şükela:  tümü | bugün
  • eski odtü mimarlık dekan yardımcısı, eski birinci sınıf dizayn dersi koordinatörü, bu aralar kritiklere ve jürilere pop-up yapıp öğrencilerine ecel terleri döktürün şahsiyet. döneminde gerçekleşen bir intihar vakasından sonra birinci sınıf hocalığından ayrılmıştır ama arada geldiği kritiklerinde öğrencilerinde aynı isteği uyandırmaya devam ettirmekteki başarısını sürdürmektedir. mimarlık stüdyolarına internet bağlantısı çekilmesine önayak olan kişidir ayrıca.
  • odtü'nün ilk mezunlarındandır. 1.sınıfların stüdyolarına part-time teşrif eder. hoşsohbet bir adamdır, lakin jürilerde çok zalımdır. bunun sebebini de "kritikleri ne kadar acımasızlaştırırsan kaliteni o kadar yükseltirsin" olarak açıklamıştır.
  • birinci sınıf hocalığını bizim dönemimizde gerçekleşen bir intihar girişimi sebebiyle bırakmıştı.
    ona gecenin bir yarısı, birinci sınıf studyosunda, öfkeyle arkadaşımızın intihar ettiğini söyleyen kişi bendim. yüzündeki rengin atışını dün gibi hatırlıyorum. çok üzülmüştü ve bu üzüntü sanırım onun yüzünde o zamana kadar hocadan başka bir şey olduğuna dair gördüğüm ilk izdi. türel hoca bundan sonra birinci sınıf hocalığını bıraktı ancak o yaz bizimle niğdeye gelmiş, bizimle çalışmış, bizimle eski bir ilkokuldan yatakhaneye dönüştürülmüş berbat bir yerde 1 ay kalmıştı. insani yönündeki derinliği o zaman daha da iyi anlamıştım. tasarım derslerinde acımasızdı ve acımazlığın zekasından kaynaklandığını ve her zaman haklı olduğunu hissederdiniz.

hala devam ediyordur muhtemelen. onun öğrencisi olduğum için şanslı olduğumu düşünüyorum artık. insanın bazı şeylerin değerini biçebilmesi için çoğu zaman yıllara ihtiyacı oluyor.