• hayatta mezun oldugum ilk okuldur pek hos gunlerim gecmis,hocamdan dayak da yemis,yıldızlı pekiyi de almisimdir...
    arka kapisinin orada bulunan kırtasiye,tenefuslerde kapıya gelir leblebi tozu, kolalı sekerler,candy cıkartmalar satar,tum harclıklarimizi dibine kadar alırdı.
    ilyas adind cok korktugumuz bir de hademe vardi.o da adam doverdi
  • ilkokulum, biz okurken mediha tansel yaşıyodu ,okula gelirdi arada, şimdi ölmüştür heralde..
  • ilkokulum, iyi eğitim aldığıma inandığım tek okul ayrıca..
  • yazin gittigimde bahcesinin beton kaplanmis ve buyuk olan binanin buyumus, degismis oldugunu gordugum, igrenc bir hocaya sahip oldugum ilkokulum.
  • benim kuzenlerimin okulu. onlar 23 nisan gosterisi icin bale ogrenirlerdi. ben ise bir ankara ilkokulunda piyeste, kars ve antep ekiplerinde ve koroda yer alsam da hep kuzenin o tullu tullu balerin kiyafetini kiskanirdim. cocukluk iste.
  • 96 senesinde bıraktığımdan bu yana çehresi ve çevresi olarak baya değişmiş ama boyut bakımından aynı kalmış eski binasının hala durması ile beni önünden geçerken hüzünlendiren ilkokulum.
  • sene 1988 kalabalık bir bahçe, o zamana göre kocaman..masal gibi geçen seneler, ilk aşk, ilk hüzün, ve ardından ebedi ayrılıklar, hiç unutmayacağım hayatımın müzelerindendir burası, sevgili okulum..muhterem mediha hanım ve turhan beyin ruhları şad olsun. gene buradan mezun olan sevgili barış mançonun da toprağı bol olsun..
  • yapılan maçlar,güzelim bahçesi,cumhur sakası,eski binası,yeni binası,sevim süeri,hademe ilyası ,ömer amcası okul aile birliğiyle bir efsanedir turhan mediha tansel ilköğretim okulu...5 senelik ilkokulun, uzatılmış, 7 sene üniversite okumaktan daha uzun sürdüğüne şahit olunan yerdir...mediha hocayı da saygıyla anıyoruz ki okula geldiğinde ünlü biri gelmiş havası olurdu o da ayrı bi algılamadır dönemin ilkokul öğrencilerinde...
  • arada bir açıklık vardı hep orda maç yapardık. bu sabah önünden geçtim çok uzun zaman sonra her yerini kapatmışlar yenilemişler epey bi değişmiş. yeni binası vardı aşı günü geldiğinde orda vururlardı millete acımadan. arkasında bir büfe mi kırtasiye mi öle bişey vardı bak. he bi de ali hoca vardı. hey gidi ya bak duygulandım şimdi resmen.
hesabın var mı? giriş yap