*

şükela:  tümü | bugün
 • bir cüneyt zapsu beyanatı. tam olarak, "türban takanların sadece yüzde 50’si inancı yüzünden takıyor deseniz bile, bu yüzde 50’ye ’türbanını çıkar’ demek, sokaktaki bir kadına ’donunu çıkar’ demekten farksızdır." buyurmuş akp'li beyimiz. donsuz dolaşmak pardon türbansız dolaşmak ne zaman yasaklanacak acaba? hani genel ahlak falan.

  ilginç bir zihniyet ifşası ile karşı karşıyayız sayın seyirciler.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8386113.asp
 • (bkz: tanga türban)
 • bu da doğru bir önermedir..

  diğeri için; (bkz: ihl disindaki okullarda fuhus var/3)
 • (bkz: çüş)
 • incili çavuş'tan anekdotlar..."özürü kabahatinden büyük" . üniversite kapısında kendi eğitim hakkını kısıtlanmış olarak kullanmak zorunda kalmak ile türbanı arasında yaşadığı bir anlık çatışmada , tercihini fakülteye/okula girmekten yana kullanan kızların durumunu demek böyle değerlendiriyor adam.
  demek donunu çıkarıp girmiş oldu kızlar. mesele donla üniversiteye girmeyi yasaklamak olsa donlarını çıkarakcaklardı demek. bundan başka anlam çıkmıyor. kendi düz ve verimsiz fikrini türbanlılara mâl ederek aklı sıra partisinin politikasına hizmet ediyor. türbanlıların çok sıradan kıstaslarla ve basit ayrımlarla hayatı algılayan insanlar olduklarını düşünüyor belli ki.
  mesele ile ilgili bir sonraki beyanı "türbanlılara donunuz mu türbanınız mı diye sorun bakalım ne cevap alacaksınız" olmasın sakın? onu diyen bunu da düşünebilir.

  bu olay dahilinde zapsu'nun bu kaba ve düzeyi düşük benzetmesini bile savunacak mecali kendisinde gören ve fazladan çaba gösteren arkadaşları da anlamak zor. esasında anlaşılacak bir tarafı da yok. türbanla külot arasında bağ kuran zapsu'nun yersiz yakıştırmasında sakınca görmeyen bakış açısı, bundan çıkan mizaha tepki gösteriyor. hey ki hey.
 • (bkz: zekeriya beyaz)
  (bkz: #12310521)
 • toplum olarak nasıl salak yerine konulduğumuzun göstergesi laf.

  tam kara harekatı bitmiş, harekat üzerine tartışmalar hararetle devam ediyor...
  sonra ekonomik göstergeler hakkında konuşulmaya başlanmış, enflasyon rakamları beklenenin iki katı çıkmış...
  yenilenen sosyal güvenlik yasası tam bir sosyal güvensizlik yasası olarak beklemede...
  yazarlar ve öğretim görevlileri çaktırmadan tutuklanıyor...
  yabancılara toprak satışını kolaylaştıran vakıflar yasası çıkmış...
  özelleştirme adı altında vatanı satış tüm hızı ile devam ediyor...
  yök başkanı siyasi iktidarın bir neferi...

  birileri de çıkıp ne oluyor diye sormak üzere. çünkü bazı şeyler kafaya dank etti...

  sonra hoppp adamın biri çıkıp türban hakkında bir laf ediyor. haydi en baştan tartışmaya başlıyoruz. bütün diğer konular ise gargaraya getiriliyor. siz sanıyor musunuz bu saçma lafı edenin veya türbana özgürlük diye ortada dolaşanların amacı sadece basit bir kılık kıyafet meselesi... acaba ne zaman bir şeyler kötüye gitmeye başlasa türbanı tartışmaya başladığımız dikkatinizi çekmiyor mu?

  türbanı çıkar demek donunu çıkar demektir saçmalığına gelince. yani adamımız ne diyor? türbanlı birisi türbanını çıkardığında kendini donsuz kalmış gibi hissedecektir. yani türban öyle önemli bir şey... kıyaslamaya bakar mısınız? kafasında türban olan birisi için ha donsuz gezmiş ha türbansız aynı şey diyor. o türbanın altına ne giyip giymediğini kontrol etmediğimizi bir kenera bırakırsak kadınlar üzerinde kurulan baskıya bakar mısınız?

  ahlak ahlak derler, ahlak adına kadın ve erkek arasına duvarlar örüp sosyal yaşamda bir araya gelmelerini engellerler. kadın ve erkeği sadece cinsellik noktasında incelerler. kadın ve erkeğin sosyal yaşamda sağlıklı bir şekilde iletişim kurmasını zorlaştırırlar. el ele tutuşmaya bile ahlaksızlık olarak nitelendirip bu zinadır derken imam nikahı ile 4 kadın almayı ahlaksızlık olarak görmezler. başka bir deyişle insan doğasını, tabiatını baskı altında tutarlar... erkekler benim karıma, kızıma bakmasın tahrik olmasın diye kadınların kapanma özgürlüğünü savunan bu ahlak abideleri aslında o ahlaksızlık dedikleri şeyin kaynağının kendi sapık anlayışları olduğunu bir görse... ama nerde...