*

• filmden enteresan bir monolog:

"uzay sigarasi da iyiymiş.. dumanalti olmazsak iyidir."
  • şişt spak alo.... spaaaakk yazzaneye bak!!
  • bu 1973 yapimi filmde o siralar trt1'de dizi olarak yayinlanan uzay yolu'nu seslendiren tiyatrocular ve sadri alisik oynamisti. star trek'in yasamak icin tuza duyan bir yaratikla ilgili bolumuyle ti gecen bu film o zaman oldukca basarili olmustu. sahsen zaz ekibinin yaptigi butun filmlerden daha komik oldugunu dusunuyorum.. ho$, zaz ekibinin filmerine artik gulemiyorum ama turist omer uzay yolunda ne zaman oynasa guluyorum. seneler sonra living in color'da buna benzer bir parodi yapildi van peebles ve jim carrey'nin oynadigi ama bu kadar iyi degildi. ayrica boxoffice filmleriyle dalga gecen filmler furyasindan seneler once cekilmistir. leman'daki durum esprilerinin hasi vardir bu filmde.

(bkz: turist omer) (bkz: uzay yolu) (bkz: star trek) (bkz: sadri alisik)
  • duyduğuma göre ilk uzay yolu filmi buymuş, kronolojik sıraya göre orjinal filmler bundan sonra çekilmiş..
  • tek kollu kumar makinalarını andıran bilgisayarımsının önünde her şeyi bilen bu cihaza hitap şekli sorduğu soru da unutulmamalıdır:
    -kompiter, bu haftaki toto sonuçlarını versene, he?
  • spock 3 cay getir demli olsun cumlesi kult olmustur
  • -kompiter soyle bana 'zzzzt' ne demek ? repligini bizlerle tanistiran turk harikasi...
  • naivligiyle unlu kahkaha makinesi
  • turist'in mister spak'a bile "zzztt erennkööy" çektiği film...
  • ömer: - lan spak, kaptan körk nerde?
    spak: - bilmem, istersen kompitere soralım.
hesabın var mı? giriş yap