şükela:  tümü | bugün
  • bırak derdimi anlatmayı, suratına bakmayacağım insan.

evet, islamofobiğim.
  • inançlı olan hristiyan psikologdan farkı olmayan kadın psikologdur.bir psikolog yansız ve yargısız olmayı kabul ettiği ölçüde iyi bir psikologdur.bunun kapalılıkla çokta ilgisi yoktur.meslek etiğini iyi öğrenmiş olmasıyla alakası vardır.
  • kimsenin bir mesleği yapma hakkıyla derdim yok ancak şahsen tercih etmeyeceğim.

mesele birinin inançlı olup olmaması da değil. bir kişi o inanca bağlılığı bu şekilde beyan ediyorsa ben bir psikolog olarak o kişiye güvenemem. yaşam tarzım hakkında vereceği yargıların tarafsız olacağına şüpheyle yaklaşırım. bu konuda meslek etiği deniyor ancak inancın bir düğmesi yok ki yeri geldiğinde kapatıp açasın.

terapi her şeyden önce psikologla aranda uyum meselesi. bu yüzden tercih edene saygım var, ben etmem.

edit: arkadaşlar okuduğunuzu anlamıyorsunuz herhalde. ben tercih etmem çünkü bu benim için bir beyan diyorum. başı açık biri illa daha iyi psikolog olacağı için değil ama kapalı olanın dünya görüşünün bana aykırı olduğunu biliyorum bir kere, bunu bana o türbanla beyan ediyor. bu yüzden karşısında rahat etmem diyorum.

parayı ben veriyorum, söz konusu benim rahatlığım, tercih etmek hakkımdır herhalde?
  • konu psikolog.. türbanlı türbansız olması ne fark eder anlamadım... bu konuyu takıyorsanız 2019 yılında insanları mesleklerini icraa etme yetileri ile değil kılık kıyafetleri ile yargılıyorsanız sizin sorununuz psikologluk değil direk psikiatriste gidin zaten

edit; mesajlarda ki küfürlerden anlaşılıyor ki ekşi her türbanlıyı bağnaz her türbansız kadını aydın sanan insanlardan oluşuyor. ben ateistim, o kadın türban değil haç taksa sanırım sizin için sorun olmazdı. olayı dine bağlayacaksanız adının kuran da geçmesinide kıstas olarak kabul edin. yada sizin adınızın ahmet, muhammed gibi islam temelli bir isim olduğunu ve türbansız çağdaş bir psikoloğun 'sen yobazsın seninle ilgilenemem' dediğini..

sağcı solcu dinli dinsiz şu tutucular bi adaya gitse de biz bi rahat yaşasak.
  • benim tercih etmeyeceğim psikologtur. çünkü allah, kitap, öteki dünya v.s muhabbetine girecek sabret, allah sabredenlerle beraberdir, allaha havale et v.s konuşursa o seansın sonu kötü biter onun için mümkünse ateist yahut müslüman olsa bile her görüşe açık aydın bir psikoloğu tercih edebilirim.
  • böyle sığ düşünülecekse müslümanların da başörtü takmayanlara gitmemesi gerekecek. yahu siz neyle besleniyorsunuz da bu kadar çomar olabiliyorsunuz? inanç birinin yalnızca görüntüsüyle ilgili değildir. açık olup dinin çoğu gereklerini yerine getiren yok mu? inanış olarak ondan farkı ne?
  • hasta : cinsellik üzerine takıntılarım var kendime engel olamıyorum
    türbanlı psikolog : beyefendi soğuk suyla boy abdesti alın namaz kılın :)