şükela:  tümü | bugün
 • tam anlamıyla araştırmacı spor yazarı. bunu diğer spor yazarlarımızın çoğunda göremiyoruz ama turgay abinin hem hafızası iyidir, hem dikkatlidir hem de gidip arşivleri karıştırmaya üşenmez. çoğu yazarın görmediğini görüp farkını ortaya koyar. bazı konularda fikirlerine katılmasamda en çok takip ettiğim spor yazarıdır. en önemlisi düzeyli bir insandır.
 • fiziksel görüntüsünden daha çok fenerbahçeliyi andıran ama tam bir beşiktaş ruhuna sahip, birilerinin yalakası olmak yerine taraftara daha yakın duran ve beşiktaşlıların en çok sevdiği yazarlandar biri olan fotomaç spor yazarı. biraz daha objektif olabilse taraftarlığa bu kadar yakın olabilirmiydi bilemiyorum.

  edit : halkın takımı pankartına yaptığı köşe yazısı ile bir kaç ay önce tüm yazdıklarımın kıçıma girmesine sebebiyet vermiş yazardır. beşiktaşlılık konusunda biraz daha kazanma hırsından uzak durması gerekli.
 • subjektif bjk li yazar o kadar subjektif ki kazim kanat la yarisir bu konuda
 • çok güzel bir konuya değinmiş spor yazarıdır. şimdiye kadar neden sustugu bilinmemekte.

  öncelikle bugunkü köşe yazısı budur http://www.fotomac.com.tr/yaz1243-50130-121.html

  beyfendiler küfürün stadlarada engellenemeyeceğini çünkü herkesin zaten sokaklarda, evlerde küfür ettiğini söyleyerek bizi aydınlatmış kişidir. bilmem kaç yıldır köşe yazarlığı yapar ve bu cümleyi beşiktaş inönü stadı'nın kapatılması arefesinde söyleyerek ne kadar tarafsız oldugunu da ortaya koymuştur. ayrıca tribünlerdeki küfürden kluplerin sorumlu tutulamayacağının da altını çizmiştir.

  küfür edilen stadlar bu hafta kapatılmasın. küfür asla ama asla engellenemez. ama gözlerimizi ali sami yen'den ve saraçoğlu*ndan ayrımayalım. birşeyler duyarsak hemen uzaktan sallayalım. nasıl olsa elimizin altında buram buram fanatizm kokan düşüncelerimizi, rüzgarın estiği tarafa dönen görüşlerimizi yazabileceğimiz bir gazete mevcut.
 • 28 haziran 2009 tarihli yazısı ile önümüzdeki sezon turkcell süperlig'de bizi bekleyen tehlikeleri şimdiden haber vermiş yazardır. ileri görüşlülüğü için tebrik ederiz.

  http://www.fotomac.com.tr/yaz1243-50130-113.html
 • q klavyeyi f klavye dizilişinde ve tuşlara bakmadan kullanır.
  (bkz: ne dedim ben şimdi)
 • an itibariyle 6 pas programında, son kelimesine dek muazzam ve yerinde cümlelerle ercan saatçi isimli adamın ne olup olmadığı hakkında çok iyi malumat veriyor.
 • bugünkü yazısının bir kısmını ekşi sözlük'e ayırıp, kediaman'ın enis berberoğlu'nun geleceği ile ilgili olarak yaptığı tahminden ötürü kendisini kutlamıştır.
 • 3 gün önce şu yazıyı yazmıştı:

  --- spoiler ---

  çevremdeki trabzonlu dostlarım sadri şener’in sözlerinden utanıyor, yüzleri kızarıyor. “süper kupa’da fener’le oynarız”, “yenilip geleceğiz”, “filanca futbolcuyu biz alamadık acaba sen alır mısın?..” bunları bir amatör kulübün başkanı söyleyebilir de koca trabzon’un başkanı nasıl söylüyor, inanamıyorum. sadri şener, aziz yıldırım’ın uydusu gibi. kesinlikle ve kesinlikle söylüyorum, bu saatten sonra trabzon başkanlığına hiç yakışmıyor. şener olsa olsa fener’e asbaşkan olur. ondan rica ediyorum, hiç değilse sussun, karadeniz insanını daha fazla utandırmasın. çünkü çevremdeki gerçek trabzonlular, tek kelimeyle, isyan halindeler. ayıp ediyor, çok ayıp ediyor. bundan sonra söyleyeceği hiçbir şey de bunu düzeltemez (medyayla kafa buldum, şaka yaptım diye de sıyrılamaz). şener büyük kulüp başkanı olamayacağını cümle aleme kanıtlamıştır. federasyonun “fener’e yeniliriz” diyen sadri şener, “bursa şampiyon olsun istiyorum” diyen adnan polat ve spekülasyon yapan ankaragücü yöneticileriyle ilgili mutlaka bir yaptırım uygulaması gerekir. bildiğim kadarıyla, uygulayacaklar da.. bir kulüp başkanı açık açık şakayla bile olsa, takımına yenilmesi için mesaj verir mi! unutulmasın ki lafın aslı şakayla söylenir ve her şakada da gerçek payı vardır. koca başkanın söylediği sözlere bakın, ne günlere kaldık görün. trabzonlu futbolcu şimdi nasıl oynayacak saracoğlu’nda? başkan “yeniliriz gideriz” derse futbolcu oynayabilir mi? trabzon, fener’den puan alsın kellemi keserim. göreceksiniz, iddaa bile bu maçı tek maç oynatmayacak.

  http://www.maraton.com.tr/…spor-hala-balayinda.html

  --- spoiler ---

  büyük lokma ye büyük söz söyleme demişler ama bizim insanımız bu atasözünü pek kaale almıyor. sadri şener'den özür dilemesi gerekenler listesinde şu an ilk sırada.
 • serdar bilgili zamanında yönetimden hazır metin alıp köşesine kopyala yapıştır yaptığı söylenen yazardı. şimdi villareal maçında görüyorum bi garip oldum.

  bir de bobo'ya takmış. o bobo bu bobo, nedir bu arkadaşım topu kapıp 5 oyuncu çalımlayıp gol mü atacak bobo?