şükela:  tümü | bugün
 • isimden kaybedecek ilim yuvası. daha kötü bir isim için (bkz: george w. bush university)
 • açılması için kanunun bakanlar kuruluna sevkedildiği ankara merkezli vakıf üniversitesi.
 • şerefsizim bu kepazeliği beş yıl öncesinden öngörmüştüm dedirten müessese.

  öğrencilerine parayla not satın almak, öğretim üyelerineyse parayla not satmak öneren bir büyüğün izinden....

  (bkz: benim öğrencim işini bilir)
 • francisco franco kütüphanesi ile yerleşkesine daha da renk katabilecek potansiyel özel üniversite.
 • ankara’da turgut özal düşünce ve hamle vakfı tarafından turgut özal üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmasını öngören tasarı meclis başkanlığı’na sunuldu.

  tasarıya göre kurulacak olan turgut özal üniversitesi, iktisadi ve idari bilimler, hukuk, mühendislik, tıp ile fen bilimleri, sosyal bilimler ve sağlık bilimleri enstitülerinden oluşacak. tasarının gerekçesinde türkiye’de ortaöğretimdeki okullaşma oranındaki yükselişin nüfus artışı ve ekonomik gelişmelerin yükseköğrenime olan talebi artırdığına dikkat çekildi. gerekçede “türkiye’de 2007-2008 eğitim-öğretim yılında üniversitelerin açık öğretim ve diğer yükseköğretim kurumları hariç ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarda eğitim gören toplam 1 milyon 606 bin 822 öğrencinin 123 bin 525’i vakıf üniversitelerinde eğitim-öğretim yapmaktadır. devlet kaynakları ile değil kendi yarattıkları kaynaklarla kazanç amacı gütmeden vakıflar tarafından, kanunla kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip vakıf üniversiteleri türk yükseköğretiminin ayrılmaz bir parçası ve önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. turgut özal düşünce ve hamle vakfı tarafından ankara’da ‘turgut özal üniversitesi’ adıyla yeni bir vakıf üniversitesinin kurulması, türkiye’nin genç nüfusunun yükseköğretim talebini karşılamada yardımcı olacaktır“ denildi.

  http://haber.gazetevatan.com/…luyor/239013/1/gundem
 • turgut özal düşünce ve hamle vakfı 'na bağlı olarak 23.06.2009 tarihinde ankara'da kurulan bir vakıf üniversitedir.

  birimleri:

  - iktisadi ve idari bilimler fakültesi,
  - hukuk fakültesi,
  - mühendislik fakültesi,
  - tıp fakültesi,
  - fen bilimleri enstitüsü,
  - sosyal bilimler enstitüsü,
  - sağlık bilimleri enstitüsü.
 • bir mahalle üniversitesi.
 • adolf hitler ibrani enstitüsü kadar anlamlı bir üniversites ismidir. zira özal döneminde universiteler universallikten cıkartılmıs birer liseye donusturulmustur. üniversiteye darbe vuran birinin adını bir universiteye vermek absürd olmuş.
 • bölümlerin duvarlarına rahmetlinin ilgili disiplin hakkındaki beyanatlarının ve özlü sözlerinin özel bir kaligrafi ile yazdırılacağı gelen duyumlar arasında. mesela müzik bölümünün koridorunda "semranım ordan bir kaset koy da keyfimizi bulalım" yazacakmış.

  derslikler unutulmamış, onlara da ayrı ayrı isimler verilmesi gündemdeymiş fakat tıkanmışlar. sözlükçülerin önerilerini bekliyorlarmış.