şükela:  tümü | bugün
  • büyük resmi görenlerin onayladığı adım.
  • olmayacak kurtarmadir. zira, yapilan evlerden büyük cogunlugunu zaten arap turistler almaktadir. ona ragmen kurtulamadigina göre, sonuc degismeyecektir kafa degismedikce. ha belki smart beton sistemi yaparsiniz da, yatirimcinin ingiliz mi arap mi oldugunu anlar, buna göre kurtulma ihtimali ortaya cikar diyecektim ki yine bi gülme geldi.
  • yeterli olmayan kurtarma yöntemi.

evi satarsın, daha sonra ancak vergisini alabilirsin ama vatandaş kiralamak öyle mi ya?
    asgari ücretten kiralarsın, sevinerek kabul ederler.
  • tüm yatırımı betona gömünce doğal olarak bu betonları kakalayacak birilerini yakalama ihtiyacı doğmuştur
  • devlet olarak müslüman ülkelerdeki cami önlerinde mendil açalım, o işte de iyi para var bence.
  • tek adam rejiminin ülkeyi getirdiği noktayı görmek açısından bu ekonomik sarsıntıların bize yarın için çok önemli bir mesaj verdiğini görmek lazım. hükümet eğer bu başkanlık sisteminde ısrar edecek olursa ki olacaktır, erdoğan’ın seçilmesi durumunda türkiye’yi ekonomik anlamda çok zor günlerin beklediğini düşünüyorum.

şimdi yabancı bir yatırımcı ohalin olduğu, ülkenin tek adam rejimiyle yönetildiği, hukukun adeta askıda olduğu bir ülkeye gelip yatırım yapar mı? kendinizden pay biçin, yabancı bir yatırımcı olsanız şu anki türkiye şartlarına güvenerek sermayenizi türkiye’ye getirir misiniz? şahsen ben asla getirmem. peki doğrusu nedir? bu durumdan nasıl kurtulabiliriz? öncelikle parlamenter sisteme acilen dönmeli, ohal kalkmalı, hukukun tam bağımsız hale gelmesi sağlanmamalı, anayasa mahkemesi gibi bir kurumun verdiği kararlara sıradan bir mahkeme kalkıp karşı çıkmak gibi saçmalığın içinde olmamalı, demokrasi ve özgürlük alanında ciddi reformlar yapılmalı, hapishanede tamamen siyasi nedenlerle yatan herkes tekrar yargılanmalı, avrupa’ya sırtımızı dönmemeli, tüm dünyaya türkiye’nin hukukun ve özgürlüklerin ülkesi olduğunu yeniden göstermeliyiz.

evet bu anlattığım reformlar erdoğan’ın hükümet anlayışıyla tamamen zıt bir politika olabilir, ama başka türlü bu ekonomiyi düzeltip tekrar yabancı yatırımcıyı ülkemize çekerek, dövizlerin de ateşini kalıcı olarak söndürmemiz mümkün olmaz. önümüzde ciddi bir fırsat var, bu seçimler aslında türkiye’nin de geleceğini çok net şekilde tayin edecek hayati bir seçimdir.

yoksa onu satıp, bunu satmakla ekonomi düzelmez. ülkenin şu anda onca sorunu var ve biz bu sorunları halının altına süpürerek sadece zaman kazanmış oluyoruz, ama sorunları tamamen çözmenin tek yolu yukarıda saydığım reformaların yerine getirilmesiyle mümkün olacaktır.