şükela:  tümü | bugün
 • iticiliğini bir türlü kabullenemeyen, en ufak eleştiride sahte hesaplarıyla yorumların altına küfür yazan cahil cühela, tip fakiri bir youtuber.
 • itici olma gayesiyle yayınlar yapan ve bunda başarılı olan youtuber.bazı videolarını izleyeyim diyorum ama adam o kadar itici ki ilgi duyduğum konudan bile soğutuyor beni.hayatında bişey kazanmadan üretmeden o öyle olmaz, onun doğrusu şöyledir tiplemelerinin basit bir uyarlamasıdır kendisi başka da bişey değil.gelelim neden yazdım bunu belli ki ekşiyi okuyor okusun da nasıl biri olarak göründüğünü anlasın belki düzeltir.
 • belki de en güzel tarafı 2391 tane maç verip 2 tanesi tuttuğunda diğer maçları silip, kazanan maçların yorumlarına wooooonnn <3 diye yazıp şebeklik yapmamasıdır.

  güzel analizleri vardır. bütün tahminlerinin tutması elbette abesle iştigaldir. ancak haftanın sonunda(daha doğrusu başında) doğrusuyla yanlışıyla bütün kuponları ortadadır. kendi de söyler zaten şu kadarı tuttu bu kadarı yattı diye. gerisi de bizim -olmayan- şansımıza kalmış*.
 • dizilerle ilgili çok yorum, teori vs. takip etmezdim son zamanlara kadar. game of thrones 6. sezonunu izlerken merak ettiğim bazı sorulara cevap bulmak için araştırmalarım sonucunda keşfettim bu arkadaşı.

  şimdiye kadar bir çok fazla "sıkı takipçi" gördüm. bir oyunun, dizinin, film serisinin arka planındaki hikayesine hakim olup her soruya yanıt verebilen insanlar da tanıdım. amma velakin bu game of thrones gibi cilt cilt hikayesi olan; hakkında milyonların katıldığı tartışma platformları olan bir dizinin her noktasına bu kadar hakim olabilen biri daha görmedim.

  belki benim isim hafızam çok iyi olmadığı için biraz fantastik geliyor olabilir ama daha ilk sezondan bir diyaloğu veya kitabın çok sıradan bir satırını dahi aklında tutarak; yeri geldiğinde o cümleyi birebir aktarıp günümüz ile bağdaştırabilen bi arkadaş bu.

  youtube'da bir kanal da açmış kendisi. toplu sohbetlerin yetmediği durumlarda kişisel kanalından bilgi takviyesi yapılabilir. ama dikkat edin uzun süre anlatılanları dinledikçe beyninizin hata vermesine ya da ağzınızdan akan salyaya engel olamayabilirsiniz.

  edit: 11 eylül 2016 tarihinde youtube kanalında paylaştığı bir videoda şunları söylemiştir; "ekşisözlük'te yazmak aslında tarihe bir not düşmektir"

  bu açıdan düşününce, böylesine sevdiğim ve düşüncelerine değer verip takip ettiğim birisinin game of thrones ile ilgili yazılan ilk entry'sine sahip olmak gurur verici.

  bu arada ilk defa birinin yazdıklarımı sesli okuduğunu duydum. insan bi tuhaf oluyormuş*
 • kasıntı, her şeyi bilmek zorunda hisseden elemanlardan değil. yaptığı yorumları okurken arada gülüyorum çünkü mizahi bir yaklaşımla yazıyor. yaptığı göndermelerden anladığım kadarıyla entelektüel de bir arkadaş, ki bu da değişik açılardan bakarak yorum yapabilme yeteneğini ve kaybettiği maçları da olgunca paylaşabilmesini açıklıyor.
 • youtube kanalında gittikçe ergenleşen karakter. yorumlardan ona buna verdiği cevaplar bizi ne kadar ilgilendiriyor bilmesi lazım.
 • şöyle saçmasapan bir video yayınlamış adam.

  şimdi dalga geçtiği diğer youtube yayıncılarını hiç izlememiştim şu ana kadar lakin kendisinin videosunda isimlerini görünce baktım. benim ilgimi çekmedi lakin şöyle ya da böyle içerik yaratıyorlar. demek ki bu içeriğin alıcı var ki adamlar abone ve dolayısıyla para kazanıyor.

  şimdi turgut uç'a gelince maalesef kendisi içerik oluşturmuyor. hayır abicim, kamera karşısında çok fazla anlamadığın ya da aklına gelen konular hakkında konuşmak içerik üretmek değildir. ha got hakkında söylediklerinle yayıncılığına katma değer katıyorsun çünkü bu konuda bilgilisin ama onun dışında kanalında bir şey yok.
  asıl başlangıç noktan oyunculuk sanırım. mesela onun üzerine bir şeyler yapsan, farklı oyunları tanıtsan vs. ya da başka yayıncılarla muhabbet videoları çeksen... yukarda biri fantastik kitaplara ilgili olduğunu söylemiş. mesela bu kitapları tanıtsan... ben kanalına abone olurdum. eminim başka insanlar da olurdu.
  got dışındaki videolarını izledim. maalesef anlamsız şeylerle dolu. özellikle çizgi roman ve filmleri konusundaki görüşlerin. okumadan, bu külliyatı bilmeden bu konular hakkında içerik üretirsen abone kazanamazsın. geekyapar bildiği için abone kazanıyor. umarım derdimi anlatabilmişimdir.

  maalesef söylediği şeyler düşündüğü kadar derin ve anlamlı değil.

  kendisine tavsiyem millete bulaşacağına ulan bu herifler niye abone kazanıyor da ben kazanamıyorum diye düşünmesi. eğer abone sayısını arttırmak istiyorsa(böyle bi amacım yok diyip kimseyi yemesin) yeni ve kaliteli içerikler üretmesi.

  iyi seyirler gençler.
 • incelediği oyunların bir kısmını bitirmediğini hatta "10-15 saat oynadıktan sonra oyunun tamamını öğreniyorsun ne gerek var bitirmeye " demiştir ; ne desem bilemedim.
 • kendisini konumlandırdığı yerle bulunduğu yer arasında dağlar kadar fark var. çevresine göre oldukça vasatın altında bulunan birikimine rağmen bomboş ve kocaman bir egosu var. bayağılığı kabullendirmeye çalışan bir içerik üreticisi. aslında uzun bir listeyle ne kadar vasat olduğu açıklanabilir ama kendisi buna değmeyecek boşlukta. yakışan şekliyle: gereksiz
 • eleştirdiği kalitesiz içeriklerin aynısını yayında youtube açıp izlemek suretiyle gerçekleştiren kişi.

  böyle adamlar klinik vakalar aslında, muhtemelen trışkadan bir görsel iletişimsi, sinema televizyonumsu bir bölümü bitirmiş olmanın verdiği sahte özgüvenle ona buna giydirme hakkını kendilerinde gören bu ve bunun tayfası maalesef ki diğerleri gibi şu anda da yayında youtube izleyip ona buna giydirmeye devam etmektedir. kaliteli içerik üretiyorum dedikleri bundan ibarettir.

  diyalog, storytelling, sanat yönetimi, narrasyon deyince herkes etkilenip seni bilirkişi sanıyor nasıl olsa. yapıştır kardeş.

  haters gonna hate evet evet. bu işleri lisans mezuniyetinden ileri götürmüş, kişisel fikirlerle (gerçekler varken fikirler abartı ve boş şeylerdir) değil de bilimiyle ilgilenen, fikirlere değil de ölçümlere önem veren insanlar da gonna hate ama işte, onu da göz önünde bulundurunuz.

  bak canımın içi, senin eleştirdiğin insanlardan daha iyisini yapacak potansiyelin ve eğitimin vardır, doğrudur. ama yapmıyorsun ve geçmişinin seni eleştirdiklerinden otomatik olarak üste koyduğuna inanıyorsun. temelinde şizofrenik/narsisistik bir eylem yapıyorsun. lütfen aldığın eğitimin hakkını verecek içerikler üretmeden, aynı içeriği eğitimini almadan yapabilen başkalarına bu kadar acımasız eleştiri yapma. senden daha fazla kendini geliştirmiş insanların götlerinin gülmesine sebep oluyorsun.

  saygılar.