şükela:  tümü | bugün soru sor
 • selimiye'ye varmadan hemen önce sola sapan 1 km lik stabilize yolun sonu buraya çıkıyor. şelale deyince niagara bekleyen yurdum insanını tatmin etmeyebilir ama gerek görevlilerinin kibarlığı gerekse de zengin florası ile her daim ziyaret edilir buz gibi sularında yüzülür. kelebek ve helikopter böcekleri etrafınızda dönerken yeşilin her tonu öyle bir kafa yapar ki yemişim sardunya'yı, rakıyı balığı. netekim yedim de zaten.
 • türkiye'deki en underrated mekan olabilir kendisi. içinde yüzebileceğiniz harika havuzumsu yapılara sahip olan bu minik şelaleler silsilesini kesin gidip görün.

  hani şu tropik cennetlerde gördüğünüz şelaleler gibi burası ama biraz daha ufağı.

  fotolar biraz anlatıyor sanırım ortamı. gidince alabalık yemeden de dönmeyin.

  https://www.google.com/…9lkanaggngn&ved=0cayq_auoaq
 • 2015 itibariyle ücretsiz olduğuna sevindiğim doğal park. en son 2013'te gittiğimde giriş ücreti 3tl idi.

  kapalı ve ağaçlar içerisinde olmasına rağmen serinliği ile rahatlatan bir yer. şelaleye doğru yürüyün serinliği farkedeceksiniz. içeride yüzmek de mümkün güzel kareler yakalamak da.
  şöyle bir kare göstersem yeter herhalde:
  http://bit.ly/1kxbrgi
 • şelale deyince hatta şellale deyince inan gürul gürül birşey bekliyor. tabi doğanın ortasına yapılan merdivenler akla soru işareti düşürmüyor değil. sanki herşey tepedeki 4 tane işletmenin para kazanması için yapılmış gibi.
 • beleş şelale.

  akdeniz ve ege'de daha güzeli yok bence. içinde 2 saat yüzdükten sonra bile çıkası gelmiyor insanın. mutlaka gidip atlayın!
 • safaricilerin istilasına uğramadan gördünüz gördünüz, sabah erken saatlerde gitmek gerek. biz öğleden sonra yaklaşık 50-60 kişilik safari grubundan sonraya denk geldiğimizden şelalenin döküldüğü yer leş gibiydi.
  bir de korkunç uçurumlu yoldan çıkarak varılabiliyor, dikkatli sürün. altı çok alçak arabalar sorun yaşayabilir.