şükela:  tümü | bugün
 • türbanlı bir kız olmanın hayatınıza getireceği 13 fayda başlığıyla hazırlanmış listedir.
  içeriği ise gerçekten çok üzücü.
  normalde ben "kim açık kim kapalı karışmam" demeyi bırak, başını kapatıp 5 kat makyaj yapan sonra duck face selfieler atan, daracık pantolon giyen vs. insana bile karışmam.
  banane yani, herkes kendinden sorumlu. bir kere gelmişiz dünyaya canı istiyosa öyle yapsın önemli olan mutlu yaşamak, insan olmak.. aç bi hayvan gördüğünde için titremiyosa banane başından, siyasetinden..
  ama yaptığın şey trollük bile olsa kimsenin namusuna, anneliğine, kadınlığına öyle 'başı açıklar' diye genelleyerek konuşamazsın. müslümanlıkta hoşgörü vs.yi geç ayıp ya neden yapıyosun ki.
  saygı görmek istiyorsan saygı göstereceksin. kimse türbanlı insanların sıkıntı çekmediğini iddia edemez. ama sıkıntı çektin diye de kimsenin namusuna,anneliğine laf etmene gerek yok. gene kız, eleştir ama bi üslubun olsun.

  'vücudunuzu sadece eşiniz olan kişiye saklamış olursunuz'
  'türbanlı kızlar açık kızlara göre çok daha iyi eş ve anne olurlar. gözleri kocalarından başkasına bakmaz'
  'türbanlı kızların sokakta taciz edilme oranı çok daha azdır' (hele bu söylencek laf değil dostum)
  'türbanlı kızların geneli namuslu ve eteği belinde kızlardır'
  bunlar edilcek laf mıdır?

  edit: haber silinmis.

  haberi elestirme sebebim turbanin ovuluyor olmasi degil, turbani ovmeye calisirken 'basi aciklar'a gereksiz yere hakarete varan yakistirmalarda bulunulmasi, bunun da cift tarafli zarar vermesi. bu gibi haberlerle kapali veya inanci olmayan insanlarda kapalilara karsi nefret olusursa, kapali olup diger bireylere saygili olan kisiler zan altinda birakilirsa herkes birbirinden nefret eder. eminim bu haberi okuyan turbanli insanlar da bu sozlerden rahatsiz olmustur.
 • hemen mağdur olabilmeleri.
 • ben üniversitede okulun içine giremeyen türbanlı kızları gördüm. sağ sol ayırt etmeksizin yüzde 90 oranında herkes bu duruma tepki göstermişti. o yüzden türbanlı yada başörtülü insanlarla ilgili çaktırmadan bel altı yorum yapmadan önce ağzınızı çalkalayın. çok çeşitliliktir bir ülkeyi ve içindeki insanı büyük yapan.
 • nasıl daha iyi anne oluyorlar biri açıklasın hele ?

  nerede türbanlı bir kadın ve yanında çocuğunu görsem, eğer ki çocuk ağlamaya zırlamaya başlamışsa yapıştırıyorlar yavrucağın suratına tokadı.

  hele ki uzun yol otobüs yolculuklarında; ''ehonomi çoh eyi'' diye övünen bu tipler 1 koltuk parası fazla vermemek için tek kişilik koltukta 3 kişi yolculuk ederler (kadın ve kucağında 2 çocuğu)
  sonrasında ise otobüste yer oldukça, yanındaki kişinin bıkkınlığıyla ikili koltukta otururlar, çocuklar bu sırada yine şaplak manyağı olmaya devam eder.

  dayak hangi insanı uslandırmıştır ? çocuk beş dakika sonra unutur belki çekinir de; çevrede o kadar insanın psikolojisini bile mikip atar bu anneler. evlerden ırak.
 • karşı cinse görünen her bir saç tanesi için yüzyıllarca cehennemde yanacağını sanan şizofrenik insanların ortaya attığı faydalardır. şüphesiz ki bunlar tecavüz kültürüne teşvik veren sonsuz bağışlayıcı bir tanrı tarafından ortaya konulmuştur.

  "sonsuz bağışlarım ama saç telin görünürse sıçtın." bir tanrı.
 • şıklık kaygılarının olmadığı kısım tamamen palavra. sırf bir endüstri bunun üzerine kuruldu, moda dergileri, kataloglar, afişler hazırlandı, ünlü modacılar mankenler destek verdiklerini açıkladılar, podyumlarda salındılar.
  kimse başını fadime abla gibi bağlamıyor olm. ne anlatıyonuz siz.
 • bazı şeylerin faydası hemen zuhur etmez, sonra görürsün. diktiğin meyve çekirdeği gibi bişeydir bu..
 • --- spoiler ---

  türbanlı kızların sokakta taciz edilme oranı çok daha azdır

  --- spoiler ---

  açık giyinen kadınların tacize uğramasını meşru göstermeye kasan bir maddeyi de içeren yazıdır.