1. kalabalık otobüslerde/minibüslerde ayakta duruyorsa, belli bir köşeyi belleyerek, orada kıpırdamadan duran, geçişe engel olan, yaklaşanı da bir sallama hareketiyle uzaklaştıran; oturuyorsa da yayılarak yandakini sıkıştıran dokunulmaz göt.

not: hadi zamanın ötesine hep beraber tüm badem bıyıklılar, türbanlılar...
  2. terlememek için (özellikle yaz aylarında) metabolizma hızını düşürmek gerektiğinden kalori yak(a)mayan türbanlılarda ebatça büyük olarak bulunabilecek uzuv. feminisler bu işe bişey yapması lazım.
  3. göt şeklinde göt gibi göt olurlar. göt ayrımı yapmamalı hepimiz kardeşiz.
  4. oturmaya da yarar.
  5. her insanda bulunandan farkı olmayandır. lâkin birilerinin dikkatini çekmiş ve birilerinin gözünde farklı olmuştur. halbuki kendisi ile aynıdır o da. iki löbü ve bir deliği vardır. ama kafa kapalı arkadaş. onun ki 'türbanlı götü'. bu 'türbanlı götü' nü farklı gören gözler yeri gelecek, özgürlükler üzerine konuşup ahkam keseceklerdir. onlar özgürlüğü kısıtlama da arayacak, faşizanlıkta sınır tanımayacaktır. ayrımcılık yapacak ardından aydın kimliğini ortaya çıkarıp 'hepimiz kardeşiz' diyebilecektir. aslında bu farklı gören göz 'atatürkçü' zihniyette olduğunu da iddia edecektir yer yer. ve bu iddiası kaçınılmaz feci sonuçlar doğuracaktır. insanlar atatürk'ten soğuyacaktır. kimileri bu farklı gören gözler yüzünden 'bu mu yani atatürkçü?' deyip kendisini şüphe kuyusunun derin karanlıklarında bulacaktır. işin özü sözlük belki de ben bu gibi arkadaşların amacına ulaşmasına yardımcı oldum bunları yazmakla. belki de istenilen buydu. ortalığı karıştırmak, buna malzeme olacak insanlar bulmak. ama bende kendi özgürlüğümü kullanmayayım mı caanım sözlüküm? son olarak işin özü; yaşasınla başlayan cümleler.
  6. bazı bazı diz boyu, yırtmaçlı etek içinde fütursuzca salınandır. hayır, madem bacaklarını kollarını sergileyeceksin, kafanı niye kapıyorsun? kuran, örtünme sınırlarını, el ve ayak bilekleri gözükmeyecek diye betimliyor!
  7. kimileri türbanlı götü için "artık ekşisözlüğün ne kadar çığrından çıktığının göstergesi olarak tartışılan şeydir." demiş. ulan her bir bok burada konuşuluyor. bu niye konuşulmasın? türban denen nane senin kutsalın ise bane ne, benim umrumda olmayan mal bir kumaş parçası.

tanım: başı açık olanlardan daha çekiçi gelen göttür.

haydiyin zamanının ötesine. zamanın ötesine değil ama :)

türbanlı götü hakkında bilgi verin