şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aşağıdaki videodan görülebilen esnaf.

https://youtu.be/lfsvlrvwfla?t=436

edit: taksim'de dondurmanın herkese o fiyatlardan satıldığını söyleyenler oldu. eğer öyleyse sorun yok.
  • fahiş fiyattan ürün sattığından dolayı ceza kesmeye gelseler hemen "ama şunlar şunlar da öyle yapıyor" diyecek yavşak esnaftır. çünkü ülkece başkaları da yapıyorsa ben ceza yemem öantığına sahibiz. işin bir de tıurist kazıklama durumu var. kuşadası, bodrum, çeşme esnafı kendini böyle bitirdi, umarım sen de doğal seleksiyona maruz kalırsın.
  • dondurma için 3,5 euro turiste şaşırtıcı gelmez.
  • 3.5 euro almistir, yanlis bir davranis degildir. ne yapsin 75 centemi satsaydi o dondurmayi.
  • geçen yıl, iş yerime biri daldı, hemen geldi "abi iki turist getiriyorum bir şeyler alacaklar benim komisyonu unutma en az 50 dolar fazla söyle." dedi. taksiciymiş pezevenk, turistler taksisine binmiş, bir kabloya ihtiyaçları varmış, almış bana getirmiş. turistler garibim geldiler bir kız, bir oğlan gencecik çocuklar bildiğin korka korka girdiler dükkana. rs232 kablosu lazımmış, fiyat sordular o zaman 25 tl idi. dolar sanırım 3.55 filandı 7 dolar filan ediyor.

çıkardım verdim, para almadım, bir de çay söyledim. ingilizcem çok iyi değil, ama taksicide hiç yok. turistlere çat pat bu herif sizi dolandırıyor, buna inanmayın diye tembihledim. kabloyu aldılar teşekkür edip gittiler.

taksici nasıl çıldırıyor, ekmeğinden etmişim, haram zıkkım olsunmuş neler neler. tuttum kolundan iş yerinin kameralarını gösterdim. fazla konuşma veririm polise aklın şaşar dedim, siktir ettim dükkandan.
  • (bkz: flying the nest)

nefis bi youtuber ikilisidir.. tüm dünyayı geziyorlar, çekimler de kaliteli..
    ancak türkiye'ye geldikleri anda kazıkların başladığı gözlerden kaçmamıştır..
    klasik zihniyet işte..
  • muğla'nın bodrum'a yakın bir sahil mahallesinin pazar yerinde, gecen gün, bir sweatshirtü turistlere 250 tl ye sattmaya çalışan bir pazarcı gördüm. 5 dakika önce bana 50 tl demişti. başka sözüm yok.
  • muhtemelen müslümandır.