şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 3d modelcileri bir araya toplayan ve onların modellerini ürünlerini satmasına imkan tanıyan, destek veren new orleans, louisiana merkezli şirket.
  • şu modele 200 dolar isteyerek beni benden almış site, pop up kısmını da geçemedim.
  • bu site iyi güzel, free model bazında bile işe yarar şeyler çıkıyor ama bombok çizimlerine uçuk paralar isteyenlerden arınması lazım. adamın biri realistik, makul poligonlu insan modeline 300 dolar istemiş, öbürü 8 tane box birleştirmiş-kaplama atmış(onu bile düzenlememiş) 200 dolar istiyor.
  • satışlardan %50 komisyon alarak birazcık orospu çocukluğu yapan site. sanırım satış yaptıkça bu oran düşüyormuş. yine de çok fazla. bir çok kişinin modellerine yüksek fiyat koyması da bununla alakalı sanıyorum.
  • modellerimi satmayı planladığım online 3d model satış sitesi.
    amerikan vatandaşı iseniz %25 değilseniz %50 kar payı aldığı söyleniyor.
  • yaptığınız satıştan aldıkları komisyon, vergi, cart curt sonucunda size pastanın cücüğünü bırakan site. zaten adamlar kafadan kazancın yarısının üstüne çöküyor. herhalde benim bilmediğim başka kesintiler de oluyor ki mesela 95 dolar satış yapmışım %50 kesintiyle hesabımda 47,5 dolar görünüyor ama o miktarın sadece 33 dolarını gönderdiler. iletişime yazıyorum neden böyle oldu bilmediğim başka kesintiler de mi var diye cevap da vermedi it oğlu itler.

kısacası 3d modellerini satmak isteyenlere hiç tavsiye etmediğim sitedir. onun yerine cgtrader ve 3dexport sitelerine yönelsinler, en azından onlar çok daha az komisyon alıyorlar ve cgtrader black friday gibi günlerde komisyon oranını çok daha düşük tutuyor.

edit: 15 küsür doları da vergi adı altında cukkalamışlar. haram zıkkım olsun.
  • telif ücretinin yüzde %50si'ni aldıkları doğrudur ama dünyanın en bilinen iki 3d asset satış sitesinden biri olduğu ve potansiyel müşteri sayısının milyonlarla ifade edildiğini düşünürsek yine de fena değil.

ama yine de cgtrader daha kazançlıdır.
    cgtrader/@alpess