şükela:  tümü | bugün
  • pek sevgili başbakanımız binali bey'in önerisi üzerine gördüğümde artık mırıldandığım kadın.

hoşuma gitmiyor, mırıldanıyorum.

"ülke ne hallere geldi..."
    "cık cık cık..."
  • müslüman erkeğin kompleks kurbanı. (yetersizliğinden ve çirkinliğinden dolayı kıskançtır çünkü)
    müslüman erkeğin hayvaniliğinin kurbanı ( yeterince medenileşmemiştir, kadına kıza hasret kalmıştır)
    müslüman erkeğin beceriksizliğinin kurbanı (yatakta iyi sevişemez çünkü)
  • (bkz: makbul kadın)
  • türbanı erkeklerin zorunlu kıldıgını sanan sözde medeni şekilci yobazların yıllardır hakaret ettiği kadın.

bu arada feminist damardan girince kız düşüyomu.. ?
  • sarık saran kadındır.

çünkü turban sarığın ingilizcesidir.

(bkz: bunu mu demek istediniz)?

(bkz: tesettürlü kadın)
    (bkz: başörtülü kadın)
  • yobaz kelimesini bile çarpıtarak kullananların hakkında fikir yürüttüğü kadın türü. yobaz kelimesini açıp da bakın bakalım görsellerde ne çeşit insan sunuluyor. yobaz, din konusunda dayatma gösteren kişidir. kelimenin tam anlamı budur. ama bu sözcüğü çarpıtarak söylem değişikliğine uğratanlar da ayrıca bir yobazdır.
    elbetteki kadını tesettüre sokan erkektir. peygamber ve tarikat şeyhlerini kadın sanan yobazlara duyurulur.
    ayrıca bir argümana karşı çıkarken, kadın tavlamaya niyetlenildiğini sanmak da işte tam yukarıda savunduğum söz öbeğini ispatlamaktadır
  • yobazdırlar.

ben yakından gördüklerimi bilir, onlar üzerinden konuşurum.

kafalarına göre toplu oruç tutup, sen tutmuyorsun diye seni cehennemlik ilan eden;

aynı oruç tutan kızların, türlü cemaat mensubu erkeklerin yataklarında fotoğrafları olan;

şirk, kul hakkı başta olmak üzere türlü büyük günah havuzunda kulaç atan;

içkide, haramda fel fecir gözü olan;

ibadet etmeyen ya da sadece gösterişini yapabileceği ibadetleri eden;

ağzı bozuk, ağzı lağım, ağzı foseptik;

o taktıkları simsiyah örtülerin altında bi' o kadar siyah kalpleri olan insanlardı.

yakından görene kadar müthiş saygı duyduğum insanlarken, tanıdıktan sonra ibret aldım hallerinden...
  • gerekli olmayan bir sıkıntı içindedir.

eğri oturup doğru konuşalım. türban ve başörtüsü benzerlerinin zamanı geçeli çok oldu. evet, bir kısım erkek hâlâ ilkel ve onlar için bırakınız kadının saçını, kapkara bir çarşafın altından görünen siyah bir ayakkabının ucu dahi tahrik edicidir. bu erkekler aynı zamanda damacanadan, çeşitli hayvanlardan ve çocuklardan dahi tahrik olan adamlar. şimdi siz türbanlı kadınlar, bu adamlar için mi kapanıyorsunuz? allah için kapandığınızı söyleyeceksiniz şimdi. allah sizin imanınıza bakar, saçlarınıza değil. erkekler, sırf sizi kapatmak ve kendilerine almak için allah'ı bahane ediyor. kadın olmayınca damacanaya, çocuklara halleniyor ve bunu meşru hale getiriyor. damacanaya, çocuklara hallenen bir allah olamaz her halde, ne dersiniz?

bakın, erkeklere her ne verirseniz bunun sınırı ve sonu yoktur. bu nedenle âşık olduğunuz bir erkek haricinde hiçbir erkeğe, hiçbir anlamda, hiçbir şey vermemelisiniz. hiçbir isteklerini yapmamalısınız. asi olmalısınız. bu, babanız, amcanız, ağabeyiniz bile olsa. türban onlara yetmeyecektir. bir gün sizden, dikkat çektiğiniz bahanesi ile çiçekli-desenli-renkli türbanları değil, simsiyah örtüleri tercih etmenizi isteyecekler. sonra, bu da yetmeyecek ve sizden siyah çarşafla kapanmanızı isteyecekler. bu arada size kara çarşafı kabul ettirmek için birkaçınıza tecavüz bile edebilirler. bu kötü kalpliler emin olun, bunu yapar. tabi, çarşaf da yetmeyecek ve o zaman da burka'yı önünüze koyacaklar. istekler, ne kadar kabullenirseniz o kadar artacak ve çok sayıda kadınlar olarak hepsini kabullenirseniz(ki bu noktaya kadar zorbalıklar devam edecek) bu kez de evden dışarı adım atmamanızı isteyecekler; çünkü karşınızdaki erkekler, erkek türünün en bayağı, yüz karası, az gelişmiş ve çok üzgünüm; ama en işe yaramaz örnekleri. ne bir buluş/icat ne bir sanat ne de yetkin bir çalışmayla kendilerini, siz kadınlarını, toplumlarını ve ülkelerini onurlandırabilen her anlamda yetersiz erkekler. bunları erkekten sayıp koyunlarına bile girmemeniz gerekirken sizler, tutup bu pislikler için kapanıyorsunuz ve onların gelişmelerini, başarmalarını, düşünmelerini de engelliyorsunuz. tekrarlıyorum; allah, kalbinize ve imanınıza bakar. koskoca allah'ın örtüyle işi olmaz. eğer allah'ın örtüyle ve sizlerin saçı-başıyla işi olacağını düşünüyorsanız çok küçük bir allah'tan söz ediyorsunuz.

öyle erkekler var ki minicik şort giymiş ve hem de çok güzel bir kadına dahi dönüp bakmıyor. bunlar gelişmiş erkekler. damacanaseverler, hayvan ve çocuk tecavüzcüleri, evet, onlar, kendinizi eve kapatsanız pencerenizin camına, balkonunuzun demirine bile hallenir; ama şortlu, mini etekli kadınlara bile tenezzül edip de bakmayan erkekler var ve onlar saçtan mı tahrik olacak? düşünün ve dürüst olun. sizler insansınız. yatakta zevk nesnesi değil. sizler, kadından önce insansınız. tabi ki kapanmanızı isteyen erkeklerin hepsi de kötü, damacanasever değil, aralarında iyi niyetli ve masumlar da var. o halde önce insan, sonra kadın olarak onlara sizler öğretmelisiniz; çünkü bundan kötü niyetliler daha fazla faydalanıyor.

türban sizlerin hayatını çalıyor. sizden rüzgârı, yağmuru, güneşi çalıyor. sizden teninizi, saçlarınızı çalıyor. gerçekten âşık olacağınız erkekleri ve o erkeklerden olma güzel çocuklarınızı çalıyor. buna nasıl izin verebiliyorsunuz? bu da damacanasever, pedofili, hayvan tecavüzcüsü ruhunu örümcek ağları bağlamış erkeklerin işine geliyor. türban sayesinde sizlere kocanız olma adı altında dokunabiliyorlar. o elleri kesmelisiniz. sevmediğiniz, âşık olmadığınız erkekler sizlere asla dokunamamalı. kendinizi örtü olmadan da koruyabilirsiniz.

türbanı çıkararak onların ellerini kesebilirsiniz. bir dakika daha düşünmeden çıkarın. geri erkeklerin işine yarayan, sizden ise hayatlarınızı/aşkınızı çalan korkunç ve ölümcül bir hataya son verin.
  • bir siyaset objesidir.
  • sokakta gördüğümüz her bir birey gibi, asla genellenemeyecek ve asla tek bir kafa yapısında oldukları savunulamayacak olan kadınlardır.

ben çok okumuş, çok anlamış, çok inanmış ve inandığı için kapanmış türbanlılar gördüm.
    ben, neden kapandığına dair hiçbir fikri olmamasına rağmen "kitapta yazıyor" diyen türbanlılar da gördüm.

ben ailesine karşı durup "ben buna inanıyorum ve örtüneceğim!" diyen türbanlılar gördüm.
    ben, ailesinin zoruyla ağlaya ağlaya kapanan türbanlılar da gördüm.

ben her türlü günahtan kaçınan, kalbi tertemiz türbanlılar gördüm.
    ben, başörtüsüne rağmen işlemediği hiçbir günah bırakmamış türbanlılar da gördüm.

ben, akşam evinde, kocasıylayken dahi başını açmaya utanan türbanlılar gördüm.
    ben, sahile gidip bikini giyen, işe gidip dekolte giyen, aile çevresinde türban takan türbanlılar da gördüm.

kısacası: genelleyen bok yer ağalar; açık ve net.