şükela:  tümü | bugün
194 entry daha
 • dangalak seviyesinde bir centilmen olduğum için kadın "iner misin" derse inerim.
 • kendi tercihidir. saygı duyulması gerekir. her şeyde ayrışmak zorunda değilsiniz. türbanlı olmayan bir bireyim ama ben de çekiniyorum tanımadığım bir erkekle asansöre binmeye. napalım bu ülkede kadına yapılmayan şiddet, taciz mi var. zevk olsun diye adam döven manyaklarla birlikte yaşıyoruz. kimse bu konuda alınganlık yapmamalı bu nedenle. o kadar güvenli hissetmek için fersah fersah yol almak lazım. dini nedenlerden de binmiyor olabilir. yine kendi tercihi. saygılı olmak zorunda herkes birbirine.

  edit: küfürlü mesaj gönderenlerin faşist olduklarını düşünüyorum. isteyen istediğine inanır. hazımsızsan asıl cahil sensin. dinin kullanıldığını düşünüyorsan ve buna öfkeliysen o tamamen ayrı bir konu ve benim söylediklerimle ilgisi yok.

  edit2: ya tane tane anlatmışım hala beyniyle anlamayanlar var. kimse gözümde potansiyel sapık falan değil. benden sonra yazan kadınları okuyun ya da annenize varsa kız kardeşlerinize sorun. ben kendimi güvende hissetmediğim yerde elbette asansöre yalnız binmeyi tercih ederim şu ana kadar zibilyon kere tacize uğramış bir kadın olarak. bu ülkede her kadın her saniye bi şekilde tacize uğruyor. siz ülkenizin gerçeklerine yabancıysanız yapabileceğim bir şey yok. böyle bir ortamda kadının kendini güvende hissetmek istemesi kadar da doğal bir durum olamaz. mesaj atıp durmayın saçma sapan. tek tek laf anlatamayacağım artık.
 • asansörden seni görünce çık arkadaşım binme demediyse bir sorun olmayan durumdur

  insan bir bakar, karşısında rahatsız olacağı biri varsa binmez erkek veya kadın, kapalı veya açık farketmez
 • türbanlı değilim bazan ben de binmiyorum hepsi erkekse kalabalıksa. bazan da biniyorum. ne var bunda.edit: kadınların türbanlı da olsa yaptıkları davranışları neden kişisel algılayıp alınıyorsunuz ki. sadece erkek olduğu için binmek istemiyor senin karakterinle bir derdi yoktur herhalde. kendini bilen bir erkek kadın binmiyor diye kendini suçlu hissetmemeli veya buna tepki duymamalı. aa tecavüz edecek gibi bir algıya da kapılmıyordur bazılarının aklından geçtiği gibi. sadece huzursuz olacağını düşünür o kadar. hayır niye taciz tecavüz geliyor ki akla.

  edit: bazan bazen ikisi aynı şeyler hatta" bazan" daha doğru bir kullanım diye biliyorum orhan pamuk "bazan" şeklinde kullanır mesela. bunun için mesaj atıp durmayın.(bkz: bazan) edip cansever de kullanıyormuş ve turgut uyar demek ki onlardan da kalmış kulağımda (bkz: ağıtlar toplamı) (bkz: acıyor)

  edit: bazen de doğru kullanım olabilir hakkında değişik söylentiler var bazan bazan bazen de bazen. takılmayın ben bazan demeyi seviyorum.

  edit: kezban da olduk gel sen bin kirazlı metrosunun asansörüne hıyar! kalabalık bir asansörün içine niye bineyim hele geç bir saatte eve dönüyorsam ikincisini beklerim ya da bir kadın geldiğinde binerim nerde yaşıyorsunuz siz. insan tırsıyor işte bişey olacağına değil. erkek haliyle binmeye, yürümeye korkanlar da olur. köyüme de laf etmiş dingil. abuk sabuk fikirlerini benim fikrimmiş gibi sunmuş bir de gerizekalı.
 • aynı davranışı muhafazakar bir erkekten göremezsiniz.
 • ankara yenimahalle'de oturuyorum. bundan önce çalıştığım yer de optimum avm idi. her sabah teleferikle aşağı iner, oradan da istanbul yoluna yürüyüp otobüse binerdim. teleferik o zaman ücretsizdi. millet beleş sik bulsa stok yaptığı için akşam iş çıkışı saatlerinde bu teleferikler de ağzına kadar dolu olurdu. 15 20 dk. sıra bekleyip öyle binerdik.

  neyse birgün yine 20 dakka bekledim. yarısı boş olan kabine yöneldim. içerideki adam "hoop hemşerim aile var" diye önüme geçti. tepem attı amk. lan amına kodumun evladı. 12 saat mesai yapmışım. 20 dakka beklemişim. bir de senin sikinin keyfini mi bekleyeceğim! adamı içeri itekleyip bindim. kulaklığı da taktım. uzattım ayaklarımı. orospu çocuğunun bir tek kelime etmesini bekledim. etmedi. bir sonraki durakta da indi.

  be amk evladı. bu bir toplu taşıma aracı. ben de senin gibi sapık zihniyetli bir şerefsiz değilim. senin ailene yan gözle bakmam. sen karını gezdireceksin diye ben evime 15 dakka daha geç gidemem.

  sözün özü; bu zihniyette olan herkesin ta amk! medeniyet kadını sanki her erkek potansiyel sapıkmış gibi korumak demek olmuyor. medeniyet herkesin bir arada insan gibi yaşaması demek oluyor.
 • içinde erkek olan asansöre ben bile binmiyorum.

  not: kapalı değilim.
  not 2: kadın değilim.
 • sadece türbanlılar değil tüm kadınların yapması gerekir. kadın yolda yürürken bile öldürülüyor amk. kimse canını yerde bulmamış.
 • ben binince içerideki kadın inmişti, rezil olmuştum. o gün bugün binmem. rahatsız hissetti demekki.
 • ben de binmiyorum normalde. öyle olması gerekir çünkü.
217 entry daha