şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: dünyadan haberi olmamak)

  erkeklerin büyük çoğunluğu esas, kapalı kızlarla evlenmeyi düşünüyorlardır.
 • söz konusu kızları, türbanı varmış/yokmuş diye bakmadan sevecek erkeklerin çözeceği sorunsal.
 • türbanlı kızlar önyargılı olmamayı başarabilirse büyük bir sorun değildir. dinsiz imansız adamlar onlar kadar katı yargılara sahip olmayabilirler.
 • tüketici bilinci oluşmamış insan adayının çözmesi gereken problemdir. insanların problemi değildir.
 • türbanlı kızları üçer dörder alıp evlenerek dincilerin çözebileceği sorunsal.
 • liberallerdir bunun cevabı. saç gibi duracak şekilde türban takan ve kırmızı ruj-kırmızı türban kombinasyonuna önem veren kızların önü açıktır.
 • yetmez ama evetçiler de bir iki tane türbanlı alıp evlense sorun morun kalmayacaktır. evlendikten sonra hala "yetmez ama evet" diyorlarsa dört taneye kadar daha alabilirler.
 • ilk olarak milletin derdi sizi mi gerdi demek istiyorum. zaten türbanlı kızlarımız da gayet normal bir şekilde hayatlarını devam ettirip evleniyorlar.

  ikincisi ise unuttuğunuz bir nokta var; ülkemin erkeklerinin çoğunun aklında gençliğimde, bekârlığımda onunla bununla yatarım, sevişirim ama evlenmeye gelince türbanlı güzel bir kız bulur annem bana mantığında olduğundan bu teziniz çürüyor.

  ve bu başlık vasıtasıyla içimde dert olan bir durumu izah edeyim. ülkemizin %99'u müslüman diye geçiyor; bunun sözde mi özde mi olduğu tartışılır, görecelidir. ama işin bu duruma gelmesini, sözlüğün bir kesiminin türbanlı kızlara karşı cephe alması, son yıllarda artışında büyük gelişme olan süslü türbanlılardır. kafası açık yada kapalı bu insanın kendi iradesidir. ama bu kızlarımız sadece kafayı kapamayı düstur edinmeleriyle zaten gerekli tepkiyi yıllardır alıyorlar. arkadaşım olay sadece kafanı kapatmak değil; bakıyoruz ki kafanı kapatıyorsun daracık pantalonlar yada etekler... ben buna karşıyım. türbana hiç bir şekilde karşıtlığım yok olamaz da. ama durumu buraya getiren sizin aptalca oluşmuş giyim kuşamınız. kafana onu geçirdiğinde onun ağırlığını hissettireceksin. madem kendinde bu cesareti bulamıyorsun yada baktın bu ağırlığı kaldıramayacaksın kapanma ya kapanma.

  sonra türbanlı kızlarla kim evlenecek sorunsalıymış gibi konularda milletin ağzına pelesenk olursunuz.
 • türbanlı kızla şortlu kızın benim için farkı yoktur.

  ama! cahil ile kültürlü kızın arasında büyük fark vardır. benim içinde kriter bu.

  herkes aynı düşünmeyebilir. kimin içinse türban konusu belirleyici bir konu olur.

  ama bende bazen neden bunu kendilerine yapıyorlar diyorum, herkes istediğini giyer diye cevaplıyorum kendimi.

  neden erkekler içinde türban gibi bir giyim tarzı yok. neden sadece bir cinsiyetin giyimi tek tip giyim üstüne dayatılmış merak ediyorum.