• onlar biniyor ben binemiyorum. acaba nasıl bok atsam da kendimi rahatlatsam
  • (bkz: cip)

(bkz: jeep)
  • hiç bir başlık altına girip başlığa açana saygısızlık etmedim etmemeye dikkat ediyorum bi yere kadar. bu konulardan artık sıkılmadınız mı? türban takıp şöyle yapan böyle yapan, biz diyor muyuz saçı açık ama namaz kılıyor, mini etek giyiyor ama kurbanını da kesiyor, erkekler için ise yırtık kot giyip rock müzik dinliyor bir de küpe takmış ama namazını da kılıyor. biliyorum çok saçma oldu. bilerek saçmaladım.
    size şöyle bir örnek vereyim. fifa 2018 yüklemek için bi minimum sistem gereksinimleri vardır bir de önerilen. mesela zengin olup dini zorunlulukları(farzları) yerine getirip aynı zamanda mütevazı yaşamak önerilen ise zengin olup dini zorunlulukları(farzları) yerine getirmek minimum sistem gereksinimidir. jipe binmek, maldivler'e tatile gitmek haramdır diye bir şey yok. o yüzden bu kısım bizi bağlamaz.
  • o da bir şey midir? reza zarrab'ın özel jetiyle
    hacca gidenlere ne demeli?
    diye sormayı düşündüren başlık.
    türbanlı, gümüş yüzüklü muhafazakarlık sofrasınıda
    ağzının yağlarını akıta akıta tııkınan bu utanmaz
    bu uslanmaz güruh insanlık tarihinin utancıdır.
  • türban takıp jipe mi biniyor altına dar pantolon mu giyiyor yada hiç birini takmayıp mini etek mi giyiyor. sana ne amk. inanıyor mu inanmıyor mu sevabı günahı var mı varsa sana mı var zaten?
    insanların özellikle de kadınların kıyafetlerine karışmak muhafazakarında da moderninde(?) de moda oldu artık. size ne lan si ze ne!
    kırk yıllık atayizim beni rahatsız etmiyor türban zart zurt sana noluyor tarak kafa...
  • şüphesiz ki ailede en az bir müteahhit bulunduğuna delalettir.
  • şahsımın da her gün gerçekleştiriyor olması münasebetiyle birkaç söz etmem gereken doğa olayı.

arkadaşlar, türbanıma hangi aracın yakışacağını söylerse ona göre araç bakayım. hangi araca binmem gerekir? türbanlı olarak, jipe binmem yasak. suv izin verilenler arasında mı? ya da spor bir araca binebilir miyim? yine ya da mesele jip değil de bir araca sahip olmam mıdır? yoksa bana reva görülen, yalnızca minibüs ve otobüs müdür?
  • 20 yıl önce arabalarının arkasında ''huzur islamdadır'' yazardı.
  • islam dinini yokluk dini zannetmek
  • bu durum günahsa bile, o kişiyi ilgilendirir. yargılanamaz. düşünce ifade edilir ama yargılanamaz. kişinin günaha girme özgürlüğü de vardır neticede.
hesabın var mı? giriş yap