şükela:  tümü | bugün
  • bence sorun türban değildir, biz zaten türbana alışıktık.

bence sorumlusu aileler de değildir, bizim toplum zaten islamcılığa müsaitti.

bence sigara içmek ayıp, küfretmek de yanlış değil, karadenize gidin, hobi olarak küfür edilir.

sigara içmenin ve türban takmanın, nasıl ki küfürle bağlantısı olamazsa, küfür etmenin ve türban takmanın, sigara içmekle ilgili bir bağı da olamaz.

olayı bu şekilde lanse eden zihin de hastalıklıkdır.

türbanlıların publarda meyve suları yudumladığı, tekila shot attıkları gün, ve manzarayı gören kimsenin şaşırmadığı, ilgisinin çekilmediği gün, kurtulduğumuz gün olacaktır.

bence türban geceleyin uyurken çıkarılmalı ve ömür boyu öyle kalmalıdır, çünkü çok salak.

fakat takana saygı duyuyorum. birisi, başka birini sırf türbanlı diye aşağılarsa, ben de şahit olursam, o insanın özgürlüğü için mücadele ederim.

ve şimdi mücadelesini ettiğim şey daha ileri bir hal, durum.

başörtüsü ve türbanın üniversiteye girememesinden bile daha mühim bir konu bence işte bu, insanların türbanla publara gidip dostlarıyla eğlenebilmeleri.

kimsenin de bunu garip, tuhaf, eksantrik bulmaması.
  • eksantrik olan, bunu tartışmaya açan insanın "bunu normal görmek lazım" demesi.

e normal zaten?

niye tartışmaya açılıyor ki?

başkasını taciz vs etmeden kim nerede ne giyiyorsa giyinsin. banane, sanane.
  • mesele türbanla pub ya da bara gitmek değil ki. mesele türban takmayan kadınlara bir süre sonra optimum düzeyde ve her anlamda mobbing yapılması. zamanında teseddürü tercih edenlere yapılan haksızlıkların benzerlerini yaşayacak bu kadınlar. hatta yaşıyorlar.

türban artık dini bir tercih değil, siyasi bir simge malesef. bu yüzden insanların dikkatini çekiyor türbanlı kadınların aykırı davranışları.

büdüt: türban ile bara gitmek yanlış demiyorum ki ben değerli suserlar. aksine, bize ne. istediğin inanca göre giyin, ilgilendirmez kimseyi. ama gerçek durum böyle olmuyor işte. türban artık dinden ziyade siyasi amaçla kullanılıyor. bu sebeple bırak açık giyinmeyi; türban kullanmayan kadınlar bara gitmese dahi haklarında kötü düşünülüyor. e ne anladım ben bu işten?
  • zaten normal olduğunu düşünenleri gördüğümüz hareket. tabii sevindirici.
    fakat sabahtan beri küfür edip sigara içen üç beş ergen genç kız, sadece türbanlı oldukları için yerin dibine sokuluyor.

ha, bana ne, gebersinler.

ama senle benle aynı aynı özgürlüklere sahip olsunlar, sonra türban takıp takmamanın ailenin, ana, babanın, kızları için kendi başlarına verebilecekleri bir karar olmadığını anlasınlar, takıp takmamaya hiçbir baskı ve zorlama altında kalmadan karar versinler, sonra zaten gerekirse birlikte geberelim.

höst.
  • girenden başka kimseyi ilgilendirmemesi gereken durum.

saçlı, küpeli bir adamın bayram namazına gitmesi de kimseyi ilgilendirmemeli, bence.

başörtülü hintli hatunların yanında sırıtarak poz verip feysbukta profil fotoğrafı yapanların, aynı hoşgörüyü bu topraklarda da sergilemesini bekiyorum.

edit: "kolaylaştırın, zotlaştırmayın. uyuşun ihtilafa düşmeyin, insanlara yumuşak davranın, şiddet göstermeyin!"
  • namazdan çıkıp memleketi soyanlar sıkıntı değil de türbanlı olup pub a gidenler mi sıkıntı oluyor.
    yapmayın kardeş turban takar pub/bara gider, başını açar zemzem içer. tayt giyer başını kapatir, başını açar pardesü giyer. kime ne ?
    yani kardeş kısacası sana ne, bana ne?