• sözlükte türbanlı veya başörtülü birisinin aleyhinde konuşulunca yüzlerce yazar korumak için öne atlıyorlar. kendileri iftira uğrasa kendilerini savunmayacak kişileri koruyorlar. kutsallık meselesine gelelim kıyafetler kutsal değildir insanın aklı ve ahlakı kutsaldır.
  • eskiden tüm türbanlıları melek gibi görürdüm çünkü bana göre onlar dünya hırsından,nefslerinden kendilerini koruyan, yaratılmış en güvenilir insanlardı. sonra büyüdüm tabi.. insanların inançları ve masumiyetlerinden başka amaçlarla da kapanabildiğini öğrendim. hala kapalılara pozitif bir ön yargım olmasına rağmen eskisi gibi tamamen iyi bir gözle bakamıyorum.
  • baş örtmenin kökenini bilmesek sümerlilerden nasıl çıktığını bilmesek inanacağız. merak edenler biraz araştırıp sümer tapınak rahibelerinin neden başlarını örttüğünü öğrenebilirler.
  • bir kadını türbanlı yada türbansız diye ayrıştıramayız.
    türbanı ister aksesuar isterse dini inancı gereği taksın hiç sorun değil. kim ne giymek isterse ne yapmak isterse yapsın kafasındayım.
    ama şu türbandan malum kişiler yüzünden bu kadar insanın nefret etmesi normal bazı türbanlılar hatta çoğunluk, türbanı ne aksesuar nede dini amaç uğruna takmadıkları aşikar.. çok farklı bir amaç için kullananlar var. bu nedenden kaynaklı türbanlılar ister istemez bizi irite ediyor.
  • acayip kutsallardır bkz
  • gerçekleştirmediğim eylem. bana göre seküler kesim daha kutsal valla.
hesabın var mı? giriş yap