şükela:  tümü | bugün
 • ortada akp'nin polisi tarafından işlenen cinayetler, yapılan işkenceler, nişan alınarak atılan gaz bombaları neticesinde gözünü kaybeden onlarca insan varken, bu akp'liler yine ne ara mağdur olmayı başardı ben anlamadım lan!

  bu konudan az önce haberim oldu. bakındım, okudum, araştırdım ama "vahşet" adını verdikleri olayla ilgili ne bir foto, ne bir görüntü kaydı yok. gözaltı da yok. işin ilginç tarafı bütün mobeseler incelenmiş ama hiçbirinde en ufak bir görüntü yok.

  zaten haberi yayınlayan gazetelere baktığınız zaman midenizde hafif bir bulantı meydana geliyor.

  tüm devlet imkanları elinin altında olan bu zevatın malum olayla ilgili tek bir kanıt ortaya koyamıyor oluşu, bu olayın kocaman bir yalan olduğunun bizzahiti göstergesidir.

  ortaya çıkan direniş hareketini karalamak için kirli eller tarafından yazılmış bir senaryodan ibarettir!

  eğer vahşet arıyorlarsa ben kendilerine yol göstereyim; (bkz: direnişçilere uygulanan azgın polis terörü)
 • ortada akp'nin doğrudan emriyle katledilen 4 canımız var. yüzlerce insan yaralandı ki bunların bir kısmı polislerin gaz kapsüllerini doğrudan kafaya nişan alması yüzünden beyin sarsıntısı geçirdi, gözünü kaybetti veya kafa tası çatladı! olayların başladığı 31 mayıs gecesinden bu yana kapalı alanlara, revirlere, hastanelere, eylemcilerin sığındığı otellere, dükkanlara gaz sıktılar.

  insanlar öldü, eylemciler organize olmasaydı (barikatlara bir kez giden anlar demek istediğimi) çok daha fazla ölü çıkacağı şüphesiz!

  şimdi bu alçaklığın altında, bu katilliğin, bu halk düşmanlığının altında imzası olan iktidar ortaya bir yalan atmış ve cümle alem bunu tartışıyor. günlerdir eylemcilere atmadığı yalan kalmayan iktidar bu... iktidar ama elinde mobese kaydı yok. iktidar ama mobese kayıtlarını cuma günü çıkaracağını söylüyorlar pazartesinden... hayrola film çekimleri mi var?

  "cami'de içtiler" dediler, yalan çıktı.
  "cami'de toplu seks" dediler, yalan çıktı...

  yıllar önce eminönü'nde kadıköy iskelesi önünde bildiri dağıtıyorum. bildiride "akp'yi istemiyoruz" yazıyor. bir türbanlı zat-ı terbiyesiz önce eline aldı bildirimizi, havaya kaldırıp yırtmaya başladı, sonra da buruşturup önümüze attı. umursamadık, bir kemalist teyze "terbiyesizlik yapma, okumak istemiyorsan alma" dedi, "hıh" diyip gitti kız. neyse bu yalanı da dinleyince ilk aklıma gelen bugün redhack'in yaptığı açıklama oldu. makuldür...

  ayrıca o gün orada ne yaşanmışsa bile bunu ispatlamak akp'nin görevidir. ama bunu ispatlamadan, direnişçilere kara çalmak, adeta iç savaş çıkarmak "din elden gidiyor" namussuzluğuna sarılmak da onların görevi... görevi, yanlış yazmadım. halkı kin ve düşmanlığa tahrikten sabıkalı bir başbakan'dan bahsediyoruz. her zaman bize bir şeyler dayatan, okulumuzu imam hatipe çevirip itiraz ettiğimizde "dinimiz bu" diyen sefil bir iktidar bu... elbette kuş beyinli cemaatini bize saldırtacak, yalansız iktidarda duramazlar.

  bunlar mühim değil. bazı kuş beyinliler de bizim saflarımızda. olmalarını hiç istemezdim. 4 canımız hakkında tek kelime etmeden kabataş düzmecesi hakkında "nasıl olur, hemen cezalandırılmaları lazım" bu akp'nin attığı her boka cevap vermek zorunda değiliz.

  bu sefil iktidar alaşağı edilmeli, sesimiz gür çıkmalı. yoksa biz kem küm ederken daha bunların iftiralarıyla boğuşurken buluruz kendimizi.
 • an itibariyle bazi satilik kalemler tarafindan cnn turkte irdelenen haber. yok idrar kokusuymus yok kucaktaki bebekmis vs vs. daha elde hicbir kanit yokken boyle iskembeden sallamak ne guzel. oysa elde polis siddetine maruz kalmis yaralanmis veya hayatini kaybetmis insanlara dair yuzlerce delil varken bu suclular hala aramizda dolasiyor. bu ucuz magdur edebiyatlarini artik kimse yemiyor. her televizyonu actigimda akp yandasi birinin magdur edebiyati veya dezenformasyonu ile karsilasmaktan midem bulandi. sadece bu sebepten bile cikip geziye gidilir. oradaki durust ve yurekli insanlarin arasinda kendimi cok daha iyi hissediyorum.
 • vurdular vurdular... kısmını gördüğüm yazının yalan olduğunu söyleyebilirim. açık ve net.
 • an itibarı ile cnntürk'te nagehan ve nazlı sakız yaptıkları, çiğnedikleri yüz.

  10 gün olmuş. mobese kaydı, cep telefonu kaydı, görgü tanıkları bekliyoruz.

  iki taraflı kavga olmuş olabilir. yüzlerce kişinin saldırısı, idrar ve bebek tartaklamak tam bir psikolojik harp makyalı.

  böyle bir şey olacak ve yandaş basın bir sabır küpü edası ile, sokaklarda isyanlar yükselirken
  kullanabilecekleri görüntüleri sabır küpü edası ile saklayacaklar.
  binlerce insanın geçtiği bir yerde bir tane cep telefonu görüntüsü olmayacak. tanıklar olmayacak.

  çıkarın belgeleri olmuşsa yapanları lanetleyeceğiz. yüzlerine tüküreceğiz.

  çıkmazsa bu provokasyonu başlatanlanları lanetleyeceğiz. yüzlerine tüküreceğiz.

  bekliyoruz.
 • kesinlikle redhack'in belirttiği şekilde olduğuna inandığım.

  öyle ki kesinlikle dedim. çünkü türkiye nasıl bir ülke haline geldiyse redhack ve çarşı, rte ve devlet organlarından daha fazla güven veriyor. zira şimdiye kadar redhack ve çarşı'nın hiç yalanı ispatlanamadı. rte ise doğuştan yalancıdır ve olayları çarpıtmada ne kadar usta olduğu, buna devlet organlarını da dahil ettiğini defalarca kamu önünde ispatlamıştır.
 • halen gerçek yüzü aydınlatılamamış olaydır. fiziksel olarak, olmayan bir şeyin ispatı olmaz zaten, ancak birşey var ise varlığı ispatlanabilir. bu yüzden biraz daha sabırlı olmak lazım.
 • ıcerigini merak etmedigim olay.

  zira son günlerde başbakan, arınç, vali mutlu falan o kadar çok yalan söylediler ki yüzümüze baka baka, akp tarafina olan azicik itimadim da yerle bir oldu. bu olayı duyduğum anda yine bi kuyruklu yalan diye düşünmüştüm.

  böyle düşünmemiş olsaydim bile taraflar redhack ve diğeriyse redhacke inanırım, bunu da söylemeden geçemedim.
 • redhack kim? olayın başından beri ne yaptığı belli bir grup. mail gelmişmiş... anlatan kim, doğrulayan tanık kim? ben de mail yazarım başka şey anlatırım.

  mağdur olan insan bir belediye başkanının gelini, belli bir çevresi olan, yapılanlardan utanan, psikolojisi bozulan, kaç gündür olayın ağırlığının altında susan bir insan. darp raporu alınmış, olay emniyete intikal etmiş, mobese kayıtları bekleniyor.

  siz "bir mail aldık, bir tanık da doğruladı" diyerek olayı yalanlayacaksınız üstünü örteceksiniz öyle mi? allah' tan korkun, kendi eşinizin, kızınızın başına gelse ne yapardınız onu düşünün.

  ben de bir mail aldım! redhack kendi aralarında konuşuyorlar "bu olayı nasıl yalanlarız, bizim zihniyetimize olası zararından kurtuluruz" diye tanık da var.!
 • dört vatandaşımınız yaşamını yitirdiği bir ülkede pişkin iktidarın hiçbir hesap verme zahmetine bile girmeden "benim filanca arkadaşımın kızını dövdüler" diye ortaya attığı yalan. mobese kaydı da sanırsın zanzibar'dan geliyor. ulan kabataş'ta 1 haziran'da olmuş olan 12 gündür kaydı nerede allahın yalancıları.

  "senin bacına yapsalar hoşuna gider mi?" argümanına bittim yalnız.

  senin çocuğunu alnından kurşunlayıp, hiç hesap vermeyen yalancıları görsen ne hissedersin mesela?