şükela:  tümü | bugün
  • bursada altiparmakta bulunan, eskiden kosk pavyonu diye bilinen fakat sanirim bir muhurlenme olayindan sonra isminin degistigi fakat ozelliklerinin degismedigi guzide pavyonumuzun ismi. gulden karabocek, zeynep uludag, niran unsal gibi unlu isimlerin de burda cikmisligi vardir
  • bursa'da, gazino adiyla lanse edilmis bir pavyon. isin ilginc yani, bursa gibi muhafazakar bir sehrimizde boyle bi pavyonun,en islek(turkce'de carsi diye tabir edilen) bir ana cadde ustunde yillardir varligini surdurebilmis olmasi.hava hafiften kararmaya basladiinda kizlarimizin disarda ise cikmish muamelesi gordugu caddede bir pavyonun onunden coluk cocuun gecmesinde sakinca gorulmemektedir.
  • icindeki bayanlarin cok güzel oldugu bir pavyon. genellikle sahnede bir program olur ( şarkı veya dansçı kızlar) ve daha sonra program aralarında disco tarzı bir ortam oluşur. hemen sahneye kalkan, bu güzel hanım kızlarımız dans etmeye başlarlar. beğendiğinizi masanıza çağırıp size eşlik etmesini dileyebilirsiniz. tabii içeceğini siz ödersiniz ve bayanımız çok güzel olmasının yanında en pahalı içkiyi en kısa sürede içme özelliğine de sahiptir, cepleri yakar. gercekten kötü ve loş bir ortam değildir, aksine garsonlar daima dikkatlidir. en küçük yanlış hareketi, laf atmayı dışarı yollanarak ödersiniz.
  • tam adı köşküm turistik aile gazinosu'dur. "hadi turistiği anladık da aile gazinosu da ne demek oluyor bre dürzü?" demezler mi adama. bir dönem gündeme bomba gibi düşmüş sansasyonel kişilerin (bunlar sanatçı olduklarını iddia ederler genellikle) son durağıdır. levent oran vardı, işte bu adam orada şarkı söyledi son olarak. bir de başak sayan vardır, buranın kadrolusudur. ilkokula giderken pavyonun önünden geçtiğimde dikkat etmişimdir o afişlere, hep onun ismi vardı. üniversiteye geldim hala o var. bir pavyon efsanesiymiş karı, farkına varamamışız vaktinde.
  • zerrin egeliler'in kocasi fahri balci'nin gazinosudur. taylan gazinosu kapandiktan sonra , bursa daki en kaliteli pavyon olmustur.