şükela:  tümü | bugün
 • tenis hocası.
 • inanılmaz bir adam. herhangi semineri görülürse asla kacırılmaması gereken milli takım mentoru
 • kendini mentor olarak tanitan kisidir.

  mentor, yunan mitolojisinde yer alan bir karakterdir. alcumus'un oglu ve odysseus'un arkadasidir mentor. bilge bir kisiliktir.

  bugunku anlamiyla mentor kelimesi ilk olarak fenelon tarafindan yazlimis olan "telemakhos'un maceralari" kitabinda yol gosterici, danisilan, ogretmen anlaminda kullanilmistir.

  ayrica bir de lafla peynir gemisi yurumez diye bir atasozu vardir. bir de gaza getirmek diye bir deyim vardir.

  bazen isi gaza getirmek olanlar da kendilerini bir danisilan bir yol gosterici gibi gostermeye calisirlar. belki de kendilerini oyle sanirlar. bence bu, bir kere "mentor luk" kavraminin ici bos sekilde kullanilmasidir.

  bastan da dedigim gibi turgay bicer de kendine mentor der. kendisi internette yazdigina gore spor yonetimi alaninda docent bir kisidir ki, bu saygi duyulmasi gereken bir seydir.

  bir kisi, spordan, sporcudan, sporcu psikolojisinden cok iyi anlayabilir. degerli bir dusunur de olabilir. fakat hic insan kendi kendini bilge ilan edebilir mi?
 • dilin sihri isimli çalışma grubuna büyük bir hevesle katılınan, içerikten öte, inanılmaz kötü bir sunum yeteneğiyle karşılaşılan, buna ek olarak, konu dil olmasına rağmen, dili doğru düzgün kullanamadığı gözlenen, "kesin yargılar kullanmayın, -meli -malı kullanmayın" dedikten sonra, "asla "son olarak" dememeliyiz" gibi bir bomba patlatan, best of kavramına takıp, türkçe'nin iyi kullanılmadığını söyleyip, "işte perdede "bold" olarak gördüğünüz" şeklinde bir çelişki yaşatan, bir kez dinledikten sonra, galatasaray'ın ve milli takımın içler acısı halinin nedeninin daha net anlaşılmasını sağlayan sözde mentor.

  yazık!
 • şu an cnnturk'te arz-ı endam eden mentor! az önce arjantin'deki toplantıda türkiye'deki doping ve şike meselesinden bahsetmenin belden aşağı vurmak olduğunu ve bu durumun olimpiyat ruhuna uygun olmadığını söyleyen kişi. şaşkınlık içerisindeyim. lütfen yamuluyorsam yeşillendirin.
 • galatasaray'dafatih terim` doneminde futbolculara psikolojik danismanlik, mentorluk yapmis kisi
 • türk sporunda sayısız başarının altında imzası bulunan isimsiz kahramanlardan biridir. türkiye'nin ilk spor psikoloğudur, kendisini mentör olarak konumlandırmaktadır.

  galatasaray uefa kupasını kazandığında ve türkiye a milli takımımız dünya 3.'sü olduğunda teknik ekipte yer almıştır. bu takımların yanı sıra birçok futbol ve basketbol kulübünde çalışmış, olimpiyatlara katılan sporcularımıza mentörlük yapmıştır.

  hali hazırda marmara üniversitesi spor bilimleri fakültesi spor yönetimi bölüm başkanıdır.

  spor hakkındaki görüşleri ülkemizdeki spor anlayışının çok ötesindedir. ancak toplumumuz iki lafı bir araya getiremeyen, bilimsellikten uzak çomarları yüceltirken biçer ve biçer gibi değerli spor bilimi insanları ne yazık ki medyanın dışında bırakılmıştır.

  10'a yakın kitabı bulunmaktadır. kendisi ayrıca nlp'i türkiye'ye getiren eğitimcilerden biridir.

  hakkında daha çok bilgiye turgay bicer adresinden ulaşılabilir.