şükela:  tümü | bugün
  • pek sevgili başbakanımız binali bey'in önerisi üzerine gördüğümde artık mırıldandığım kadın.

hoşuma gitmiyor, mırıldanıyorum.

"ülke ne hallere geldi..."
    "cık cık cık..."
  • müslüman erkeğin kompleks kurbanı. (yetersizliğinden ve çirkinliğinden dolayı kıskançtır çünkü)
    müslüman erkeğin hayvaniliğinin kurbanı ( yeterince medenileşmemiştir, kadına kıza hasret kalmıştır)
    müslüman erkeğin beceriksizliğinin kurbanı (yatakta iyi sevişemez çünkü)
  • (bkz: makbul kadın)
  • sarık saran kadındır.

çünkü turban sarığın ingilizcesidir.

(bkz: bunu mu demek istediniz)?

(bkz: tesettürlü kadın)
    (bkz: başörtülü kadın)
  • yobaz kelimesini bile çarpıtarak kullananların hakkında fikir yürüttüğü kadın türü. yobaz kelimesini açıp da bakın bakalım görsellerde ne çeşit insan sunuluyor. yobaz, din konusunda dayatma gösteren kişidir. kelimenin tam anlamı budur. ama bu sözcüğü çarpıtarak söylem değişikliğine uğratanlar da ayrıca bir yobazdır.
    elbetteki kadını tesettüre sokan erkektir. peygamber ve tarikat şeyhlerini kadın sanan yobazlara duyurulur.
    ayrıca bir argümana karşı çıkarken, kadın tavlamaya niyetlenildiğini sanmak da işte tam yukarıda savunduğum söz öbeğini ispatlamaktadır
  • yobazdırlar.

ben yakından gördüklerimi bilir, onlar üzerinden konuşurum.

kafalarına göre toplu oruç tutup, sen tutmuyorsun diye seni cehennemlik ilan eden;

aynı oruç tutan kızların, türlü cemaat mensubu erkeklerin yataklarında fotoğrafları olan;

şirk, kul hakkı başta olmak üzere türlü büyük günah havuzunda kulaç atan;

içkide, haramda fel fecir gözü olan;

ibadet etmeyen ya da sadece gösterişini yapabileceği ibadetleri eden;

ağzı bozuk, ağzı lağım, ağzı foseptik;

o taktıkları simsiyah örtülerin altında bi' o kadar siyah kalpleri olan insanlardı.

yakından görene kadar müthiş saygı duyduğum insanlarken, tanıdıktan sonra ibret aldım hallerinden...
  • bir siyaset objesidir.
  • sokakta gördüğümüz her bir birey gibi, asla genellenemeyecek ve asla tek bir kafa yapısında oldukları savunulamayacak olan kadınlardır.

ben çok okumuş, çok anlamış, çok inanmış ve inandığı için kapanmış türbanlılar gördüm.
    ben, neden kapandığına dair hiçbir fikri olmamasına rağmen "kitapta yazıyor" diyen türbanlılar da gördüm.

ben ailesine karşı durup "ben buna inanıyorum ve örtüneceğim!" diyen türbanlılar gördüm.
    ben, ailesinin zoruyla ağlaya ağlaya kapanan türbanlılar da gördüm.

ben her türlü günahtan kaçınan, kalbi tertemiz türbanlılar gördüm.
    ben, başörtüsüne rağmen işlemediği hiçbir günah bırakmamış türbanlılar da gördüm.

ben, akşam evinde, kocasıylayken dahi başını açmaya utanan türbanlılar gördüm.
    ben, sahile gidip bikini giyen, işe gidip dekolte giyen, aile çevresinde türban takan türbanlılar da gördüm.

kısacası: genelleyen bok yer ağalar; açık ve net.
  • siz cehennemde ateşler içinde yanarken cennete akan şarap nehirlerinden şarap içecek, meyve ağaçlarından kopardığı taptaze meyveleri yiyecek, istediği nuri'nin koynuna girecek olan kadındır.

giydiği tesettür yaz mevsiminde eziyet olsa da cehennem ateşinin yanında hiçbir şeydir dostlar. bunu bilerek yaşamanın huzuru vardır kalplerinde.
  • bütün koca memeli günahkar hatunlar cehennemde iken, cennette 1,5 iskender üstüne künefe yemesi sikimde olmayacak tiplerdir. ayrıca bakımsızdırlar.