*

şükela:  tümü | bugün
  • beyaz kelebekler grubunun davulcusu.
  • kendisi beyaz kelebekler in kurucusu ve davulcusudur.talihsiz bir trafik kazası ardından grup dağıldıktan sonra gayrettepedeki stardust gazinosunu açmış,burda sezen aksu , bülent ersoy , gönül yazar , seda sayan gibi isimlere sahne aldırmıştır.abbas heybetli isimli bir katilin kurşunuyla hayata gözlerini yummuştur.cinayetin sebebi turgut akyüzün seda sayanla olan ilişkisinin kıskançlığı olarak gösterilmiştir.bir başka iddia ise abbas heybetlinin garsonun getirdiği hesaba itiraz etmesi üzerine çıkan kavga sonucu ateş ettiğidir ki ilk ihtimal daha olasıdır.bu arada abbas heybetli muazzez abacı nın kayınbiraderidir..
  • kör kursunlara hedef olan yetenek avcisi gazino sahibi. ayni dönemlerde öldürülen bir diger gazino patronu icin (bkz: akbulut karaoglu) piyasaya kazandirdigi genc yetenekler arasinda en önemlisi kesinlikle kibariyedir.

    18 subat 1983 gecesi arkadaslari ile gayrettepe deki stardust gazinosuna eglenmeye gelen abbas heybetli, sahnede "yasemen" sarkisini söyleyen gönül yazar in sarkisini kesmesini ve söylememesini istemis, buna karsi gelen gazino sahibi turgut akyüzü ise kursunlamistir. olaydan birkac gün sonra yakalanan heybetli hakim karsisinda söylenen sarkinin yengesi muazzez abaci ya (bkz: hasan heybetli) ait oldugunu ve kendisine ailevi durumlari hatirlattigi icin turgut akyüz den sarkinin söylenmemesini istemistir. katil abbas heybetli 25 yil hapis cezasi almistir.

    dip not: kaderin garip cilvesi midir bilinmez abaci ve yazar yillar sonra snickers reklaminda yanyana gelecektir. (bkz: muazzez abacı ve gönül yazar'lı snickers reklamı)