• ortunmenin son on yilda gelisen yeni bir turu olan turbani takanlar icin kullanilir.
  genelde basini kapat nereni acarsan ac mantigi ile sergilenmektedir.
  biz erkeler icin sorun digil... kara carsafa tercih edilir
 • kendilerini , vucütlarını kaplamak suretiyle kapatarak, dini görevini yerine getirdiklerini düşünen müslüman kadınlar,bayanlar.
  kıbrısta özel bir universitede okuduğum zamanlarda , bana ^^onlar da bu şekilde kendilerini allaa daha yakın hissediyorlar , saygı duymak gerek^^ diyen arkadaşa ,^^tabiiki katılıyorum , lakin altlarına birşey giyip giymediklerini düşünmeden de alamıyorum kendimi, zira sıcaklık 40 santigrat derece dolaylarında ^^ diye yanıt vermemden dolayı bir daha türbanlılara bakamayan bir arkadaşımız da vardı.
 • kadının sansürlenmiş versiyonu.
 • bu kadınlardan biri teke tek programına çıkmıştı.fatih altaylı bir soru yönetmişti kendisine
  fatih altaylı:insanların türban takmama nedenleri sizce neler olabilir?
  türbanlı kadın:ya ateist ya inançsız ya da sosyalistlerdir

  bu cevap zaten bu insanların zihniyetlerini ortaya koymuştur.evet yorum sizin...

  edit:bizzat duyulup yazılan bir diyaloğun neresi kötülendi anlayamadım ama kötüleyenler türban takmayan insanları ateist inançsız ya da sosyalist olarak nitelendiren şahıslarsa orasını bilemem tabi.
 • (dı$arıdan görünecek $ekilde) dar bir etek, hatlarını ortaya çıkaran bir bluz giydiğinde kendiyle çeli$kiye dü$en insandır..

  kafasında örümcek var mıdır bilemem.. ona örümceklisin diyen ki$i, en son kime kar$ılıksız bir yardımda bulunmu$tur, onu bi dü$ünmelidir.. zira küçüklüğümden beri, sokakta çar$ıda pazarda vs. de ne zaman zor duruma dü$sem, yardım edenler, o çok beğendiğiniz dar kotlu, mini etekli kızlar değil, türbanlı kızlar olmu$tur..

  içlerinde çok kötü insanlar da vardır belki, ama çoğu zaman daha insandırlar..
 • bu tur kadinlarimiz turkiye'de turbansiz kadinlara oranla pek ozgurdurler. inanctir degildir orasi tartisilir lakin bu kadinlarimiz metroda, dolmusta otobuste cota cota konusma hakkinda sahiptirler, basi acik bir kadina oranla daha rahat fikir belirtebilir, "ekmek dustu al onu yerden", "annesi cocugu kucagina al da dede otursun" gibi ortami koordine edici cumleler sarfedebilirler. bu tip kadinlarin lafini geri cevirmek bir nev'i dine kufretmek anlamina geldiginden kimse de bunlara karsi gelmez, bir kadinin soyledigi seyi yapmayan keza erkekliklerine yediremeyen beylerimiz bile bu koordine emirleri yerine getirirler.

  ilginc bir yer turkiye.
 • türbansız kızlardan çok büyük farkları olan kız çeşididir.örneğin çoğusu doğmaz,yumurtadan çıkar.haklarında da genelde yumurtalama yoluyla yorum yapılır..