• çalıp sahneden indikten sonra tıpış tıpış bakırköy ruh ve sinir'deki koğuşuna geri dönecekmiş havası verecek kadar deli davulcudur.
  • 7 ekim 2005 babylon performansında, konser henüz bitmemişken "ulan trene atlasam eskişehir'e gitsem, yarın bi de orda mı dinlesem?" dedirtmiş ilhan ersahin s istanbul sessions topluluğunun bir üyesidir. kendisine hayran kalınmıştır, o nasıl kopuk çalmaktır. konserin başından sonuna kadar onun ruh halini anlamaya ve konsere çıkmadan önce ne kullandığını tahmin etmeye çalıştım. tarzı bazılarına garip gelse de, kanımca çok temiz, duygulu ve ders niteliğinde çalan ender türk davulculardan. umarım onu daha fazla canlı izleme fırsatım olur.
  • attigi ritmlerle ve verdigi duygularla fazlasiyla ozgun bi davulcu. parcalari doldurabilme kapasitesine sahip insan yalniz tek sorunu crosslari biraz fazla kullaniyor ve bu yüzden 2.5 saatlik bi konserde bas agritabilme potansiyeline sahip.

aradan geçen zaman üzerine kendi kendime not: ne o beğenemedin mi cicim? *
  • şu sıra selami şahin ile çalışmakta olan aşmış müzisyen.
  • 1983'te profesyonel müzik hayatına başlayıp, new york'ta iki sene, rotterdam konservatuarı'nda 2 ay öğrenim ve çalışmalarına devam eden, alma ati festivali , new orleans festivali ve northsea jazz festivali'ne katılan, amerika'daki albüm çalışmasıyla başarı sağlamış güzide müzisyen. yurtdışında gloria gaynor ile, türkiye'de ise sezen aksu, ajda ve nilüfer ile çalışmıştır. halen telvin'le birliktedir. allah onu da başımızdan eksik etmesin.
  • türkiye'nin en iyi davulcularından. karakteri de on numara
  • müzikus'un ricasını kırmayarak sabancı üniversitesi'nde davul workshop yapmış mülayim insan.

bir davulcu olarak, kendisinden en çok müzik ve hayat felsefesini, enstrüman yoluyla duygu iletimini dile getirdiği bölümlerde etkilendiğimi söyleyebilirim. davul ile ilgili deneyimleri tabi ki paha biçilmez olsa da herhangi bir dvd'den öğrenilebilecek şeyler olduğu için davul ve müziğe yıllarını vermiş birinden daha ilerisini dinlemek istiyorduk, ve tatmin de olduk açıkçası.

ayrıca çok da sevimli küçük bir oğlu varmış, üniversite çağında abi-ablaları karşısında sahne alıp davul çalışını dinletecek kadar da özgüven sahibiymiş onu gördük.
  • yerli billy cobham ... o kadar hızlı , teknik , caz ritmine (daha dogrusu ritimsizliğine) uygun ve yaşayarak çalan başka bir türk davulcu görmedim. canlı izleyince insanın dibi düşüyor, kalbi sıkışıyor.
  • şu an star'da yayınlanan benzemez kimse sana programının orkestrasında çalan, seyfi dursunoğlu'dan azar yemiş davulcu.
  • müziğine diyecek yok 300 insanı çıldırtan sololar atabilen bir adam. gerçekten salon çıldırmıştı* 4-5 dakikalık davul soloyu o kadar adamı sıkmadan becerebilen bir insandan bahsediyorum.
    samimiyeti ve tevazusu onu hakiki sanatçı yapan. muhabbette gösterdiği ilgi, babacan tavırları, çalarken kendinden geçişi, alkışlar karşısındaki mahçubiyetle karışık saygısı...
hesabın var mı? giriş yap