olmakla övünselerde, acentalarındaki rehberlerinin hiç birinin ilgi, saygı ve yardım gibi konular hakkında bilgilendirmedikleri ya da her önüne gelen ben rehberim diyeni aldıklarından dolayı gittikçe prestiji düşen acenta.
  • fındıklı-tophane arasında yer alan salı pazarı limanındaki -o her gün gördüğümüz- devasa gemileri itinayla ağırlayıp, itinayla uğurlayan turizm acentası. her gemi karşılamada onlarca ingilizce bilen öğrenciyi de part-time istihdam ederek, yüzleri gülümsetir.

(bkz: go with a smile)
  • türkiye'nin tartışmasız en büyük cruise operatörü.
  • uzakdoğu turları alınmaması gereken turizm şirketi. thy direk uçuş ilanı ile herkesi toplar sonra son gün emirates yaptık der ve 1 gününüzü yer.
  • incoming'de sektörün en büyüklerinden olan firma.
  • belki çalışanları iyidir, belki yasal olarak haklıdır bilemiyorum ama acımasız bir firmadır. kanser olduğu için tura gidemeyecek annemin parasını geri ödemeyen firmadır.

4 sene evvel annemle babam italyaya gitmeye karar verir, önceden indirimli turlarından birini alırlar. tatil vakti yaklaştıkça annemin bacağında ağrılar başlar, başta ciddiye alınmaz, siyatik vs derken kontrol sonunda nadir bulunan kemikte oluşan sarkoma/pecoma türü bir kanseri olduğu anlaşılır.

arada annemle babam yaşlı insanlar olduğu için tatili sigortalı almıştır, sağlık nedeniyle iptal olursa paralarının yanmamasını istemektedir, sonuçta raporlar toplanır ve firmaya tatile gidilemeyeceği, kanserin yayılmasının engellenmesi için acil ortopedik onkolog bir cerrah tarafından ameliyat yapılması gerektiği söylenir.

sonuçta firma umursamaz bir sekilde sigortadaki maddeyi gösterir, sifilis kuduz bilmemne olunca para geri ödenmekte ama kansere iade yapılmamaktadır.

bugün tekar annemi ziyarete gittim, kanseri ne yazık ki çok ilerledi,bir daha bir yere tatile gidemeyecek, ödenen para da umrumda değil, sadece anneme bunu yaşatan, yıllar sonra sesini titreten bu firmayı affetmiyorum, siz de bilin istedim.
  • uzaklara gitmek isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim.turlarında kaliteli tur rehberleriyle çalışan, merkezi ve zincir otellerde konaklamanızı sağlayan fiyat fayda dengesi on üzerinden 9 tur firması.