şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elmas pesinde gezen bir eleman olarak kenya da bulur kendini
  bizim turist.serinin iyi filmlerindendir.
 • filmde turist ömere eşlik eden zenci vatandaşlarin , taksimde gezen iki ugandali zenci olduğuna dair sağlam duyumlar aldiğim film. serinin güzel filmlerindendir. feri cansel bütün güzelliğiyle gözler önündedir. * *

  ( feri cansel en çok bu filmde frikik vermiştir ) *
 • iki zenci totem benzeri tanrısal sırıkları görünce "uhanahunanaanahuga" diye tapınırken bizim turist "lan öğleyi mi kılıyonuz ikindiyi mi" diyerek espriyi patlatır.
 • aslan saldırılarının filmlerden arak,zencilerin kasımpaşalı çingeneler olduğu turist ömer'in matrak filmi(hoş hangi filmi matrak değilki)
 • star tv sayesinde tekrar tekrar seyredilebilen bir turist ömer klasiği. gülmekten yerlere yapıştırma kapasitesi çok yüksek bir yapıt. tekrar tekrar izlenmelidir.
 • hem çok komik olması,hem de feri cansel nedeniyle her yayınlandığında mutlaka izlediğim film.özellikle jenerik şarkısı çok iyidir.
 • --- spoiler ---

  turist i tanrı sanan yerliler bağlılıklarını göstermek için yiyecek getirirler. zaten karnı acıkmış olan turist in gözü kararmış ne olursa olsun yemeye karar vermiştir. ama yanındaki kılkıyruk define avcısı izin vermez.

  t: turist y: yerli kız k: kılkuyruk define avcısı *

  t: ohhh yemeklere baak. bu ne buuu?
  y: buu çakal kızartmasıı
  t: oo güzel güzel getii....
  k: duur ne yapıyorsun sen tanrısın tanrılar yemek yemez!!!
  t: yauv dur bee. peki bu ne buu [bu esnada cevizli sucuğa benzettiğimiz şeyler gelir ortaya]
  y: buuu yılan tatlısıııı.
  t: hımm güze...
  k: bıraksana bee !! ne yapıyorsun tanrısın sen dediim yaaaa
  t: yauv bi dur bee. pekii bu ne buuu
  y: buuu fil kulağı haşlamasıııı
  t: numara yapma lahmacuna benziyor getir bakayım.....

  --- spoiler ---

  der ve birden kahkahalar atmama sebep olur. 30 küsür sene sonra bile bu basit esprileri ile eğlendiren filmdir. boş buldukça izlenmelidir.
 • turist omer uzay yolunda ile birlikte turist ömer serisinin en süper filmi. futuristik, grotesk ve arabesk. afrika kıtasını türkiye'de tanıtımına yönelik atılmış en büyük adım. yıllar sonra bu adım ancak saadettin teksoy'un sözkonusu kıtaya ayak basması ile gelişebilmiştir.
 • turist ömer filmlerinin bütün karakteristik özelliklerini taşır.çok ama çok komiktir.filmin bir sahnesinde kabile reisi olan turist ömer buldukları hazineyi dağıtmaktadır.herkese hazine sandıklarını paylaştırır ama kabilenin anası olan ve zorla turist ömer'le evlendirilen yaşlı kadına hiçbir şey bırakmaz.bunun üzerine yaşlı kadın ile turist ömer arasında şu komik diyalog geçer:

  yaşlı kadın-peki benim sandığım nerde?
  turist ömer-senin sandığını biraz sonra mezarcı mahmut getirecek inşallah...
 • (bkz: arog)