şükela:  tümü | bugün
  • facebook'ta doğru düzgün, kaliteli analizler ve tahminler yapan ve diğerleri gibi çoluk çocuk olmayan tahminci arıyorsanız bu adam var. 127 takipçisiyle güvenilir, özverili ve tecrübeli. şaka şaka tecrübeli değil ama takip etsin herkes yine de. 127'den fazlasını hakediyor saçma sapan insanların bu kadar prim yaptığı ortamda.

olm valla ben değilim lan; ben bu kadar emek verip analiz yapacak adam değilim. tatava yapmadan bunların yaptığı kupona iki üç basıp geçecek adamım ben. istek üzerine link.
  • sevdiğim ve takip ettiğim analistlerden biridir. adam gibi uzun uzun analiz yapar ve en sonda tahminini belirtir. umarım sıkılmadan bu işi yapmaya devam eder.
  • belki de en güzel tarafı 2391 tane maç verip 2 tanesi tuttuğunda diğer maçları silip, kazanan maçların yorumlarına wooooonnn <3 diye yazıp şebeklik yapmamasıdır.

güzel analizleri vardır. bütün tahminlerinin tutması elbette abesle iştigaldir. ancak haftanın sonunda(daha doğrusu başında) doğrusuyla yanlışıyla bütün kuponları ortadadır. kendi de söyler zaten şu kadarı tuttu bu kadarı yattı diye. gerisi de bizim -olmayan- şansımıza kalmış*.
  • takip edilesi bir şahsiyet . yazım tarzı ve üslubu yorumlarını zevkle okutturuyor.başarı oranı yüksek tahminleri, yaptığı analizleri fevkalâde ve en önemlisi yaptığı işten zevk aldığı açık.
  • kasıntı, her şeyi bilmek zorunda hisseden elemanlardan değil. yaptığı yorumları okurken arada gülüyorum çünkü mizahi bir yaklaşımla yazıyor. yaptığı göndermelerden anladığım kadarıyla entelektüel de bir arkadaş, ki bu da değişik açılardan bakarak yorum yapabilme yeteneğini ve kaybettiği maçları da olgunca paylaşabilmesini açıklıyor.
  • oyun inceleme yazarlığını hala log ve oyungezer dergilerinde sürdüren kişidir. kişisel facebook sayfasından da görülebileceği üzere iddaa'yı bir hobi olarak görmektedir. iddaa sayfasını da serkan yaman gibi düzenbazlara tepki olarak açmıştır.
  • dizilerle ilgili çok yorum, teori vs. takip etmezdim son zamanlara kadar. game of thrones 6. sezonunu izlerken merak ettiğim bazı sorulara cevap bulmak için araştırmalarım sonucunda keşfettim bu arkadaşı.

şimdiye kadar bir çok fazla "sıkı takipçi" gördüm. bir oyunun, dizinin, film serisinin arka planındaki hikayesine hakim olup her soruya yanıt verebilen insanlar da tanıdım. amma velakin bu game of thrones gibi cilt cilt hikayesi olan; hakkında milyonların katıldığı tartışma platformları olan bir dizinin her noktasına bu kadar hakim olabilen biri daha görmedim.

belki benim isim hafızam çok iyi olmadığı için biraz fantastik geliyor olabilir ama daha ilk sezondan bir diyaloğu veya kitabın çok sıradan bir satırını dahi aklında tutarak; yeri geldiğinde o cümleyi birebir aktarıp günümüz ile bağdaştırabilen bi arkadaş bu.

youtube'da bir kanal da açmış kendisi. toplu sohbetlerin yetmediği durumlarda kişisel kanalından bilgi takviyesi yapılabilir. ama dikkat edin uzun süre anlatılanları dinledikçe beyninizin hata vermesine ya da ağzınızdan akan salyaya engel olamayabilirsiniz.

edit: 11 eylül 2016 tarihinde youtube kanalında paylaştığı bir videoda şunları söylemiştir; "ekşisözlük'te yazmak aslında tarihe bir not düşmektir"

bu açıdan düşününce, böylesine sevdiğim ve düşüncelerine değer verip takip ettiğim birisinin game of thrones ile ilgili yazılan ilk entry'sine sahip olmak gurur verici.

bu arada ilk defa birinin yazdıklarımı sesli okuduğunu duydum. insan bi tuhaf oluyormuş*
  • bir şey bilmeden konuşan çoğunluktan değil gibi görünüyor, umarım bu şekilde devam eder. oturup uzun uzun sohbet edilesi bir insan izlenimi verdi bana.
  • game of thrones konusunda en güvenilir (hatta tek güvenilir) youtuber...
  • geekyapar videolarinda yorumlarini en cok dikkate aldigim insan. yorumlari yuzeysel olmaktan ve ilk akla geleni aktarmaktan ziyade daha etraflicadir. kendisi hayvan gibi spoilera sahip olmasina ragmen bunu istemeyene vermez, meramini oyle de anlatir.